Příspěvky uživatele - FilipS

Rozbor vody na zalevani zahrady, 24.5.2009
Myslím že to je zbytečné - základní rozbor sleduje obvykle dusitany, dusičnany, železo, tvrdost, pH, mikrobiologii, kondiktivitu, amoniak a myslím že i chlór. Všechno to je pro zahrádku zbytečné pokdu budete zeleninu oplachovat pod vodou. Tvrdost si... celý příspěvek >
Předělání studny na rezervoár dešťové vody, 24.5.2009
Hlavně tam prosím nelejte tu vodu jak je výše v příspěvcích. Znečistíte tím okolní spodní vody. Tu studnu bych nechal být. Prohlubovat ji nemá význam, je to nákladné a navíc studniční voda je studená a tvrdá. Pokud by jste přece jen trval na její... celý příspěvek >
Krovinorez od Hondy, 24.5.2009
Já bych se záměny nebál, přece není takový problém mít doma 2 malé kanystry a jeden velký pro sekačku a křoviňák. Osobně mám doma Dakr s motorem Briggs&Stratton Intec Pro 65, což je 4-takt a pak ten křoviňák Stihl. Nemůžu říct, že by mě to nějak... celý příspěvek >
Krovinorez od Hondy, 23.5.2009
Připojím svoji zkušenost. Pracoval jsem s Hondou UMK 435 E UEET a doma mám Stihl, ale už ani nevím jaký, máme ho tak 8 let a nejsem doma abych zjistil jaký je to přesně model. Honda má minimálně pocitově nižší akceleraci, nesmrdí a benzín se nemusí... celý příspěvek >
Mulčování trávníku na zahradě - pro a proti, 22.5.2009
Je opravdu dobré sekat trávu večer? Slyšel jsem, že se to obecně doporučuje, ale je to jen fáma, která se pořád opakuje. Prý je lepší zavlažovat v časných ranních hodinách, aby na listech trávy nezůstávaly kapičky přes noc, kdy ho to oslabuje, hlavně... celý příspěvek >
Vosí hnízda v zemi, 21.5.2009
Prosím toto nedělejte, zlikvidujete tím i vzácné druhy vos, které se potulují kolem. Je to starý trik včelařů, kteří takhle likvidují vosy u včelínů... Pokud je chcete zlikvidovat jednou provždy, je nejlepší deratizér. Nemusí být právě plyn, mě je na... celý příspěvek >
Největší vžité fámy na zahradě, 21.5.2009
Toto vlákno je skvělý nápad :) Jen bych dodal poznámku k bodu "K", rašelina má mnohé výhody, ale pokud možné, je dobré ji nahradit. Její těžba silně devastuje krajinu, v Japonsku se třeba používá vyjímečně a to spíše jen pro úpryvu pH, kdy... celý příspěvek >
Hadice Semperti a čerpadlo, 9.5.2009
Dal jsem na vaše rady a poohlédl se po tlakových čerpadlech a narazil jsem na tlaková ponorná čerpadla - mají plovák a zabudovaný zpětný ventil a cena je celkem přijatelná. Navíc mi přijde jako výhoda, že je strčím do sudu/nádrže, takže je nebude... celý příspěvek >
Hadice Semperti a čerpadlo, 9.5.2009
Možná bych můj dotaz upřesnil - jaké tedy konkrétně použít čerpadlo a jaký ventil k tomu, abych mohl zavlažovat pozemek o rozloze 400m pomocí zahradní sprchy nebo postřikovače? Děkuji
Hadice Semperti a čerpadlo, 7.5.2009
Dobrý den, hledám hadici na zalévání, čerpání vody a bežné použití na zahradě. Měl jsem nějakou noname hadici, ale po pomerně krátké době se začala lámat a přetáčet. Na diskuzi jsem četl o hadicích Claber a Gardena. Vesměs z diskuzí vyplynulo že... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika