Aprimira



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 143.106 (?) 
31.3.2012 17:42

Nemají, byl jsem mezi posledníma, tak uvidíme..ale myslím si, že melitopolski bude slušnou nahrážkou.Škoda jen, že u nás není dostupná pořádná odborná literatůra k novým odrůdám švestek, a potažmo všech jejich kříženců.

Jak jsem již zmiňoval koupil jsem si na zkoužku jednu žlutou afasku... zaujala mně brzká plodnost, cukernatost,sušina a velikost plodů.Bohužel bulharští prodejci uvádějí velikost plodů max. 24 gramu..kdežto čeští a polští prodejci uvádějí 50-70g.Tak kde je pravda? Na PL stránkach byla dokonce vyfocena detailně meruňka a zdálky snad už zmiňovaná odrůda.Takže mně čekají roky čekání a pak se snad dočkám rozhřešení.Už samotná Aprimira je pro mně zkalmání, že jsem si vlastně koupil něco jiného než bylo deklarováno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 65.118 (?), 11.4.2012 18:11

dobrý den, můžete mi prosím někdo napsat jestli je aprimira samosprašná nebo jaký je nejlepší opylovač? díky Pavel K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 11.4.2012 19:48

uvadi se, že by mela byt samosprasna...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.4 (?), 3.5.2014 7:46

Také by mně to zajímalo, ale zatím jsem všude četl že je cizosprašná! Chtěl bych jí zasadit letos na podzim místo nerodící meruňky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 11.4.2012 20:46

čo je to žltá afaska?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.106 (?), 11.4.2012 21:26

Jo, to kdybych vedel... pravdepodobne bulharska odruda svestky nejasneho puvodu, snad i krizenec s japonskou svestkou.Na internetu jsem nasel v bulharskem zahradnictvi popis pripominajici mirabelku, kdezto u nas a v polsku je deklarovana jako bulharska odruda s velkymy, zlutymy plody o vysoke cukernatosti a vahy plodu az 70g. Kde je pravda?...Tezko rict, proste budu cekat a pak az nastane den D..tak tu hodim foto. Jedine stesti, ze muze pry plodit uz ve dvou letech..takze letos spicak a za tri roky snad tam neco bude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 15.4.2012 12:02

Tak... Aprimira má nasadené na kvet pomerne dosť, ale puky sú ešte zelené... japonské slivky - Vanier kvitne ako besná, Shiro má biele puky... klasické slivky majú biele puky... Lokalita Bzince p/Jav, medzi Novým EMstom nad Váhom a Myjavou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 224.33 (?), 15.4.2012 14:16

Korunka blumy Angeleno už je plná kvetov (prvý raz). Do nej navrúbľovaná Melitopolská a Aprimira už majú biele kvetné puky. Vanier bohužiaľ ešte nekvitne. Tieto sorty som dovrúbľoval za účelom bezpečného opelenia Angelena. Dnes "hodím" do korunky aj vrúbeľ Topend Plus. 80% ovocia aj tak bude Angeleno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 143.106 (?), 7.5.2012 19:04

Starší stromy jsou odkvetlé a vypada to, že i řádně opylené.Pokud nepřijde nějaká pohroma,  tak čekám bohatou úrodu.Mladé stromky na jaře vysazené se chytly všechny... nejlépe si vede topgigant, afaska a angeleno... ten ma zajímave listy a roste lépe než okolní vrby.smiley Ostatní se drží statečně a vypada to, že porostou bez problému.

Problém ovšem mám s melitopolskim a daple dandy... čekal jsem velké zajímave listy a prozatím s oček se vysouklo pár lístků o velikosti pár milimetrů. O 50m dál nově nasazené meruňky a ty jedou v pohodě. Tak nevím jetli přežijou.Až se vyčasí, tak přidám pár fotek. Navíc melitopolskému začly hnědnou listy.(mšice nebo svilušky..snad).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.254 (?), 8.5.2012 21:25

Tak pár kúskov Aprimiry ostalo na stromku z Plantexu... tak hádam okoštujem tú "bombu"..

Aprimira
Aprimira
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika