Doba postřiku proti pilatce



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 175.49 (?)
20.4.2017 11:48

Samozřejmě stříkat!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 175.49 (?), 20.4.2017 12:20

V Calypsu není imidacloprid, ale thiacloprid. Ale imidacloprid je zrovna pro včely jeden z nejnebezpečnějších.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.115 (?), 20.4.2017 13:22

Dakujem za opravu, mate pravdu. Neskontroloval som si to. Akokolvek, v povodnom prispevku to velmi nezavazi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.81 (?), 20.4.2017 17:11

Omlouvám se, že nemám patřičné informace, ale psal jsem že "máme včely" a né že já sám jsem včelař wink Včelaří můj otec a syn, mě tento krásný koníček nezlákal.

Třeba na těchto stránkách je mospilan pro včely "bezpečný"

Pak si vyberte a rozhodněte se jestli to je pravda sad

Samozdřejmě je nejlepší nestříkat vůbec, ale pokud máte na švestce 10 plodů a pod stromem stovky zelených plůdků s černou dírkou, začnete přemýšlet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.204 (?), 20.4.2017 19:11

Samozrejme, je to nieco za nieco. Bohuzial, ako som uz spominal, latky ucinne voci piliarke su prakticky vzdy silne toxicke aj pre mnohe ine uzitocne druhy hmyzu - vcely, cmeliaky, ucholaky, drave pavuky,... Tyka sa to aj Spintoru. Z dostupnych pripravkov je myslim najbezpecnejsi vyluh z Quassia amara, avsak je drahy, neda sa bezne kupit a jeho priprava je dalsia robota navyse.

Ucinok Spintoru na blanokridly hmyz vsak mozno vyuzit v boji s mravcami - prakticky vsetky "eko" navnady na nicenie mravcov obsahuju spinosad, co je ucinna latka spintoru.

Niekedy vsak je dobre sa na problem pozret aj z inej strany. Su odrody sliviek, na ktorych piliarka zdecimuje celu urodu, a su odrody - napr. Stanley - kde proti piliarke neosetrujem a uroda vzdy vyborna. Teda pokial nezmrzne. Stanley neosetrujem chemicky vobec. Pri dozrievani opadnu najprv cervive plody  (cca 1/4-1/3 urody), zbytok je na 95% necervivy a moze sa podla toho upotrebit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 122.196 (?), 4.3.2019 6:09

Na pilatku jsem si objednala od Bioagens- Quassia amara.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 2.4.2017 13:44

Zajímavá mi připadne skutečnost, že v době, kdy bylo Calypso uváděno na trh, se o něm hovořilo jako o přípravku pro včely neškodném. Na druhé straně právě při postřiku proti pilatce by neměl být se včelami problém, neboť postřik se aplikuje v době, kdy slivoň je již téměř odkvetlá a ve stejném okamžiku rozkvétají jádroviny, takže slivoň již není pro včely atraktivní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 99.15 (?), 20.4.2017 11:13

Jsem trochu bezradný. Kontroluji výskyt vajíček pilatky ve květech a nic nenalézám. Snad je to letošním chladným počasím. Stromky po odkvětu, vítr, chladno. Trošku Hamletovská otázka Stříkat či nestříkat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 175.49 (?), 20.4.2017 11:48

Samozřejmě stříkat!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 23.4.2017 21:48

Myslíte, že v tom mrazu lítaly pilatky? U nás 10 dní nevylezly teploty nad 10st a v pondělí bych řekl zmrzly. Na lepových deskách nic

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 23.4.2017 22:03

Až se oteplí, tak se proberou. Na AMETu je pro Hradec Králové i Havířov cca 80 % zásahu. Švestky teprve dnes začaly trošku opadávat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika