Příspěvky uživatele - Vladis

Sadenice vinica chradnu,vysychaju, 30.4.2022
Zaujímavé, ako vysychajú. Som presvedčený že prebytok/nedostatok vody a nesprávnu vlhkosť vzduchu ako príčinu môžte vylúčiť.  Možno poškodenie silným slnkom... Ja by som ich dal von do polo tieňa, strekol listovým hnojivom a čakal ako sa... celý příspěvek >
Húsenice na egreši, 12.5.2021
Mne obžierajú kríky egrešov každoročne. Dokážu narobiť riadnu škodu. Ak nemáte veľa rastlín a chcete babský recept, pozbierajte ich ručne. 
Bianca, 16.2.2020
Zdravím.  Po 10 rokoch pestovania tejto odrody pridám pár poznatkov, možno niekomu pomôžu, Odroda je veľmi odolná voči chorobám, ani raz som ju ešte nestriekal. V daždivých rokoch zvykne na jeseň trochu napadnúť listy pleseň, čo môže... celý příspěvek >
Jen několik fotek, 29.8.2019 Obsahuje fotku
Dobrý deň.  Dnes mi urobil veľkú radosť kaktus, ktorý pestujem už rovných 20 rokov, aktuálne má výšku 125cm. Prvýkrát rozkvitol.
Určení jablka dle fota, 5.8.2019 Obsahuje fotku
Zdravím. Dokázal by niekto určiť odrodu podľa nasledovných fotiek? Jablká dosahujú vrchol zrelosti práve teraz, niektoré už začínajú padať. Zaujímavé je že o strom sa roky nikto nestará a všetky plody sú 100% zdravé.
Ide to aj (ne)chemicky, 6.7.2019
Aké skúsnosti máte s paraluxom? Myslíte že má ozaj také účinky ako o ňom uvádza výrobca? Inak máte veľmi pekné strapce. U mňa to je tento rok slabšie ako inokedy, na jar som mal dosť problém s premnožením roztočov, aj napriek dvom postrekom.... celý příspěvek >
Réva ve skleníku, 4.5.2019
Vyzerá to na puklice. Mal som s nimi v minulosti problém na citrónovníku (aj keď nevyzeral že by mu vadili, rástol ďalej normálne), na viniči som sa s nimi ešte nestretol. Najprv som ich odstraňoval z listov vlhkou handričkou, ale stačilo že prežilo... celý příspěvek >
Štěpování révy - stratifikace, 29.4.2019 Obsahuje fotku
Opäť zdravím do diskusie. Môj pokus s vrúbľovaním (obrázky vyššie) nedopadol práve najlepšie. Po 3 týždňoch stratifikácie vo vlhkej rašeline som prúty vybral, naspodu aj v mieste štepenia bol vytvorený kalus, korienky sa len začínali vytvárať,... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2018?, 19.8.2018 Obsahuje fotku
Dnes som oberal bianku. Cukornatosť 19°NM.  Pre porovnanie - rok 2017 - bez úrody, 2016 oberané 11.9. - 16°NM, 2015 oberané 15.9. - 21,5°NM...
Co Vaše réva 2018?, 9.8.2018 Obsahuje fotku
Dobrý deň. Pridám aj ja pár obrázkov ako to u mňa momentálne vyzerá. Tento rok réva dozrieva rekordne skoro, spomeniem napr. bianku, ktorú štandardne oberám v druhej dekáde septembra, tento rok jej dávam ešte 10 dní a môže sa obrať. ostatné odrody... celý příspěvek >
Nerezové nádoby na víno, 13.5.2018
Nad nerezovými nádobami uvažujem hlavne z kapacitných dôvodov. Keďže momentálne vyrábam cca 250litrov červeného + biele a to ešte nemám kríky v plnej rodivosti. Doteraz som robil víno v demižónoch a už dochádzajú, ďalšie dokupovať neplánujem. Preto... celý příspěvek >
Nerezové nádoby na víno, 12.5.2018
Neviem... preto sa pýtam tých čo to majú ktorý z tých dvoch druhov je lepší a prečo. Lebo mňa nič nenapadá a z toho dôvodu neviem pre ktorý typ sa rozhodnúť. A nechcem niečo kúpiť a potom zistím že by bolo lepšie to druhé, preto uvítam akúkoľvek... celý příspěvek >
Nerezové nádoby na víno, 11.5.2018
Ahojte. Má z vás niekto skúsenosti s nerezovými nádobami? Konkrétne ma zaujíma porovnanie vzduch vs. parafín - aké sú výhody a nevýhody. Ďakujem.
Co Vaše réva 2018?, 22.2.2018
Zdravím. Táto zima je zatiaľ najteplejšia akú si pamätám, pod -10 snáď ani nemrzlo... Vyzerá to zatiaľ dobre. Strihať plánujem tak o 2 týždne. Vlani bola naopak extrémna zima aká tu už veľmi dlho nebola. Bianka, prim, nero, burgundské biele a... celý příspěvek >
Proč pupeny neraší, 6.5.2017
Tiež som na tom podobne, už som to sem nedávno písal. Samorodáky rašia normálne, Solaris a Cabernet Cortis uspokojivo. Okrem toho z ďalších 130 rastlín /bianka, nero, prim a iné/ asi 20 raší z hlavy, cca 30 vôbec a ostatné pučia nad zemou, takže dá... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika