Příspěvky uživatele - Lili

Růže na loubí, 21.7.2009
Milá JITO, máte stoprocentně pravdu. Vlastní zkušenost je nejlepší, ale bohužel někdy draze zaplacená.  To když po několika letech zjistíte, že daná odrůda nesplnila vaše očekávání. Ztracený čas i námahu vám nikdo nevrátí, musíte začít znovu od... celý příspěvek >
Silně vonící růže, 21.7.2009
On je ten postup spíš obrácený, začínáte praxí (sázíte, množíte, sbíráte a třeba i zkoušíte šlechtit) a propadnete tomu tak, že prostě musíte jít do hloubky. Bez znalosti teorie a botaniky už to pak prostě nejde. Pokud se stanou růže vaším... celý příspěvek >
Silně vonící růže, 21.7.2009
Takže nemají jména? No tak nic...
Růže na loubí, 21.7.2009
Zdravím Chalupáři, ještě si neodpustím varování. Pokud ve snaze o rychlé pokrytí loubí sáhnete mezi bujné vzrůstné jednoukvetoucí ramblery, tak máte do tří čtyř let hustou neprostupnou zelenou střechu, jenže tím se růst nezastaví. Roční přírůstek... celý příspěvek >
Silně vonící růže, 21.7.2009
Zdravím JITO, ach ano, vzpomínám si na tu diskuzi na vlákně "ramblery" z loňska. Říkala jste tam tehdy, že dokážete jednoukvetoucí rambler donutit zakvést bohatě znovu pouhým odstřižením odkvetlých květů. Chtěla jsem tehdy, abyste vypsala... celý příspěvek >
Růže na loubí, 20.7.2009
Variegata di Bologna si klidně pořiďte, péči o ni zvládne i začátečník, platí pro ní stejná péče jako pro Reine Victoria o které se tu na jiném vlákně mluví. Na loubí se nehodí, ale jako keř (nejlépe s oporou - trojnožka, kruh,..) by byla... celý příspěvek >
Nahéma, 20.7.2009
Specielně pro Danny na téma "Nahéma": Říkáte, že jí sháníte u školkařů, no nevím jestli budete mít úspěch. Kromě Starkla jsem jí nikde neviděla a ani se nedivím. Abych byla upřímná, myslím si, že je to odrůda pro naše podmínky nevhodná. Je... celý příspěvek >
Nahéma, 20.7.2009
Nevěřte všemu, co se píše, když se "Big Purple" líbí místo, tak udělá 1,5m za sezónu jako nic a vytvoří krásný bohatě větvený a samozřejmě bohatě kvetoucí keř. Je to dobrá růže. Ad Himalayan M. : Její květy jsou jak drobné nadýchané voňavé obláčky,... celý příspěvek >
Silně vonící růže, 20.7.2009
Dobrý den, možná se to na první pohled nezdá, ale váš dotaz má velmi široký záběr. Snad nejvoňavější růže vůbec jsou původní damasceny a centifolie - to jsou ty nádherně vonící růže dávající olej do parfémů. Pokud si chcete zahradu zkrášlit nějakou... celý příspěvek >
Silně vonící růže, 20.7.2009
Další možnost, kde získat přehled o tom, která růže je silně voňavá je v české netové encyklopedii růží pana Žlebčíka ruze.wi.cz , konkrétně soupis silně vonných je zde:  http://ruze.wi.cz/index.php?i=AGB00v. Ovšem pozor stránka je... celý příspěvek >
Silně vonící růže, 20.7.2009
Na vlákně "Růže do předzahrádky" je fotka  růže Kosmos v reálu z června letošního roku.
Růže Reine Victoria, 19.7.2009
Zdravím pane Jiří, Bourbonky byly ve své době hit, protože dokázaly opakovat kvetení na rozdíl od tehdy pěstovaných odrůd, které byly jen jednoukvetoucí. Jenže "opakovat kvetení" a "opakovaně kvést až do podzimu" není totéž. Vytrvale... celý příspěvek >
Růže, kterou sázel můj táta, 8.7.2009
Zdravím Lído, podle té nové fotky bude D. Of W. dobrá trefa. Na těch za deště působila světleji a perleťověji.
Růže - jméno?, 7.7.2009
Přihodím další tipy: Zdá se mi velmi podobná 'Parure d´Or' a nebo zářivé barvu měnící 'Banzai 83´'. U obou nemá p. Žlebčík na ruze.wi ideální fotky, tak raději porovnávejte s Helpmefind, tam je fotek přehršel a ukazují všechna stádia... celý příspěvek >
Rozmnožování ruží, 7.7.2009
Ježíši tak to promiňte, snad jste se neurazil. Nějak jsem si Vás spojila s Vaším jmenovcem ing. Milošem Vysloužilem přes krajinné inženýrství, tak se moc omlouvám pane doktore.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika