Příspěvky uživatele - Stachys

Vhodný letný opeľovač k odrode Erika, 22.2.2019
Nechcem Vám oponovať pán Hlavatý, ale problém opeľovačov sa už na niektorých "samotách" stáva problémom. Bohužial nejde o tzv. samoty v tradičnom zmysle slova, ale novodobé zelené púšťe - tj satelitné mestečká a niektoré moderné dediny. Je v nich... celý příspěvek >
Jakon, 9.10.2018
Prosím Vás, ako skladujete jakon? Z diskusie som pochopila, že v chlade a vlhku, niektorí v igelitových sáčkoch. Taká pivnica na jablká by bola vhodná? V komore je sucho, tam mi schli aj jiřiny. A v tej pivnici? radšej do sáčku? alebo piesok,... celý příspěvek >
Okurek - pouze samčí květy, 27.6.2018
Som rada, že to napísal aj niekto iný. Po rezolútnych vyhláseniach o nezaštipovaní súčasných odrôd som si pripadala trochu divne. Ale mne tiež uhorky vôbec nekvitli samičími kvetmi a žiadne uhorky sa nezaväazovali, tak som ich zaštipla a mám uhoriek... celý příspěvek >
Klematis, 8.6.2018
Sorry, že kazím vlákno, ale pripomína mi to, že ani vyučenie nezaručuje, že človek niečo vo svojom odbore vie. Kupovala som horkú soľ v lekárni a pani magistre (staršieho dáta narodenia) som vymenovala všetky názvy - epsomská soľ, síran horečnatý,... celý příspěvek >
Semena z Asie - neklíčí - likvidace na celnici?, 28.5.2018
Doplňam informáciu: čínske tekvice dodatočne doklíčili, takže celkom cca 85-95% vyklíčilo, kukurica 30% - oproti ostatným vysiatym semenám nebola zalievaná, môže to byť aj tým, bolo tam sucho. Uhorky doklíčili ďalšie tj celkovo 85-95% klíčivosť,... celý příspěvek >
Zkrácení velké třešně - řez, 27.5.2018
Máme päť starších čerešní (môj odhad je 50-80 rokov). Veľmi bujne rastú a sú veľkosťou nezvládnuteľné. Každých cca 7-10 rokov v case sklizne ich  radikálne orezeme tak, ako písal prispievateľ predo mnou. Pri každom reze trpím a čakám ako to dopadne a... celý příspěvek >
Je to puchrovitost?, 10.5.2018
Tešila som sa, že tento rok budú slivky. U nás to nie je každoročná samozrejmosť. Začali však rásť prirýchlo a už sa začínajú aj deformovať. TJ hlásim silné napadnutie TAPHRINA Pruni. Neviem si to vysvetliť, pretože nebolo až tak daždivo, dokonca... celý příspěvek >
Bataty, 26.4.2018
Ďakujem za vysvetlenie, tiež sa mi to robilo na výhonkoch, bála som sa, že nejaký "zver". A naozaj, spomínam, že v minulosti som to už videla aj na paprikách. Otázočka, kt. som si už zodpovedala: Čo robíte z hľuzami, z ktorých ste brali... celý příspěvek >
Zatížení révy, 23.4.2018
Dobrý deň, prosím skúsenejších o radu. Mám štvorročné kry interpešpecifických stolových odrôd, ktoré doteraz vzhľadom na prírodné podmienky rodili len ukážkové strapčeky. V tomto roku sa ukazuje vysoké nasadenie kvetov (z jedného očka 1-3 výhony,... celý příspěvek >
Obří řecké fazole, 18.4.2018 Obsahuje fotku
Ktoré fazule máte od pani z tržnice? Ak sú to Lima fazule, tak pôvod slova môže byť označenie lima fazulí "butter beans", tj doslova maslové fazule. A zaujímajú ma aj z iných osobných dôvodov -vlastný prospech, ak je to niečo zaujímavé.... celý příspěvek >
Staré slivky - záchrana, 17.4.2018
Slivky vyzerajú dobre, aj keď ich odchadujem na viac rokov. Sú v dobrom stave, len majú prehustené koruny. Postup vyrezať suché, opatrne preriediť prehustené by som volila ja. Povedie to k výmladkom, ktoré treba v budúcom roku prebrať a na tých čo... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2018?, 17.4.2018
thiovit = koloidná síra... vyzerám ako blb... nevadí, všetci sa učíme. Ďakujem A.
Co Vaše réva 2018?, 17.4.2018
Na roztoče som našla Thiovit, čas postreku práve teraz. V prípade, že Sulka už nie je možná, tak použijem ten. Radšej by som však zostala "bližšie k prírode", preto sa pýtam. A.
Co Vaše réva 2018?, 17.4.2018
Dobrý deň, chcem poprosiť o radu. Nestihla som vinič postriekať sulkou v skoršom termíne. Momentálne vinič plače a púčiky sa hýbu - sú chlpaté (tzv. všelí zadoček). Zelené ešte nevidno. Môžem vinič ešte postriekať, alebo ho postrekom spálim? V... celý příspěvek >
Růže z Polska, 23.3.2018
este doplnim spoľahlive zdroje na objednavku: okrem spominanej floribunda (nema kordes ruže) su to rosapol, rozeogrodove a drahsie rosarium.com.pl. Vsetko su stranky, treba doplniť.pl.
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika