Co vaše réva? (2014)



Vladis - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 171.178 (?)
12.9.2014 12:31

U nás leje každý deň. Tento rok to veru na prívlastkové víno nevyzerá. :(Veď na niektorých kroch už nie sú listy. Budem rád ak oberiem zdravé hrozno, zatiaľ sa drží.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                     
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 192.41 (?), 7.9.2014 15:08

Za tu Arkadiu davam palec hore Vimon.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 95.70 (?), 7.9.2014 18:40

Koštoval som dozrievajuce odrody Velika, Fuji Mata, Ustojčivyj,Svetlomodryj všetky chutovo vyborne.

Velika
Velika
Fuji Mata
Fuji Mata
King Ruby Ustojčivyj
King Ruby Ustojčivyj
Svetlomodryj
Svetlomodryj
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 7.9.2014 20:02

I já sklízím tuto odrůdu. Mrazíky nebyly, plíseň a padlí se mi nakonec podařilo celkem ukočírovat, pytlíky proti hmyzu fungují. Pak ale přišlo další léto, při kterém deště zlikvidovaly 50-100% úrody (dle odrůdy), tomuhle se ubránit nelze. Prohlížel jsem včera vinohrady ve V. Bílovicích, hniloba je devastující, jestli tohle chtějí stříhat a dělat z toho víno, tak potěš koště...

Arkadia
Arkadia
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 96.18 (?), 7.9.2014 20:21

no Arkadii již sklízím v prubehu tohoto tydne, nemam az tak huste hrozny a tak hniloba nedorazila, navic jsem pouzil jen jeden postrik-BIO na padlí a to bylo vse

co se tyce hniloby tak lehke napadeni je jen na Solarisu, ostatni se zatim drží

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 96.18 (?), 12.9.2014 7:16

Arkadia je již minulostí, byla výborná, mnohé bobule bezsemenné, slupka poměrně tenká

akorád ted s hruzou sleduji predpovedi pocasi, doufám, že to moštovky dají a přeziji tohle neblahé počasí frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.173 (?), 12.9.2014 12:02

MM sklizen do lisu. Praskání bobulí + botritida+včelky, cukr v moštu 15°NM. Ostatní moštovky zůstávají zatím na keřích ale díky velkému přísunu vody v posledních týdnech, vývoji počasí a tlaku plísně si iluzí moc nedělám, Myslím byly lepší ročníky.    j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vladis - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 171.178 (?), 12.9.2014 12:31

U nás leje každý deň. Tento rok to veru na prívlastkové víno nevyzerá. :(Veď na niektorých kroch už nie sú listy. Budem rád ak oberiem zdravé hrozno, zatiaľ sa drží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 21.134 (?), 15.9.2014 17:08
Solaris 20°, loni touhle dobou byl na tom ještě lépe, ale nejvíc mě štve, že začínají bobule semtam plesnivět, jak se mezi nima drží voda. Experimentální vzorky v 600mnm, přes vegetativní rok nepoužívám postřiky: Dornfelder 14°, MOPR 12°, Svatovavřinecké 9° - tomu bych rád dal ještě měsíc, ale nevím nevím, zda mi tam nezbydou jen shnilý plesnivky. Muškát žlutý začíná teprve zaměkávat, neměřil jsem. Ani jedna z experimentálních odrůd nemá znaky plísně, jen možná malinko chytil - pozor - Solaris, semtam na některých listech centimetrový kolečka plísně. Co se dá dělat, když posledních několik dní jsme zase jak v deštným pralese. PH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 22.9.2014 11:29

Plesniví a hnije to!!!


Jarní mrazejky, mi vzaly ¾ úrody. Pak jsem se relativně úspěšně popasoval s padlím i peronosporou. Vystačil jsem se dvěma postřiky proti plísni a s jedním proti padlí. Po teplém jaru a první polovině léta vypadala úroda  (resp. ten zbytek, který mi zbyl po zmrzlých) velmi pěkně a nadějně. Jenže od poloviny srpna počasí nepřeje (zato bohatě přeje trávníkářům a houbařům). Prší, prší, sluníčko nikde. Září u nás doslova propršelo. Takže čtrnáctidenní náskok v dozrávání, který jsem měl oproti minulým letům v polovině léta, je pryč. Loni jsem v cílové rovince těžce prohrával s vosami, sršni a mouchami. Tak jsem se na ně letos narychtoval, neměly by šanci. Jenže letos vosy a sršni jako naschvál nikde, ale zato vystal nový nepřítel - botritida a její další plísňové kamarádky na dozrávajícíh hroznech. Od příštího roku na nějaké "bio" pěstování kašlu, začnu preventivně stříkat i hrozny, což jsem nikdy nedělal. Bez chemie nemám šanci, nepřátel je moc!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 22.9.2014 13:06

Dtto + kosáci sežrali, nebo naklovali 1/2 úrody. Nejste v tom sám. A co jsem slyšel na Moravě taky nejsou úplně "happy".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika