Sbírka škůdců a chorob



pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?)
20.5.2016 13:04

Ta švestka vypadá na píďalky, letos jsem jich měl teda požehnaně. Možná že i ty jabloně, jak jsou ožrané (moje vypadají mnohem hůř). Před 2 týdny jsem to všechno trochu vzal Calypsem, snad jsem se nejhoršího zbavil (tedy aspoň žravých škůdců).

Po pravdě, naše stromy mají stejná poškození jako vaše (švestka, jabloně i hrušně), ale v mnohem větším rozsahu. Řekl jsem si, že to je kombinace velkého jarního mrazu, hromady píďalek, možná ještě nějaký fujtjblík, který byl schovaný přes zimu v pupenech. Jsem zvědavý, jak to uzavřete, dejte pak vědět. Já na to rezignoval a prostě stromy si musí nějak poradit. wink

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 247.1 (?), 20.5.2016 12:56, zobrazeno: 18222x

Zřejmě máme na zahradě celou sbírku škůdců a chorob. S většinou se letos setkávám prvně, některé znám z předchozích let ale nejsem si jistá jejich správnou identifikací. Přikládám fotky, některé se možná opakují, špatně se mi v tom orientuje, tak raději víc fotek ať něco nepokazímě (mám na mysli podobnost nemocí).

Začnu jabloní. Na konci švestka.

Jabloň
Jabloň
Jabloň 2
Jabloň 2
Jabloň 3
Jabloň 3
Jabloň 4
Jabloň 4
Jabloń 5
Jabloń 5
švestka
švestka
Druhá jabloň 1
Druhá jabloň 1
Jiná jabloň 2
Jiná jabloň 2
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 20.5.2016 13:04

Ta švestka vypadá na píďalky, letos jsem jich měl teda požehnaně. Možná že i ty jabloně, jak jsou ožrané (moje vypadají mnohem hůř). Před 2 týdny jsem to všechno trochu vzal Calypsem, snad jsem se nejhoršího zbavil (tedy aspoň žravých škůdců).

Po pravdě, naše stromy mají stejná poškození jako vaše (švestka, jabloně i hrušně), ale v mnohem větším rozsahu. Řekl jsem si, že to je kombinace velkého jarního mrazu, hromady píďalek, možná ještě nějaký fujtjblík, který byl schovaný přes zimu v pupenech. Jsem zvědavý, jak to uzavřete, dejte pak vědět. Já na to rezignoval a prostě stromy si musí nějak poradit. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 20.5.2016 14:09

Ta švestka má na listech vedle těch požerků výrazné skvrny jaké mívají stromy napadené šarkou sledujte je dál. Další virózy jsou na jabloni - to jsou ty bílé skvrny na jednom listu (jná j. 5). Ty požerky budou od píďalek, možná už začínají fungovat i další škůdci, přichází doba obalečů. Ta zaschlá místa bych svedl na mrazík, u bělavých zasychajících, krabatících se a krnících nejmladších listů bude možný i nástup padlí. Nemáte na zahradě nic výjimečného, spíše běžné věci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 247.1 (?), 20.5.2016 14:22

Nečekala jsem nic vyjimečného, ale když to nepoznám a dle internetu to nedokážu poznat, nezbývá než se zeptat.

Takže postřik savý, žravý? A padlý?

A co ti černí broučci?

A co ta santolina?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 20.5.2016 14:28

Sypu si popel na kebuli-BLÝSKÁČCI-s tvrdým nejen krunýřem-krovkami. Padlí zase s měkkým.cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 247.1 (?), 20.5.2016 14:43

Ne e, našla jsem si tu zobonosku a bude to ona (já vím, z té fotky není nic poznat). To budou i ty díry v tom jablku a loni jsme měli takhle děravá jablka.

A ano, děkuji, padlá jsem já. Už nevím co píšu, z jedné strany na mě řvalo dítě, druhou rukou jsem rychle něco klepala a naklepala padlý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 247.1 (?), 20.5.2016 15:13

Švestka šárku nikdy neměla, alespoň ne tak, jak ji znám já. Co mám sledovat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 247.1 (?), 20.5.2016 17:02

Děkuji za rady, ale co s tím teď? Něco proti houbám, něco proti škůdcům... Čím stříkat a co můžu smíchat? Máme třeba Calypso, Delan, Mospilan, Reldan, Kumulus a pár dalších běžnějších prostředků. Na jednotlivé problémy si najdu postřik, ale je toho moc, tak nevím co s tím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 23.5.2016 12:06

Šarka se projevuje nejen na plodech. Na listech bývají světlé skvrny. A to mi na Vaší fotce přišlo viditelné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 247.1 (?), 20.5.2016 13:12

Jo a žádné škůdce nevidíme, jen takové malé broučky co mi připomínají dřepčíky na listech jabloní.

Jiná jabloň 3
Jiná jabloň 3
jiná j. 4
jiná j. 4
jiná j. 5
jiná j. 5
jiná j. 6
jiná j. 6
jiná j. 7
jiná j. 7
hruška
hruška
hruška 2
hruška 2
santolina
santolina
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika