Padlí nebo co na růži?



host - 152.202 (?)
13.5.2009 10:58

Fuj, teď jsem si to po sobě přečetla, já vím, že se přece píše New Dawn V.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3   
host - 158.238 (?), 24.5.2008 8:13, zobrazeno: 32592x

dobrý den
prosím můžete mi poradit co s popínavou růží napadenou čímsi jako padlím nějaký postřik??? Zkoušel jsem Baycor a pak Sulku a nějak to nepomohlo
karel

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
gila - (12) - 158.238 (?), 24.5.2008 8:36

ještě obrázek

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
gila - (12) - 158.238 (?), 24.5.2008 8:41

a ještě detail

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Lili - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (337) - 205.168 (?), 31.5.2008 10:31

Milý Karle, s padlím je problém, některé růže jsou na něj velmi náchylné. Ty je třeba preventivně stříkat ještě než se houba "rozjede".

Jakmile se padlí "rozjede" v plné šíři, je nutné použít chemii. Zkuste některý z těchto přípravků doporučený na padlí růžové:   BAYCOR 25 WP, L, DISCUS, KARATHANE LC, KARBEN FLO STEFES, KUMULUS WG, RUBIGAN 12 EC, SAPROL NEW, SULIKOL K, SYSTHANE 12 EC, TOPSIN M 70 WP. Také mám růže, které trpí na padlí a také jsem letos stříkala dvakrát (Discus a Karathane) a bez valného účinku. Letos je mimořádně "úrodný" rok na padlí. Nezbývá, než pokračovat ve stříkaní a zkoušet další přípravky.  POZOR - PŘÍPRAVKY NA BÁZI SÍRY SE NESMÍ POUŽÍVAT PŘI TEPLOTÁCH NAD 25°C!

V případě prevence a u úplně prvních příznaků (první osamělá skvrnka!!!) můžete použít i nejedovaté prostředky z potravinářských surovin. Z ekologických se na padlí používá BIOAN, BIOTON , BIOBLATT - MEHLTAUMITTE - vše na bázi řepkových olejů, lecitinu a mléka (mimochodem jde použít i ředěné odstředěné mléko 1:10). Za dob našich babiček se používal také výluh z česneku (100g na litr, nechat uležet 48 h a pak ředit 1:10), nebo čaj z přesličky (100g čerstvé na 1 litr - ředění 1:10)         Lili

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Monika55555 - (30) - 61.13 (?), 10.5.2009 18:36

Mám také na pnoucí růži padlí. Stříkám podle vašich rad, které jsem tady vyčetla přípravkem BAYCOR 25 WP. Každý týden (už tři poslední týdny) růži postříkám, ale stejně za chvíli zase na některých koncových listech padlí najdu. Neporadí mi někdo postřik, který by mohl zabrat? A nemám ty koncové větvičky ostříhat, nebo napadené listy otrhat? Vedle mám clematis a trnu, aby to taky nechytil.

Díky za každou radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 230.129 (?), 10.5.2009 20:04

dobrý den -s padlím je trápení, ale nevím, jestli nemáte růži ve   stínu. Na podobné problémy -skvrnitost atd chci letos vyzkoušet lesk na pokojové. rostliny.nevím, jestli mi to co pomůže, ale jako pokus to drahé nebude. S přáním všeho dobrého Kája

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Monika55555 - (30) - 61.13 (?), 10.5.2009 20:48

Růži mám na slunci a navíc je upevněná na dřevěné mřížce, takže větrá. Se zahradničením začínám, takže tomu moc nerozumím, ale podle toho co jsem si tady přečetla by měla mít ideální podmínky. Sousedka má ale padlí skoro na všem (tedy na ovoci), tak nevím jestli to nemohla ta růže chytit  Mám ji jeden rok a loni byla v pohodě, bez postřiku. S tím leskem by mě zajímalo jak uspějete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.83 (?), 13.5.2009 10:17

Možná by to chtělo stříkat častěji, nebo zkusit jiný přípravek???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 152.202 (?), 13.5.2009 10:56

Moc Vás nepotěším. Moje zkušenost je taková, že pokud daná odrůda není dost odolná, padlí nad postřiky vždy časem zvítězí.

 Mám růžičku, přesně nevím odrůdu, možná Super Dorothy, tu jsem našla nejvíc podobnou(drobné sytě růžové hrozny kvítků). Mám ji asi šestý rok a stále válčím Je na volném prostoru, na slunci, stříkám a stále padlí vítězí. Letos uhnil starý kmen na kterém se pnula, tak jsem ji vzala až na pařez, postříkala Ridomilem a dala jí poslední šanci. Zatím se drží a krásně obrůstá zdravá. Kus dál v zaradě rostou další růže a ty o padlí ani neví.

 Pikantní je, že mi v mých zahradnických začátcích prodal tuto růži zahradník, když jsem sháněla New Daun, prý je skoro stejná, jen trochu tmavší... New daun už mám dávno odjinud a dělá mi jen radost.

 Zdravím Vlaďka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 152.202 (?), 13.5.2009 10:58

Fuj, teď jsem si to po sobě přečetla, já vím, že se přece píše New Dawn V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika