jak se zbavit krtka



host - 77.142 (?)
22.5.2017 20:48

U nás je překrtkováno. Chytím jednoho, přijde další. Naše zahrada vyžaduje systémové řešení :-)

Netvrdím, že plašiče jsou ideální, ale o ničem jiném, co by fungovalo stabilně a nemuseli se krtci řešit pořád dokola, nevím. Nemám na to čas, klidně investuju i do dražší metody,  když bude účinná.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 22.5.2017 12:40

Potvrzuji, fungují spolehlivě. Na jaře mi přilezl do zahrady jeden kousek, do druhého dne od nasazení kleští byl chycen.

PS: ale na kleštích prodejci tolik nevydělají jak na solárních plašičkách, že?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.142 (?), 22.5.2017 20:48

U nás je překrtkováno. Chytím jednoho, přijde další. Naše zahrada vyžaduje systémové řešení :-)

Netvrdím, že plašiče jsou ideální, ale o ničem jiném, co by fungovalo stabilně a nemuseli se krtci řešit pořád dokola, nevím. Nemám na to čas, klidně investuju i do dražší metody,  když bude účinná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 22.5.2017 22:12

Ono to stabilně NEfunguje. Osobní zkušenost s třemi modely z toho jeden solární. Klešťová past ok. Když se ulapí krtek těsně po nastěhování, je chvíli klid. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.142 (?), 23.5.2017 5:42

Mně ty cca 4 roky relativního klidu od krtků se solarním odpuzovačem stačily, nežádám ochranu na 100 % ani na doživotí :-)

Jinak ono je rozdíl, jestli zahradní havěť poničí zeleninu, kterou příští rok vypěstujete znovu, nebo trávník, který s kletbou na rtech opravíte - anebo na druhé straně léta budovanou skalku se vzácnými rostlinkami nebo okrasné keře či mladé stromky, tam mohou jít škody do tisíců a vyplatí se prevence.

Pejska mám na zahradě taky, je to fenka vipeta, ta by ráda chytala krtky, kdyby běhali nad zemí podobně jako kočky, ale hrabat v hlíně se nebude. Na to je moc vznešená a čistotná :-) Před ní jsme měli italského chrtíka a ten uměl chytat myši, zahradu jsme tenkrát ještě neměli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.219 (?), 22.5.2017 22:40

Aj u nas v záhrade sme mali plno krtkov a krtincov. Najradsej ryli v mrkve a petržlene. Potom som na trhu kupila taku červenu rastlinku proti krtkovi, rozmnožila som ju po celej zahrade semienkami a krtkovia ozaj odisli. A odisli aj od susedov, takže nie su ani v okoli. Ta rastlinka ozaj zaberá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.106 (?), 23.5.2017 0:03
Ja mám na trvalý angažmán tohto odborníka (foto), akurát že občas prinesie niečo iné ako krtka. Ale inak sa činí 😃 IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 16.34 (?), 10.11.2013 18:46

Ta potvora mi past šestkrát zahrabala.

Past je zbraň... její spoušť musí mít tah akorát. Ta moje byla rezatá. Navíc, když jsem spoušťové plochy vyhladil do bílého žáru, odstranil otřepy a namazal vazelínou, ráno už byl zloduch v pasti.

Nikdo Vám to neřekne...  past spustí tři malé hrstičky hlíny, které krteček tlačí před sebou. Pokud se to nepovede, tak past nespustí a zlotřilec jí celou obehrabe hlínou. Past nalíčit... nezasypávat... přikrejt hrncem, umývadlem... co je po ruce. 

Mluvím i klešťové pasti. Moje pamatuje c.k. monarchii, ale stejný model se prodává dodnes.

Chápu, že kdo už krtka chytil, do tohoto fóra neleze. Škoda.

Přeji úspěšný lov

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 25.253 (?), 13.7.2017 23:05

Tento problem už nemam. Ešte pred 10-timi rokmi som robil rôzne doporučované hokus-pokusy vratane elektronickych plašičov či fúkanim dymu z horiacich sírnych knotov do dier. Nulové vysledky. Potom (pre zabavu detí) som upravil plechovky od piva (vyrezaním horneho čela až po lemovaciu obrubu, a potom pretlačenie dna vytvorenej nádobky v strede dna smerom von tak, aby vznikol dolík aspoň 5 mm hlboký v tvare kužeľa. Aby sa dno nepretrhlo, musí byť nástroj s oblým - zaguľateným hrotom. Pozor - dno nesmieme prederaviť. K tomu si obstaráme asi 1 meter dlhé oceľové tyčky, ktoré na oboch koncoch zbrúsime do špicata. Jeden koniec zabodneme do zeme, asi 15 až 20 cm v sklone od kolmice asi 5 až 10 stupňov a na tyčku nasadíme upravenú plechovku od piva. Sklon tyčky upravíme tak, aby pri akomkoľvek vetre plecovka kývala a pritom zvonila. Do dvoch mesiacov krti zmizli. Odvtedy mi na záhrade vyzváňa zvonkohra vo dne, v noci, a oceľové tyčky prenášajú tento orchester krtkom priamo do "jedálne" či "spálne". Na tyčky je možno použiť aj stavebné železo zvané roksor.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.177 (?), 8.5.2014 10:24

Není to pravda, lovci se vracejí... 


Jak na krtka :-))) Je téměř Sysifovská záležitost 

Loni na podzim se z ničeho nic objevil na naší zahrádce krtek nebo krtci. A protože s pracovitostí sobě vlastní, začali budovat ty svoje trasy, jak kdyby tam mělo začít jezdit brzy metro, bylo nutno zasáhnout.
Nejprve jsem prostudoval všechny diskuze a nejen tady a musím říci, že nad některými příspěvky jsme se doma moc nasmáli...  Nejsem žádný "krtkomil" a tak jsme zakoupili ty dýmovnice. Docela dobře se zapalují pomocí let-lampy - spotřebovali jsme dvě krabice (tuším jsou tam po třech) a příští týden žádný výsledek, přibyly další "vesuvy", tak jsem vyhrabanou hlínu rozvezl po zahrádce a použil ji na vyrovnání terénu a udělal jim odhrabáním zeminy v chodbičkách průvan... O týden později další krtince, tak byly použity další dýmovnice... Opět bez valného účinku. Staré krtince obnoveny a nové vytvořeny.

Bál jsem se mírné zimy a rozmnožení krtčí rodinky a tak bylo nutno jednat. Nabízely se varianty jednak pasti a nebo druhá - zápach. Pojal jsem tedy inspiraci od hadříků s naftou a savem a petrolejem a použil jsem válečky WC Hit pisoár s vůní moře, které páchnou tak děsně, že kdyby takhle smrdělo moře, bylo by na plážích pusto a prázdno. Koupit se ale dají jen v balení po 30ti ks což je zbytečné, protože do jednoho krtince jsem použil vždy jen 1/3 toho válečku. Věřím, že kutil a zahrádkář si poradí kde sehnat cca pět válečků. Možná budou fungovat i ty, co se prodávají jednotlivě, ale smrad z těchto, o nichž píši, je tak silný, že zabalit je do igelitového pytlíku proti šíření pachu není k ničemu a musí být ve sklenici s dobrým uzávěrem. No a výsledek v boji proti krtkovi:  100% účinek!!! Ani jeden nový krtinec, ani po týdnu a ani po 5 ti měsících... Představoval jsem si jak krtek zdrhá a nadává, že to tam děsně smrdí...  No a nebo na ten smrad chudák pošel, protože dát si to na WC doma, pošel bych nejspíš taky :-))) Tak hodně úspěchů. 

P.S. zahrada kupodivu po moři nepáchne...                    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 8.5.2014 12:42

Pěkné! Zábavné i inspirující. yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika