Co vaše réva? (2014)



milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 95.70 (?)
7.9.2014 18:40

Koštoval som dozrievajuce odrody Velika, Fuji Mata, Ustojčivyj,Svetlomodryj všetky chutovo vyborne.

Velika
Velika
Fuji Mata
Fuji Mata
King Ruby Ustojčivyj
King Ruby Ustojčivyj
Svetlomodryj
Svetlomodryj
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                     
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 192.41 (?), 7.9.2014 15:08

Za tu Arkadiu davam palec hore Vimon.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 95.70 (?), 7.9.2014 18:40

Koštoval som dozrievajuce odrody Velika, Fuji Mata, Ustojčivyj,Svetlomodryj všetky chutovo vyborne.

Velika
Velika
Fuji Mata
Fuji Mata
King Ruby Ustojčivyj
King Ruby Ustojčivyj
Svetlomodryj
Svetlomodryj
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 7.9.2014 20:02

I já sklízím tuto odrůdu. Mrazíky nebyly, plíseň a padlí se mi nakonec podařilo celkem ukočírovat, pytlíky proti hmyzu fungují. Pak ale přišlo další léto, při kterém deště zlikvidovaly 50-100% úrody (dle odrůdy), tomuhle se ubránit nelze. Prohlížel jsem včera vinohrady ve V. Bílovicích, hniloba je devastující, jestli tohle chtějí stříhat a dělat z toho víno, tak potěš koště...

Arkadia
Arkadia
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 96.18 (?), 7.9.2014 20:21

no Arkadii již sklízím v prubehu tohoto tydne, nemam az tak huste hrozny a tak hniloba nedorazila, navic jsem pouzil jen jeden postrik-BIO na padlí a to bylo vse

co se tyce hniloby tak lehke napadeni je jen na Solarisu, ostatni se zatim drží

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 96.18 (?), 12.9.2014 7:16

Arkadia je již minulostí, byla výborná, mnohé bobule bezsemenné, slupka poměrně tenká

akorád ted s hruzou sleduji predpovedi pocasi, doufám, že to moštovky dají a přeziji tohle neblahé počasí frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.173 (?), 12.9.2014 12:02

MM sklizen do lisu. Praskání bobulí + botritida+včelky, cukr v moštu 15°NM. Ostatní moštovky zůstávají zatím na keřích ale díky velkému přísunu vody v posledních týdnech, vývoji počasí a tlaku plísně si iluzí moc nedělám, Myslím byly lepší ročníky.    j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vladis - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 171.178 (?), 12.9.2014 12:31

U nás leje každý deň. Tento rok to veru na prívlastkové víno nevyzerá. :(Veď na niektorých kroch už nie sú listy. Budem rád ak oberiem zdravé hrozno, zatiaľ sa drží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 21.134 (?), 15.9.2014 17:08
Solaris 20°, loni touhle dobou byl na tom ještě lépe, ale nejvíc mě štve, že začínají bobule semtam plesnivět, jak se mezi nima drží voda. Experimentální vzorky v 600mnm, přes vegetativní rok nepoužívám postřiky: Dornfelder 14°, MOPR 12°, Svatovavřinecké 9° - tomu bych rád dal ještě měsíc, ale nevím nevím, zda mi tam nezbydou jen shnilý plesnivky. Muškát žlutý začíná teprve zaměkávat, neměřil jsem. Ani jedna z experimentálních odrůd nemá znaky plísně, jen možná malinko chytil - pozor - Solaris, semtam na některých listech centimetrový kolečka plísně. Co se dá dělat, když posledních několik dní jsme zase jak v deštným pralese. PH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 22.9.2014 11:29

Plesniví a hnije to!!!


Jarní mrazejky, mi vzaly ¾ úrody. Pak jsem se relativně úspěšně popasoval s padlím i peronosporou. Vystačil jsem se dvěma postřiky proti plísni a s jedním proti padlí. Po teplém jaru a první polovině léta vypadala úroda  (resp. ten zbytek, který mi zbyl po zmrzlých) velmi pěkně a nadějně. Jenže od poloviny srpna počasí nepřeje (zato bohatě přeje trávníkářům a houbařům). Prší, prší, sluníčko nikde. Září u nás doslova propršelo. Takže čtrnáctidenní náskok v dozrávání, který jsem měl oproti minulým letům v polovině léta, je pryč. Loni jsem v cílové rovince těžce prohrával s vosami, sršni a mouchami. Tak jsem se na ně letos narychtoval, neměly by šanci. Jenže letos vosy a sršni jako naschvál nikde, ale zato vystal nový nepřítel - botritida a její další plísňové kamarádky na dozrávajícíh hroznech. Od příštího roku na nějaké "bio" pěstování kašlu, začnu preventivně stříkat i hrozny, což jsem nikdy nedělal. Bez chemie nemám šanci, nepřátel je moc!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 22.9.2014 13:06

Dtto + kosáci sežrali, nebo naklovali 1/2 úrody. Nejste v tom sám. A co jsem slyšel na Moravě taky nejsou úplně "happy".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika