Skladování zeleniny a ovoce v sezoně



Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.46 (?)
12.5.2016 20:59

Drahá paní, zaměstnala jste tady spoustu diskutujících a řešení stejně žádné nedostanete. Lednici na zeleninu si nekoupíte, sklep nevykopete a pro zeleninu každý týden jezdit nechcete. Zkuste mrazit, zavařovat a sušit... To sušené nedávejte do papírových sáčků, protože by Vám to asi chytlo plíseň, při té Vaši vlhkosti...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
         
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.46 (?), 12.5.2016 20:59

Drahá paní, zaměstnala jste tady spoustu diskutujících a řešení stejně žádné nedostanete. Lednici na zeleninu si nekoupíte, sklep nevykopete a pro zeleninu každý týden jezdit nechcete. Zkuste mrazit, zavařovat a sušit... To sušené nedávejte do papírových sáčků, protože by Vám to asi chytlo plíseň, při té Vaši vlhkosti...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 114.91 (?), 12.5.2016 21:41

Lednici na zeleninu si nekoupíte.

Zde na foru se poprvé setkávám s tím, že zmíněnou zeleninu je vhodná pro uchovávání v lednici. A ano, samozřejmě že jedním z řešení může být pořídit si nějakou profesionální lednici s uv světlem, řízenou ventilací a nevím čím vším, ale to jsou vymoženosti poslední doby a při tom co si pamatuju, tak se vždycky zelenina nějak skladovala, tak jsem se ptala jak :)

sklep nevykopete.

Důvod ke kopání sklepu je izolace, i na to jsem se ptala. Chcete tedy říci, že žádná jiná izolace než země nebo lednice není možná?  

a pro zeleninu každý týden jezdit nechcete.

Většina zeleniny nám nevydrží ani týden. A ano, to je důvod proč tu diskuzi zakládám :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jariel231 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 146.203 (?), 12.5.2016 21:14

Já když dám celer, petržel a mrkev do vlhkého písku tak mi shnije. Dávám ho tedy do suchého písku. Je to prostě individuelní. Za ty desetiletí se to skladování vymykalo a je to fajn. Jen je třeba zapojit myslivnu. Takový křen nechávám zahrabaný na záhonu. Když se koupí koleno, tak se část křenu vyhrabe, a ostatní nezbabčí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 12.5.2016 22:20

Už jsem vzpomínal vakuování+uložení v lednici, žádná reakcesad. S úspěchem natahujeme trvanlivost zeleniny pouze tím, že máme přiměřené množství-cca každý1kg od jednoho druhu zabalený v mikrot.sáčku a uložený v příslušném chladicím boxu-kastlíku. Jo-a na dně je měněný froté ručník, jinak se zboží občas koupalo, nebo namrzlo. Ředkvičky, kořenovky bez natí, ty taky používáme, ale skladujeme vedle-odříznuté. Některé druhy před skladováním omyjeme a necháme důkladně okapat-oschnout. Rajčata do lednice? U nás nikdy! S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 114.91 (?), 13.5.2016 0:20

To se omlouvám, asi jsem to omylem přeskočila blush dnes máme čerstvě nakoupeno, tak to půjdu vyzkoušet zabalit, snad to pomůže. Ten froté ručník máte na dně šuplíku jen tak pro tu zeleninu, kterou nemáte zabalenou nebo máte uvnitř každého sáčku nebo...?

A s těmi rajčaty... jak je uchováváte mimo lednici? Přímo v místnosti nebo někde v chladnějším prostředí? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 157.239 (?), 13.5.2016 6:44

Ručník dáváme na dno šuplíku. Nebalíme jen velké okurky. Sáčky buď extra koupené, nebo od pečiva-dnes lehce, vlastně zdarma dostupné. Rajčata vypěstovaná na vlastní zahradě i koupená do doby konzumu přímo v bytě-předsíň, kuchyně, vlastní nebalená, koupená v origoš obalu. Banány+citrusové ovoce přímo v kuchyni-nebalené, průběžně docházejí-zrají a se jíwink Ne na přímém slun.svitu, žáru, jinak teploty 20 a výše. Nové brambory občas klíčí už v zemi před sklizní- kdo neviděl, věřit nemusícheeky.S.P.Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 114.91 (?), 13.5.2016 11:20

Moc děkuji, vyzkoušíme smiley vlastně ještě mě tak napadlo - mohu rajčata ponechat např. ve dvou, max. ve třech vrstvách? Nebo je potřeba, aby byly v jedné vrstvě? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 13.5.2016 11:40

Rajčata mám při vrcholu sklizně i v těch třech vrstvách. Ne ovšem bifteková, spíše cherry. Ale je to na chalupě a tam je poměrně chladno. Samozřejmě často kontrolovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika