Doba postřiku proti pilatce



host - 205.204 (?)
20.4.2017 19:11

Samozrejme, je to nieco za nieco. Bohuzial, ako som uz spominal, latky ucinne voci piliarke su prakticky vzdy silne toxicke aj pre mnohe ine uzitocne druhy hmyzu - vcely, cmeliaky, ucholaky, drave pavuky,... Tyka sa to aj Spintoru. Z dostupnych pripravkov je myslim najbezpecnejsi vyluh z Quassia amara, avsak je drahy, neda sa bezne kupit a jeho priprava je dalsia robota navyse.

Ucinok Spintoru na blanokridly hmyz vsak mozno vyuzit v boji s mravcami - prakticky vsetky "eko" navnady na nicenie mravcov obsahuju spinosad, co je ucinna latka spintoru.

Niekedy vsak je dobre sa na problem pozret aj z inej strany. Su odrody sliviek, na ktorych piliarka zdecimuje celu urodu, a su odrody - napr. Stanley - kde proti piliarke neosetrujem a uroda vzdy vyborna. Teda pokial nezmrzne. Stanley neosetrujem chemicky vobec. Pri dozrievani opadnu najprv cervive plody  (cca 1/4-1/3 urody), zbytok je na 95% necervivy a moze sa podla toho upotrebit.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 175.49 (?), 20.4.2017 12:20

V Calypsu není imidacloprid, ale thiacloprid. Ale imidacloprid je zrovna pro včely jeden z nejnebezpečnějších.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.115 (?), 20.4.2017 13:22

Dakujem za opravu, mate pravdu. Neskontroloval som si to. Akokolvek, v povodnom prispevku to velmi nezavazi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 167.81 (?), 20.4.2017 17:11

Omlouvám se, že nemám patřičné informace, ale psal jsem že "máme včely" a né že já sám jsem včelař wink Včelaří můj otec a syn, mě tento krásný koníček nezlákal.

Třeba na těchto stránkách je mospilan pro včely "bezpečný"

Pak si vyberte a rozhodněte se jestli to je pravda sad

Samozdřejmě je nejlepší nestříkat vůbec, ale pokud máte na švestce 10 plodů a pod stromem stovky zelených plůdků s černou dírkou, začnete přemýšlet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 205.204 (?), 20.4.2017 19:11

Samozrejme, je to nieco za nieco. Bohuzial, ako som uz spominal, latky ucinne voci piliarke su prakticky vzdy silne toxicke aj pre mnohe ine uzitocne druhy hmyzu - vcely, cmeliaky, ucholaky, drave pavuky,... Tyka sa to aj Spintoru. Z dostupnych pripravkov je myslim najbezpecnejsi vyluh z Quassia amara, avsak je drahy, neda sa bezne kupit a jeho priprava je dalsia robota navyse.

Ucinok Spintoru na blanokridly hmyz vsak mozno vyuzit v boji s mravcami - prakticky vsetky "eko" navnady na nicenie mravcov obsahuju spinosad, co je ucinna latka spintoru.

Niekedy vsak je dobre sa na problem pozret aj z inej strany. Su odrody sliviek, na ktorych piliarka zdecimuje celu urodu, a su odrody - napr. Stanley - kde proti piliarke neosetrujem a uroda vzdy vyborna. Teda pokial nezmrzne. Stanley neosetrujem chemicky vobec. Pri dozrievani opadnu najprv cervive plody  (cca 1/4-1/3 urody), zbytok je na 95% necervivy a moze sa podla toho upotrebit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 122.196 (?), 4.3.2019 6:09

Na pilatku jsem si objednala od Bioagens- Quassia amara.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 2.4.2017 13:44

Zajímavá mi připadne skutečnost, že v době, kdy bylo Calypso uváděno na trh, se o něm hovořilo jako o přípravku pro včely neškodném. Na druhé straně právě při postřiku proti pilatce by neměl být se včelami problém, neboť postřik se aplikuje v době, kdy slivoň je již téměř odkvetlá a ve stejném okamžiku rozkvétají jádroviny, takže slivoň již není pro včely atraktivní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 99.15 (?), 20.4.2017 11:13

Jsem trochu bezradný. Kontroluji výskyt vajíček pilatky ve květech a nic nenalézám. Snad je to letošním chladným počasím. Stromky po odkvětu, vítr, chladno. Trošku Hamletovská otázka Stříkat či nestříkat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 175.49 (?), 20.4.2017 11:48

Samozřejmě stříkat!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 23.4.2017 21:48

Myslíte, že v tom mrazu lítaly pilatky? U nás 10 dní nevylezly teploty nad 10st a v pondělí bych řekl zmrzly. Na lepových deskách nic

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 23.4.2017 22:03

Až se oteplí, tak se proberou. Na AMETu je pro Hradec Králové i Havířov cca 80 % zásahu. Švestky teprve dnes začaly trošku opadávat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika