vosí hnízda v zemi



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
            
host - 162.46 (?) 
3.9.2006 12:47
Lenko, jestli se vosy do pokojíčku ještě neprokousaly, tak to co nevidět přijde! Měli jsme stejný problém. Když jsem viděl, že už začíná  něco prosakovat skrz, přišrouboval jsem na dané místo dostatečně velkou plastovou destičku a zavolal specializovanou firmu. Když asi za týden dorazili, díra už byla skrz, kdyby tam destička nebyla, měli jsme je v bytě. následovala úspěšná likvidace celého hnízda a nastoupila další firma na opravu sádrokartonu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 91.107 (?), 20.9.2006 12:17
Pokud se vosy vracejí každý rok na stejné místo do země, tak bych zkusil v zimě hnízdo vykopat, zničit a na jeho místo instalovat "ptačí budku" - tedy takový ekvivalent pro jejich hnízdo, který ale bude mít vchod tam, kde budete chtít vy a pokud se tam vosy vrátí, budete vědět, kde jim zavřít dvířka a mít je pod kontrolou - tedy je to teorie :-).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 22.30 (?), 28.4.2007 21:18

Tak a teď vám poradím zase já. Doporučuji auto. Na výfuk nasadit hadici a ten druhý konec do jejich vchodu - pozor nejlépe večer - kdy už nelítají. Nastartovat a pořádně přidávat na plynovém pedále. Úspěch zaručen.

Dalším řešením je vylít do díry tekutinu z propan-butanové láhve - bomby. Teda pokud je už prázdná - bez plynu - taky dobrý výsledek.

Mnoho zdaru při likvidaci a pozor na píchance!!! :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 29.4.2007 22:46
Nedělal bych to. Máte-li auto s katalyzátorem, nečekejte zázraky, výfukové plyny jsou relativně čisté. Zato odpor vzniklý ucpáním výfuku může katalyzátor nevratně poškodit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 175.91 (?), 15.5.2007 11:47
Spolehlivě lze zničit přikrytím průhledným poklopem na díru v zemi. Používám kryt svítidla cca  průměr 300 výška 200 mm polokoule. Nepodhrabou se.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 15.5.2007 19:38
Nepodceňoval bych ten hmyz. Nouzové východy mívají vosy obvykle vybudované již při stavbě kvůli větrání.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 1.251 (?), 22.5.2007 10:18
Mně se osvědčil obyčejný sprej na hmyz. Ale na plazivý hmyz, protože ten je na nastříkaných plochách dlouhodobě účinný. V noci se přijde k hnízdu a nastříká se silná dávka co nejhlouběji do nory a hnízda. Vosy hned nevyletí, jsou po přímém zásahu nějakou dobu v šoku, takže je čas na odchod.  U zemní nory se mně osvědčilo uzavřít noru hned zátkou z vlhkého jílu. Některé vosy přenocují mimo hnízdo, proto se někdy musí postřik opakovat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 22.5.2007 12:16
Tento jednoduchý způsob se mi rovněž osvědčil. Není sice vždy 100% úspěšný, ale opakování obvykle přinese úspěch. Je třeba, aby procházející vosy přenesly insekticid na matku. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.4 (?), 7.8.2007 16:34
Sledoval jsem vosí hnízdo po střechou.Průměr 20cm.V hnízdě jsou šestihranné komůrky pro larvy a chodby pro přístup.Vosy do hnízda přiletavaly s krmením,málo kdy více najednou.Vosy se líhly a postuoně vyletavaly jako dospělé ven.V žádnem případě tam vosy krmičky nespaly.V hnízdě není místo.V takovém velkém hnízdě bylo asi tak 50 vosích larev.Je mi ale záhada,kde ty krmičky opravdu chrapou,že by fakt v zemi měly ubytovnu?Ještě něco.Vos přiletí na půdu meho baráku,za letu si odchytí mouchu,gdykoliv si vspomene a odletí sní někde.Vosy pochytají docela hodně much.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 7.8.2007 16:43
Řekl bych, že v noci je většina vosích dělnic skutečně v hnízdě. Kromě strážkyň kolem přístupových cest a vletových otvorů. Jejich společenstva jsou mnohem menší neč včelstva a jejich těla jsou překvapivě skladná. I včely tráví noc v úle, pravda, větším, ale taky je jich až 70 tisíc.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika