Slimáci 2018



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?) 
18.7.2018 21:52

plž uliťák = pásovka keřová, myslím v zásadě garden friendly stvoření

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 18.7.2018 22:45

Daník: děkuji za tip. Vyhledal jsem si to a našel jsem příbuzné, kteří lépe pasovali na tvar ulity. Spíš to tedy bude placatějši suchomilka obecná (Xerolenta obvia). Žere vojtěšku,  jetel apod. a přenáší houbové choroby. Na dvou mladých jabloních (špičáky), kde se suchomilky nastěhovaly a trousily, jsem zjistil fusariové napadení. Stromky asi uhynou, ikdyž jsem je ořezal a ošetřil fungicidem. Snad aspoň podnože vydrží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 11.8.2018 21:23

Ještě k těm plžům v bílých plochých ulitách (suchomilkám). Z kulturních rostlin mi žerou jen listy ricínu, což mi až tolik nevadí. Pokud spadnou do vody, utopí se - nedokáží vylézt. Z utopených plžů jsem viděl vylézt průhledné bělavé larvy parazitů, které velmi dobře plavaly. Tito plži páchají škody nepřímo roznášením houbových chorob v trusu (fusarium). Dokáží tím zničit mladé sazenice jabloní. U meruněk se to neprojevilo vzhledem k ošetřování fungicidy. V případě invazivního rozšíření doporučuji odstraňovat zejména z mladých stromků. Při sekání trávy jsem jich rozsekal celé stovky. Ale neubylo jich.

Uhynulý roubovanec jabloně
Uhynulý roubovanec jabloně
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika