vosí hnízda v zemi



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
      
host - 131.51 (?) 
16.11.2008 14:57

Já se nedivím, že deratizér machroval. Oplozené samičky na další rok se z hnízda rozletí v srpnu nebo září a ve hnízdu zůstanou jen dožívající vosy či sršně dělnice, které dožijí, co jim tělo, venkovní teplota a nabídka sladkých šťáv coby potrava v přírodě dovolí. To byly pro deratizéra snadno vydělané peníze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 98.115 (?), 16.11.2008 15:04

Někde jsem četl, že se někdo pokoušel vypudit krtka zemním plynem-do díry pustit zemní plyn a natahnout k ní zápalný knot a škrtnout.Výsledek byla prý zahrada jak po nájezdu divokých prasat.Pokud vosy nemají rozlehlé hnízdo a v dosahu několika metrů není nic rozbytného a pozemek sousedů, odvážlivci by mohli zkusit v hnízdu zapálit plyn.Protože má plyn větší hustotu než vzduch, dostane se až dolů do hnízda a tam shoří.Já osobně bych tento způsob nedělal, už proto, že nemám velkou zahradu a nevím, co plyn dokáže v zemi.Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 127.1 (?), 21.5.2009 13:36

Raz sa mi podarilo vyrazne znizit ich populaciu takto:

vyrobit pascu z 1,5L PET flase, odrezat hrdlo a otocit ho opacne, takze je ako lievik do flase.
 Do flase potom naliat trochu niecoho sladkeho co ich laka (stavu z kompotu alebo vodu so sirupom) a umiestit pri diere v zemi.

Osi tam vletia ale uz neodletia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 21.5.2009 13:54

Hrdlo není třeba odřezávat, stačí otevřená láhev. I se širokým hrdlem. Vosy z ní nevyletí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
FilipS - (10) - 132.15 (?), 21.5.2009 14:15

Prosím toto nedělejte, zlikvidujete tím i vzácné druhy vos, které se potulují kolem. Je to starý trik včelařů, kteří takhle likvidují vosy u včelínů... Pokud je chcete zlikvidovat jednou provždy, je nejlepší deratizér. Nemusí být právě plyn, mě je na zahrádce zničil nějaký postřik, stačilo jedno stříknutí a ony se tím pak vzájemně pošpinily a za pár dnů bylo po nich

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 21.5.2009 14:22

Myslím, že nezlikvidujeme. Každé zhnízdo má matku, která většinou neopouští hnízdo a když, tak ne kvůli shánění sladkých šťáv. Lapáním vos na sklenice s pivem či sladkým roztokem se snižují jejich nedbytečné stavy, ale nelikvidují hnízda. Naopak postřikem můžete zasáhnout i ty vzácné (jak říkáte) a ony si zaletí do hnízda otrávit svou královnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika