Sbírka škůdců a chorob



Stránky: 1,  2,  3,  4   
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 247.1 (?) 
20.5.2016 12:56, zobrazeno: 18289x

Zřejmě máme na zahradě celou sbírku škůdců a chorob. S většinou se letos setkávám prvně, některé znám z předchozích let ale nejsem si jistá jejich správnou identifikací. Přikládám fotky, některé se možná opakují, špatně se mi v tom orientuje, tak raději víc fotek ať něco nepokazímě (mám na mysli podobnost nemocí).

Začnu jabloní. Na konci švestka.

Jabloň
Jabloň
Jabloň 2
Jabloň 2
Jabloň 3
Jabloň 3
Jabloň 4
Jabloň 4
Jabloń 5
Jabloń 5
švestka
švestka
Druhá jabloň 1
Druhá jabloň 1
Jiná jabloň 2
Jiná jabloň 2
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 20.5.2016 13:04

Ta švestka vypadá na píďalky, letos jsem jich měl teda požehnaně. Možná že i ty jabloně, jak jsou ožrané (moje vypadají mnohem hůř). Před 2 týdny jsem to všechno trochu vzal Calypsem, snad jsem se nejhoršího zbavil (tedy aspoň žravých škůdců).

Po pravdě, naše stromy mají stejná poškození jako vaše (švestka, jabloně i hrušně), ale v mnohem větším rozsahu. Řekl jsem si, že to je kombinace velkého jarního mrazu, hromady píďalek, možná ještě nějaký fujtjblík, který byl schovaný přes zimu v pupenech. Jsem zvědavý, jak to uzavřete, dejte pak vědět. Já na to rezignoval a prostě stromy si musí nějak poradit. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 20.5.2016 14:09

Ta švestka má na listech vedle těch požerků výrazné skvrny jaké mívají stromy napadené šarkou sledujte je dál. Další virózy jsou na jabloni - to jsou ty bílé skvrny na jednom listu (jná j. 5). Ty požerky budou od píďalek, možná už začínají fungovat i další škůdci, přichází doba obalečů. Ta zaschlá místa bych svedl na mrazík, u bělavých zasychajících, krabatících se a krnících nejmladších listů bude možný i nástup padlí. Nemáte na zahradě nic výjimečného, spíše běžné věci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 247.1 (?), 20.5.2016 14:22

Nečekala jsem nic vyjimečného, ale když to nepoznám a dle internetu to nedokážu poznat, nezbývá než se zeptat.

Takže postřik savý, žravý? A padlý?

A co ti černí broučci?

A co ta santolina?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 20.5.2016 14:28

Sypu si popel na kebuli-BLÝSKÁČCI-s tvrdým nejen krunýřem-krovkami. Padlí zase s měkkým.cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 247.1 (?), 20.5.2016 14:43

Ne e, našla jsem si tu zobonosku a bude to ona (já vím, z té fotky není nic poznat). To budou i ty díry v tom jablku a loni jsme měli takhle děravá jablka.

A ano, děkuji, padlá jsem já. Už nevím co píšu, z jedné strany na mě řvalo dítě, druhou rukou jsem rychle něco klepala a naklepala padlý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 247.1 (?), 20.5.2016 15:13

Švestka šárku nikdy neměla, alespoň ne tak, jak ji znám já. Co mám sledovat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 247.1 (?), 20.5.2016 17:02

Děkuji za rady, ale co s tím teď? Něco proti houbám, něco proti škůdcům... Čím stříkat a co můžu smíchat? Máme třeba Calypso, Delan, Mospilan, Reldan, Kumulus a pár dalších běžnějších prostředků. Na jednotlivé problémy si najdu postřik, ale je toho moc, tak nevím co s tím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 23.5.2016 12:06

Šarka se projevuje nejen na plodech. Na listech bývají světlé skvrny. A to mi na Vaší fotce přišlo viditelné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 247.1 (?), 20.5.2016 13:12

Jo a žádné škůdce nevidíme, jen takové malé broučky co mi připomínají dřepčíky na listech jabloní.

Jiná jabloň 3
Jiná jabloň 3
jiná j. 4
jiná j. 4
jiná j. 5
jiná j. 5
jiná j. 6
jiná j. 6
jiná j. 7
jiná j. 7
hruška
hruška
hruška 2
hruška 2
santolina
santolina
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika