Slimáci 2018



Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?)
17.7.2018 21:53

Já jich dnes v OV popravil tak stovečku, standardní stav v letních měsících posledních 5 let. Saláty a podobné pochutiny pěstuji tak do května, pak je utrum. Když vyjdu ze zahrady a vidím ty tisíce plazící se z opuštěných zaplevelených koutů směrem k mé zahradě, je mi jasné, že můj zápas nemá velký význam, přesto se nehodlám vzdát bez bojelaugh

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Stachys - (22) - 56.166 (?), 1.3.2018 9:01, zobrazeno: 5917x

Dnes nad ránom som konečne zistila čo mi obžiera priesady paprík. V kvetináčoch sa mi zo záhradnej zeme vyliahli malé slimáčiky.  Chápem to ako prvú predzvesť tohto roku a obliala ma hrôza. MInulý rok som nemala na záhrade kačky (skôr než stihli zožrať slimáky, niekto zožral kačky - bol to človek) no a koncom leta boli aj nejaké slimáky. V tom čase to až tak nevadilo, ale ak sa rozmnožili a vyliahnu sa na jarindecision

Kačky by to vyriešili, len som mala v pláne tento rok väčšie množstvo fazule a tú kačičky milujú, a jahody tiež. Pozn. nemám zeleninovú záhradu oplotenú a je spojená so zatrávneným sadom a dvoma opustenými záhradami = neustály zdroj slimákov. Riešili sme to kačkami, raz za 2-3 roky, ale záhrada tiež dostáva pocítiť, keď sú tam. Chémiu neriešim, sú tam ježkovia, užovky a žaby.

Ten, kto mi v lete zožral kačky zo záhrady musí teraz čkaťangry

Na záver budem optimista: Snáď aspoň tieto mrazy na niečo budú a trochu rôznu háveď zredukujú.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 35.64 (?), 1.3.2018 9:21

Zima na slimáky asi neplatí -  v létě jsem viděl jsem parádní, asi 15 cm dlouhý kousek v Alpách v Kaprunu ve výšce odpovídající vrcholu Sněžky. A tam ty zimy jsou dlouhé. Pozoruji, že jim asi víc škodí mírná zima, kdy mají kratší čas klidu a delší přechodové období, kdy se proberou a není dost potravy. Alespoň to tak minulé dvě zimy vycházelo. K tomu letní sucho a již 2 roky jsem neměl (v polabí) s nimi větší problémy. jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 48.194 (?), 1.3.2018 11:01

V této lokalitě žádná slimáčí pohroma není. Sem tam se tu nějaký objeví, ale není to nic hrozného cheeky, naštěstí.

Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 68.88 (?), 1.3.2018 9:26

Ejha, aj takí susedia existuju? Keďže máme doma 2 psích poľovníkov, chodíme miesto kačiek po večeroch v sezóne loviť slimákov za vlhkého počasia s baterkou a nastavovať im všelijaké pasce.Skúste na jar 2- 3 týždne pred výsadbou, kde budete dávať priesady ktoré chutia slimákom prekopať a jemne zahrabať do vkhkej zeminy dusíkaté vápno a nadokryť na 2 týždne fóliou, možno to slimákov zadusí.Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 1.3.2018 9:28

Není možné, že Vaše kachny odešly-odlétly za lepšímcool? Měly mimo slimáků jiný- hlavní zdroj žrádla a dostatek vody k pití, cachtánícool? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 117.41 (?), 19.6.2018 7:21

Letos mám na zahradě velmi málo slimáků, celkem jsem jich nasbíral tak do 10ks.Bydlím v severních Čechách v Mikulášovicích 450m.n.m.Jak je to u Vás? Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 154.34 (?), 19.6.2018 11:06

Bydlím asi 10 km od Mikulášovic a jsem na tom stejně. Také max. 10ks, ale pomalu jich přibývá, mi přijde. I při takto malém počtu jsem už musela použít granule proti slimákům (začali žrát jahody, okrasnou šalvěj, hořec, protěž)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 191.123 (?), 17.7.2018 19:10

U nás v oblasti Opavska máme letos slimáky přemnožené. Na množství výrazně více, než za posledních pět let. Už dlouho se nestalo, že bych musel po dešti vyrazit s kyblíkem na ruční sběr. Poslední roky se totiž o jejich eliminaci staraly půl na půl holomrazy v zimě a suchá léta.

Letos je už zvládnu uhlídat, ale víc mě děsí co nastane, pokud se všichni tito tvorové úspěšně rozmnoží pro příští sezonu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 17.7.2018 21:53

Já jich dnes v OV popravil tak stovečku, standardní stav v letních měsících posledních 5 let. Saláty a podobné pochutiny pěstuji tak do května, pak je utrum. Když vyjdu ze zahrady a vidím ty tisíce plazící se z opuštěných zaplevelených koutů směrem k mé zahradě, je mi jasné, že můj zápas nemá velký význam, přesto se nehodlám vzdát bez bojelaugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 18.7.2018 20:16

Od té doby, co se pohybuji převážně v teplých krajích, je u mě slimák vzácností. Málokdy ho vyryju a na slunci nevydrží. V zimě navíc všichni zmrznou a zůstanou jen vajíčka. Rozčilují mě však ti malí uliťáci, jejichž jméno neznám a nevím, jaké přenášejí parazity a nemoci. Kulturní rostliny mi však nežerou. Nejde mi na rozum, jak mohou ve Španělsku přežívat slimáci bezdomovci. Asi jen někde na horách (?). To silné slunce a sucho jim vůbec nedělá dobře.

Plži uliťáci na slunci
Plži uliťáci na slunci
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika