Slimáci 2018



Stránky: 1,  2   
Stachys - (22) - 56.166 (?) 
1.3.2018 9:01, zobrazeno: 5894x

Dnes nad ránom som konečne zistila čo mi obžiera priesady paprík. V kvetináčoch sa mi zo záhradnej zeme vyliahli malé slimáčiky.  Chápem to ako prvú predzvesť tohto roku a obliala ma hrôza. MInulý rok som nemala na záhrade kačky (skôr než stihli zožrať slimáky, niekto zožral kačky - bol to človek) no a koncom leta boli aj nejaké slimáky. V tom čase to až tak nevadilo, ale ak sa rozmnožili a vyliahnu sa na jarindecision

Kačky by to vyriešili, len som mala v pláne tento rok väčšie množstvo fazule a tú kačičky milujú, a jahody tiež. Pozn. nemám zeleninovú záhradu oplotenú a je spojená so zatrávneným sadom a dvoma opustenými záhradami = neustály zdroj slimákov. Riešili sme to kačkami, raz za 2-3 roky, ale záhrada tiež dostáva pocítiť, keď sú tam. Chémiu neriešim, sú tam ježkovia, užovky a žaby.

Ten, kto mi v lete zožral kačky zo záhrady musí teraz čkaťangry

Na záver budem optimista: Snáď aspoň tieto mrazy na niečo budú a trochu rôznu háveď zredukujú.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 35.64 (?), 1.3.2018 9:21

Zima na slimáky asi neplatí -  v létě jsem viděl jsem parádní, asi 15 cm dlouhý kousek v Alpách v Kaprunu ve výšce odpovídající vrcholu Sněžky. A tam ty zimy jsou dlouhé. Pozoruji, že jim asi víc škodí mírná zima, kdy mají kratší čas klidu a delší přechodové období, kdy se proberou a není dost potravy. Alespoň to tak minulé dvě zimy vycházelo. K tomu letní sucho a již 2 roky jsem neměl (v polabí) s nimi větší problémy. jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 48.194 (?), 1.3.2018 11:01

V této lokalitě žádná slimáčí pohroma není. Sem tam se tu nějaký objeví, ale není to nic hrozného cheeky, naštěstí.

Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 68.88 (?), 1.3.2018 9:26

Ejha, aj takí susedia existuju? Keďže máme doma 2 psích poľovníkov, chodíme miesto kačiek po večeroch v sezóne loviť slimákov za vlhkého počasia s baterkou a nastavovať im všelijaké pasce.Skúste na jar 2- 3 týždne pred výsadbou, kde budete dávať priesady ktoré chutia slimákom prekopať a jemne zahrabať do vkhkej zeminy dusíkaté vápno a nadokryť na 2 týždne fóliou, možno to slimákov zadusí.Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 1.3.2018 9:28

Není možné, že Vaše kachny odešly-odlétly za lepšímcool? Měly mimo slimáků jiný- hlavní zdroj žrádla a dostatek vody k pití, cachtánícool? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 117.41 (?), 19.6.2018 7:21

Letos mám na zahradě velmi málo slimáků, celkem jsem jich nasbíral tak do 10ks.Bydlím v severních Čechách v Mikulášovicích 450m.n.m.Jak je to u Vás? Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 154.34 (?), 19.6.2018 11:06

Bydlím asi 10 km od Mikulášovic a jsem na tom stejně. Také max. 10ks, ale pomalu jich přibývá, mi přijde. I při takto malém počtu jsem už musela použít granule proti slimákům (začali žrát jahody, okrasnou šalvěj, hořec, protěž)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 191.123 (?), 17.7.2018 19:10

U nás v oblasti Opavska máme letos slimáky přemnožené. Na množství výrazně více, než za posledních pět let. Už dlouho se nestalo, že bych musel po dešti vyrazit s kyblíkem na ruční sběr. Poslední roky se totiž o jejich eliminaci staraly půl na půl holomrazy v zimě a suchá léta.

Letos je už zvládnu uhlídat, ale víc mě děsí co nastane, pokud se všichni tito tvorové úspěšně rozmnoží pro příští sezonu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 17.7.2018 21:53

Já jich dnes v OV popravil tak stovečku, standardní stav v letních měsících posledních 5 let. Saláty a podobné pochutiny pěstuji tak do května, pak je utrum. Když vyjdu ze zahrady a vidím ty tisíce plazící se z opuštěných zaplevelených koutů směrem k mé zahradě, je mi jasné, že můj zápas nemá velký význam, přesto se nehodlám vzdát bez bojelaugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 18.7.2018 20:16

Od té doby, co se pohybuji převážně v teplých krajích, je u mě slimák vzácností. Málokdy ho vyryju a na slunci nevydrží. V zimě navíc všichni zmrznou a zůstanou jen vajíčka. Rozčilují mě však ti malí uliťáci, jejichž jméno neznám a nevím, jaké přenášejí parazity a nemoci. Kulturní rostliny mi však nežerou. Nejde mi na rozum, jak mohou ve Španělsku přežívat slimáci bezdomovci. Asi jen někde na horách (?). To silné slunce a sucho jim vůbec nedělá dobře.

Plži uliťáci na slunci
Plži uliťáci na slunci
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika