Příspěvky uživatele - 21.134

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Réva vinná pěstování bez postřiku, 22.9.2015
Potvrzuji Nero jako velmi odolný na choroby.  Nestříkám během roku na list vůbec nic. Loni ke konci veget. období chytil Solaris lehce plíseň (!), podobně Svatovavřinecké a Dornefelder, u nichž se to dalo čekat, mimojiné Dornf. letos velmi... celý příspěvek >
Vinná réva do vyšších poloh, 22.9.2015 Obsahuje fotku
ještě připojuji snímky
Vinná réva do vyšších poloh, 22.9.2015
Ztratil jsem po havárii pc uživ. jméno, takže jsem se znovu registroval, toť pro začátek. Jako pěstitel révy v 600 mnm mám zkušenosti tyto. Prim dozraje dobře, sklizeň od začátku září do teď, v horších letech je o cca 10 dní pozdější. Nebál bych se... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2014), 18.12.2014
trošku odbočím, mně přijde, že čím víc je pěstování révy vinné geograficky k jihu a nadmořskou polohou níže, tím jsou tlaky plísní a dalších nemocí révy podstatně silnější než v okrajových oblastech. To platí jak o odolnějších moderních odrůdách tak... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2014), 15.9.2014
Solaris 20°, loni touhle dobou byl na tom ještě lépe, ale nejvíc mě štve, že začínají bobule semtam plesnivět, jak se mezi nima drží voda. Experimentální vzorky v 600mnm, přes vegetativní rok nepoužívám postřiky: Dornfelder 14°, MOPR 12°,... celý příspěvek >
Neznama/e odruda/y, 15.9.2014
Tipuju Nero, páč ho mám, listy a hrozen by tomu zhruba odpovídaly, vsázím tak 50 na 50 že jsem se trefil. PH
Kokcidióza a jak dál. Poraďte prosím, 21.8.2014
Moc Vám neporadím co dělat teď, nejspíš bych se radil s veterinářem. Ale do budoucna, pořiďte si nějakou prevenci jako třeba Acidomid pro drůběž a přidávejte (dávkování na etiketě) do pitné vody. Podobně Formicoat, jsou tam mimo vitamínů látky, které... celý příspěvek >
Druhé kvetení, 15.7.2014
U mě by kvetly asi tak v září a pokud by nebyla vostrá zima, možná v únoru nad zbytky tajícího sněhu by bylo něco k ozobnutí, hehé. Ale abyste si nemysleli, že jsem spadnul z ledovce, tak i mě předloni takto podruhé v půlce léta vykvetlo Nero.... celý příspěvek >
Zřejmě poslední mrazík, 9.5.2014
kdoví, jestli ještě ledoví nepřijdou, viz předpověď nočních teplot
Co vaše réva? (2014), 6.5.2014
Ráno jsme měli v sadu konečně 3 nad nulou. Zatím jak meterologové předpovídají ještě jedno letošní opáčko mrazíků na zmrzlé, tak snad jen straší, říkám si. Už bych těch odinstalovat plastovou ochranu. Petr Hl.
Co vaše réva? (2014), 5.5.2014
Mám v sadu mezi révou docela přesný digitální venkovní teploměr, cca 10 cm nad zemí v sedm hodin ráno teplota - 3,6° C, o chlup "teplejší" než předchozí ráno. Přesto ty rostlinky, které neměly petku dobře zabořenou do hlíny, jakoby mrazík podcházel a... celý příspěvek >
Sklizeň révy 2013, 18.9.2013
Tvarem, velikostí a barvou bobulí bych to také tipoval na Dornf. Je u těch listů bych jich musel vidět víc. Mně se zas to vykrojení tolik nezdá. Třeba u Vostorgu bych to poznal na dva metry od keře, hluboké vykrojení, navíc zespodu nepřehlédnutelně... celý příspěvek >
Réva ve skleníku dozrává, 28.8.2013
Počítám letos tak s třítýdenním skluzem. Vedra to nedohnaly, naopak spíš ještě zarazily růst/zrání. Dornfelder se začíná zabarvovat, Solaris má k zaměkávání tak ještě dva týdny, pokud nezačně chumelit hehéé. Zkusím nějakou bobulku změřit... celý příspěvek >
Vinič Solaris - sadenica, 12.8.2013
Vaše sazenice, potvrzuji také, že určitě není Solaris. Máte pravdu, že se to blíží spíš tomu Žl. Muškátu. Ten mám také, ale v mých podmínkách v porovnání se Solarisem roste slabě. Navíc zraje někdy v říjnu, tedy pokud ho nestihnou dříve zbaštit... celý příspěvek >
Vinič v 763 mn.m, 7.8.2013
U nás platí o mnoho silněji zkušenost, že do tří zmrzlých mužů (P+S+B) můžeme čekat nejen mrazíky, ale i chumelení. Ano, mám také zkušenost, že zatímco přelom května - června je zpravidla teplotně nic moc, réva opatrně nasazuje, no spíš tráva letí... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika