jak se zbavit krtka



host - 16.34 (?)
10.11.2013 18:46

Ta potvora mi past šestkrát zahrabala.

Past je zbraň... její spoušť musí mít tah akorát. Ta moje byla rezatá. Navíc, když jsem spoušťové plochy vyhladil do bílého žáru, odstranil otřepy a namazal vazelínou, ráno už byl zloduch v pasti.

Nikdo Vám to neřekne...  past spustí tři malé hrstičky hlíny, které krteček tlačí před sebou. Pokud se to nepovede, tak past nespustí a zlotřilec jí celou obehrabe hlínou. Past nalíčit... nezasypávat... přikrejt hrncem, umývadlem... co je po ruce. 

Mluvím i klešťové pasti. Moje pamatuje c.k. monarchii, ale stejný model se prodává dodnes.

Chápu, že kdo už krtka chytil, do tohoto fóra neleze. Škoda.

Přeji úspěšný lov

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 22.5.2017 12:40

Potvrzuji, fungují spolehlivě. Na jaře mi přilezl do zahrady jeden kousek, do druhého dne od nasazení kleští byl chycen.

PS: ale na kleštích prodejci tolik nevydělají jak na solárních plašičkách, že?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.142 (?), 22.5.2017 20:48

U nás je překrtkováno. Chytím jednoho, přijde další. Naše zahrada vyžaduje systémové řešení :-)

Netvrdím, že plašiče jsou ideální, ale o ničem jiném, co by fungovalo stabilně a nemuseli se krtci řešit pořád dokola, nevím. Nemám na to čas, klidně investuju i do dražší metody,  když bude účinná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 22.5.2017 22:12

Ono to stabilně NEfunguje. Osobní zkušenost s třemi modely z toho jeden solární. Klešťová past ok. Když se ulapí krtek těsně po nastěhování, je chvíli klid. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.142 (?), 23.5.2017 5:42

Mně ty cca 4 roky relativního klidu od krtků se solarním odpuzovačem stačily, nežádám ochranu na 100 % ani na doživotí :-)

Jinak ono je rozdíl, jestli zahradní havěť poničí zeleninu, kterou příští rok vypěstujete znovu, nebo trávník, který s kletbou na rtech opravíte - anebo na druhé straně léta budovanou skalku se vzácnými rostlinkami nebo okrasné keře či mladé stromky, tam mohou jít škody do tisíců a vyplatí se prevence.

Pejska mám na zahradě taky, je to fenka vipeta, ta by ráda chytala krtky, kdyby běhali nad zemí podobně jako kočky, ale hrabat v hlíně se nebude. Na to je moc vznešená a čistotná :-) Před ní jsme měli italského chrtíka a ten uměl chytat myši, zahradu jsme tenkrát ještě neměli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.219 (?), 22.5.2017 22:40

Aj u nas v záhrade sme mali plno krtkov a krtincov. Najradsej ryli v mrkve a petržlene. Potom som na trhu kupila taku červenu rastlinku proti krtkovi, rozmnožila som ju po celej zahrade semienkami a krtkovia ozaj odisli. A odisli aj od susedov, takže nie su ani v okoli. Ta rastlinka ozaj zaberá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.106 (?), 23.5.2017 0:03
Ja mám na trvalý angažmán tohto odborníka (foto), akurát že občas prinesie niečo iné ako krtka. Ale inak sa činí 😃 IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 16.34 (?), 10.11.2013 18:46

Ta potvora mi past šestkrát zahrabala.

Past je zbraň... její spoušť musí mít tah akorát. Ta moje byla rezatá. Navíc, když jsem spoušťové plochy vyhladil do bílého žáru, odstranil otřepy a namazal vazelínou, ráno už byl zloduch v pasti.

Nikdo Vám to neřekne...  past spustí tři malé hrstičky hlíny, které krteček tlačí před sebou. Pokud se to nepovede, tak past nespustí a zlotřilec jí celou obehrabe hlínou. Past nalíčit... nezasypávat... přikrejt hrncem, umývadlem... co je po ruce. 

Mluvím i klešťové pasti. Moje pamatuje c.k. monarchii, ale stejný model se prodává dodnes.

Chápu, že kdo už krtka chytil, do tohoto fóra neleze. Škoda.

Přeji úspěšný lov

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 25.253 (?), 13.7.2017 23:05

Tento problem už nemam. Ešte pred 10-timi rokmi som robil rôzne doporučované hokus-pokusy vratane elektronickych plašičov či fúkanim dymu z horiacich sírnych knotov do dier. Nulové vysledky. Potom (pre zabavu detí) som upravil plechovky od piva (vyrezaním horneho čela až po lemovaciu obrubu, a potom pretlačenie dna vytvorenej nádobky v strede dna smerom von tak, aby vznikol dolík aspoň 5 mm hlboký v tvare kužeľa. Aby sa dno nepretrhlo, musí byť nástroj s oblým - zaguľateným hrotom. Pozor - dno nesmieme prederaviť. K tomu si obstaráme asi 1 meter dlhé oceľové tyčky, ktoré na oboch koncoch zbrúsime do špicata. Jeden koniec zabodneme do zeme, asi 15 až 20 cm v sklone od kolmice asi 5 až 10 stupňov a na tyčku nasadíme upravenú plechovku od piva. Sklon tyčky upravíme tak, aby pri akomkoľvek vetre plecovka kývala a pritom zvonila. Do dvoch mesiacov krti zmizli. Odvtedy mi na záhrade vyzváňa zvonkohra vo dne, v noci, a oceľové tyčky prenášajú tento orchester krtkom priamo do "jedálne" či "spálne". Na tyčky je možno použiť aj stavebné železo zvané roksor.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.177 (?), 8.5.2014 10:24

Není to pravda, lovci se vracejí... 


Jak na krtka :-))) Je téměř Sysifovská záležitost 

Loni na podzim se z ničeho nic objevil na naší zahrádce krtek nebo krtci. A protože s pracovitostí sobě vlastní, začali budovat ty svoje trasy, jak kdyby tam mělo začít jezdit brzy metro, bylo nutno zasáhnout.
Nejprve jsem prostudoval všechny diskuze a nejen tady a musím říci, že nad některými příspěvky jsme se doma moc nasmáli...  Nejsem žádný "krtkomil" a tak jsme zakoupili ty dýmovnice. Docela dobře se zapalují pomocí let-lampy - spotřebovali jsme dvě krabice (tuším jsou tam po třech) a příští týden žádný výsledek, přibyly další "vesuvy", tak jsem vyhrabanou hlínu rozvezl po zahrádce a použil ji na vyrovnání terénu a udělal jim odhrabáním zeminy v chodbičkách průvan... O týden později další krtince, tak byly použity další dýmovnice... Opět bez valného účinku. Staré krtince obnoveny a nové vytvořeny.

Bál jsem se mírné zimy a rozmnožení krtčí rodinky a tak bylo nutno jednat. Nabízely se varianty jednak pasti a nebo druhá - zápach. Pojal jsem tedy inspiraci od hadříků s naftou a savem a petrolejem a použil jsem válečky WC Hit pisoár s vůní moře, které páchnou tak děsně, že kdyby takhle smrdělo moře, bylo by na plážích pusto a prázdno. Koupit se ale dají jen v balení po 30ti ks což je zbytečné, protože do jednoho krtince jsem použil vždy jen 1/3 toho válečku. Věřím, že kutil a zahrádkář si poradí kde sehnat cca pět válečků. Možná budou fungovat i ty, co se prodávají jednotlivě, ale smrad z těchto, o nichž píši, je tak silný, že zabalit je do igelitového pytlíku proti šíření pachu není k ničemu a musí být ve sklenici s dobrým uzávěrem. No a výsledek v boji proti krtkovi:  100% účinek!!! Ani jeden nový krtinec, ani po týdnu a ani po 5 ti měsících... Představoval jsem si jak krtek zdrhá a nadává, že to tam děsně smrdí...  No a nebo na ten smrad chudák pošel, protože dát si to na WC doma, pošel bych nejspíš taky :-))) Tak hodně úspěchů. 

P.S. zahrada kupodivu po moři nepáchne...                    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 8.5.2014 12:42

Pěkné! Zábavné i inspirující. yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika