Jak se zbavit včel?



host - 80.73 (?)
2.1.2009 22:07

Omlouvám se za přerušení a pokračuji. Ano i včely mohou způsobovat problémy, ale i ty se dají řešit slušně. není pravda, že včelařům je poskytována bezmezná a nesmyslné podpora ze strany státu. Váš problám můžete řešit prostřednictvím příslušného obecního úřadu. Ze zákona totiž vyplývá, že majitel nemovitosti svou činností (tedy i chovem včel) obtěžovat majitele sousedních nemovitostí nadměrným hlukem, zápachem... Na druhou stranu píšete že vy si na vlastním pozemku můžete stíkat čím chcete. Pozor, pokud sousedovi uhynou včely a nahlásí to na SVS (Státní veterinární správu)a odberem vzoků a laboratorním vyšetřením bude zjištěno, že se tak stalo Vaší vinou (použitím postřikové látky pro včely jedovaté v době kdy neměla být použita, nebo látkou která není schválena pro použití v ČR, a nebo s úmyslem poškodit registrovaný chov včel, dopouštíte se i Vy trestného činu, a nejen, že sousedovy včely zaplatíte, ale i náklady stím spojené. A budtesi jistý že stát ví jak z Vás ty peníze dostat. mirek

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 80.73 (?), 2.1.2009 22:07

Omlouvám se za přerušení a pokračuji. Ano i včely mohou způsobovat problémy, ale i ty se dají řešit slušně. není pravda, že včelařům je poskytována bezmezná a nesmyslné podpora ze strany státu. Váš problám můžete řešit prostřednictvím příslušného obecního úřadu. Ze zákona totiž vyplývá, že majitel nemovitosti svou činností (tedy i chovem včel) obtěžovat majitele sousedních nemovitostí nadměrným hlukem, zápachem... Na druhou stranu píšete že vy si na vlastním pozemku můžete stíkat čím chcete. Pozor, pokud sousedovi uhynou včely a nahlásí to na SVS (Státní veterinární správu)a odberem vzoků a laboratorním vyšetřením bude zjištěno, že se tak stalo Vaší vinou (použitím postřikové látky pro včely jedovaté v době kdy neměla být použita, nebo látkou která není schválena pro použití v ČR, a nebo s úmyslem poškodit registrovaný chov včel, dopouštíte se i Vy trestného činu, a nejen, že sousedovy včely zaplatíte, ale i náklady stím spojené. A budtesi jistý že stát ví jak z Vás ty peníze dostat. mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.194 (?), 3.1.2009 1:21

milí přátelé myslím si že vtéto diskuzi zbytečně narůstá řevnivost.Pánovi se včelami v chatě doporučuji navštívit místniZO čsv, nebo obení úřad tam určitě o nějakém místním včelaři budou vědět(měli by, protože každý včelař má povinost nahlásit stanoviště a počet včelstev na Ou') a pokud včelař zjistí, že jde o jeho roj, asi si ho odnese(záleží na přístupnosti),nebo jej zlikviduje.Jakým způsobem nevím, já jsem chovatel včel ne ničitel či likvidátor.Osobně si myslím, že mstít se na včelách je barbarství!!!Já to řeším se sousedy tak, žeje obdaruju po medobraní sklenicí medu, jako preventivni bolestné a nemám snimi žádné problémy.Dokonce jedna hodná sousedka mě vždy zavolá když mě nějaký roj přilétne k ní na zahradu.Ale nechci odsuzovat vaše sousedy, ono je to stěmi spory těžké, většinou má každý kousek pravdy a málokdo chce udělat kompromis! Takže zkuste to řešit bez emocí a neubližujte včelkám, ty za nic nemůžou.Vždyť bez nich by, jakbylo řečeno v předchozím příspěvku, bylo v naší přírodě mrtvo...!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.138 (?), 3.1.2009 12:16

Tady je včelař jen jeden a když jsem za ním šel, že jsou včely v bedně elektroměru, tak říkal, že už to nedělá, nechce. Nezbylo než je vytrávit sprejem typu Biolit. Mám to vedle dveří, pořád létaly do domu, ale k nalezení lepšího místa se neměly, tak nezbylo nic jiného.

Můžeme to brát i tak, že divoké včely nikdo nekontroluje na varoázu a včelí mor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.182 (?), 3.1.2009 12:17
Mám stejný problem se sousedem, který má 15 úlů 10m za našim rodiným domkem. Mysleli jsme že zažije rozumu když vidí že stavíme dům a včeli si samozřejmě přestěhuje jinam, ale nějak se k tomu nemá. Teď se nám ještě narodilo dítě a představa ho pustit na zahradu před včelíny není nic moc. Na podzim mi nakonec v létě mi nakonec slíbil že je na podzim přestěhuje ale když jsem se ho o vánocím ptal kdy se tak stane, řekl že není žádná moc která by ho donutila. Popravdě se ani nedivím že někteří lidé přemýšlí o nějakém způsobu likvidace včelstva. Proti včelám nic nemám a 100m od baráku začínají pole. Ale kdo pomůže nám.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.16 (?), 17.3.2009 9:13

Mám kousek od plotu 6O včelstev patřících sousedovi.Soused mi přijde jako sobec, který nehledí z vlastní pohodlnosti a prospěchářství na nic.Jak to u nás vypadá si určitě dovedete představit.Nezastaví ho ani to, že je manžel alergik.Každoročně jsme zkrášlení otoky od žihadel.Jezírko je poseté včelami, altánek zeje prázdnotou, protože se tam nikdo beze strachu neposadí.Práci na zahradě si udělat musím, tak se občas i stane, že se mi rojí nad hlavou, a já zabraná do práce, to ani nevnímám.A můj soused se směje tomu, kterak prý mi včelky jezírko vypijí, nebo tomu, jak se naše tvář mění v tvář Mongola.No, co by člověk neudělal pro milé sousedské vztahy.Jestli jsou všichni včelaři tak milí, tak potěš.Naše zahrady se mohou stát nebezpečnými, ale co bychom pro včelky neudělali, že.Pája

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6488) - 70.100 (?), 17.3.2009 9:44

Asi by nějaké řešení bylo. Pokud je včelař ve svazu, možná by stálo za to se obrátit na organizaci a požádat o pomoc. Dále je to možné řešit v rámci místní samosprávy. Vychází se z požadavku obč. zák., který říká, že majitel věci (včel) je povinen chov vést tak, aby neobtěžoval okolí nad míru obvyklou.

Jinak Vás vcelku lituju, není horšího soupeře, než včelař, přesvědčený, že on přispívá k záchraně lidstva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 23.108 (?), 23.6.2010 13:37

Ano, jsme v podobné situaci:(  Již jsem se ptala, jak je možné, že je tolik agresivních a bezohledných včelařů??? Vždyť stačí jen mít včely tam, kde není obydlená část vsi... a může se klidně svému hobby věnovat. Takhle mám pocit, že si spousta včelařů zvyšuje své ego a pocit síly na lidech popřes včely, které za to pochopitelně nemohou, ale velmi často jsou obětí arogance majitelů.!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.30 (?), 1.5.2016 18:43

Tak tohle je přesně vystiženo to co máme vedle sebe za souseda co se nazývá včelařem a my kvůli němu nemůžem ani vužívat zahradu, protože včely má na horní polovině kde máme posezení atd. přitom by je stačilo odstěhovat alespon. Ale jelikož tenhle člověk kevšemu není úplně normální tak se sním nejde domluvit ani na téhle prosté věci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.246 (?), 1.5.2016 19:44

já bych takového souseda uvítal.vykopal jsem všechny túje a smrčkya zasázel ovoce.jenže nejsou včely na opylení.dříve byla radost na jaře poslouchat jak krásně ve všech rozkvetlých stromech bzučely.včelaři vymírají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.198 (?), 1.5.2016 20:46

Aj ja by som suseda so vcelami uvital. Uz som sa dokonca skusal dohodnut so vcelarom o umiestneni niekolkych jeho ulov na nas pozemok, len tak - aby tu boli a opelovali. Ani by som sa ich nedotkol. Vsetok med a ostatne vcelie produkty by mal majitel vcelar. Nakoniec k tomu nedoslo, lebo stary pan zomrel...

Tak sa aspon snazim  " pestovat" dive vcely. Mame ich (aj) pri branicke, ktorou viackrat denne prechadzame. Bez konfliktov a zihadiel. Skusme však trochu rozumiet aj fanatickym vrahom vciel, mozno maju nejaku neprekonatelnu xxx-fobiu alebo fatalnu alergiu, co nebyva az tak celkom sranda. Kolega tiez skoro zomrel po postipani srsnami. Zachranili ho. Je to prima chlapik, ktory vsak odvtedy vo dne aj v noci ma pri sebe akysi liek proti anafylaktickemu šoku (či ako sa ten stav spravne vola).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika