vosí hnízda v zemi



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 161.107 (?) 
12.8.2006 8:04
Spolehlivě jsem je zničil obyčejným vysavačem. Brzo ráno jsem dal hadici těsně k jejich vchodu a zapnul vysavač na celý den.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228), 12.8.2006 10:00
Nechci být za poblázněnýho ekoteroristu, ale nešlo by to skombinovat s nějakým
insekticidem uvnitř vysavače, aby to vosy zabíjelo hned? Takhle mi to přijde jako docela dost krutý způsob likvidace. Chci říct, jak dlouho jim to takhle asi trvá, než chcípnou?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.251 (?), 29.8.2006 1:51
Vosy jsou dravci, pro výživu svých larev spotřebují docela velké množství škodlivého hmyzu. Bodají jen tehdy, když je člověk těsně u hnízda nebo když jim někdo do hnízda šťourá, jinak dají pokoj. Proto doporučuji, pokud jsou někde na zahradě, kde nevadí, nechat tak.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.226 (?), 31.8.2006 12:53
Na mé zahradě spotřebovaly vosy hlavně velké množství třešní a následně jablek (z nich zbyde jen slupka - vnitřek je vykousaný). Pustili se i do pečeného kuřete na talíři. Vysavač mi připadá jako dobrý nápad, sám jsem zvažoval sekačku na trávu...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.251 (?), 3.9.2006 17:06

Sladké ony potřebují pro sebe, bílkoviny z hmyzu pro potomstvo. Jestli takhle likvidují hodně ovoce, tak  jsou skutečně přemnožené. Pokud nejsou v zemi, je někde nějaká neobývaná  půda  nebo zahradní chatka atd nebo nějaké množství dutin, kde ty vosy sídlí. Teď už je ale skoro pozdě je likvidovat, oplozené samičky se už pomalu z hnízd rozlétavají a v hnízdech dožívají jen řadové vosy, které s nástupem chladna uhynou. Vosy se musí likvidovat dříve, ty na těch půdách a chatkách tak v tom květnu, kdy jsou ty hnizda malá a dají se rozmáčknout, vosy v zemi přes léto. Mně se osvědčil biolit nebo podobný jiný sprej, ale pro plazivý hmyz. Nastříkaný do otvoru nebo do díry v zemi ten pro plazivý hmyz jednak otráví vosy, co tam jsou, jednak ale zamoří tu díru minimálně několik dní nebo do prvního deště a tak zlikviduje i  vosy, co jsou zrovna mimo.  Jinak co si pamatuji vos je několik druhů, většinou sídlí buď výhradně  v dutinách  nebo výhradně v zemi. Kdo by na to chtěl jít vědecky, moh by odchytit jedince a dát si zjistit druh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 95.51 (?), 23.4.2007 13:12
Použil jsem vysavač na "tyčce", určitě si ho pamatujete stará ETA. Ten má výhodu v tom, že má vrtulku před sáčkem a vosy nemají šanci. Vyzkoušeno a bez chemie.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 26.15 (?), 26.4.2007 14:51
mě se osvědčilo po ránu nalít do hnízda benzín a zapálit. toto opakovat v dalších dnech, asi 3x. úsěch zaručen. na ekkology kašlu, jsme na vosí bodnutí alergičtí a mrchy bodají a bodají.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 26.4.2007 15:41
Nejde ani tak o ekology, stará auta smrdí víc. Horší je, že si dost zaneřádíte půdu. Benzín neshoří úplně a spaliny se zcela nevypaří. Pomíjím rïziko popálenin. Když už to musí být, klonil bych se spíš k těm insekticidům resp. vysavači
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 82.61 (?), 6.9.2006 12:36
Existuje obdobný výrobek jsmnuje se Sumathion. Je to taky organofosfat takze s nim opatrne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 122.197 (?), 23.7.2015 5:29

 Metation dnes budete shánět asi marně, ale byl nahrazen přípravkem Sumithion super, který má dokonce vyšší obsah stejné účinné látky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika