Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Plesniví a hnije to!!!


Jarní mrazejky, mi vzaly ¾ úrody. Pak jsem se relativně úspěšně popasoval s padlím i peronosporou. Vystačil jsem se dvěma postřiky proti plísni a s jedním proti padlí. Po teplém jaru a první polovině léta vypadala úroda  (resp. ten zbytek, který mi zbyl po zmrzlých) velmi pěkně a nadějně. Jenže od poloviny srpna počasí nepřeje (zato bohatě přeje trávníkářům a houbařům). Prší, prší, sluníčko nikde. Září u nás doslova propršelo. Takže čtrnáctidenní náskok v dozrávání, který jsem měl oproti minulým letům v polovině léta, je pryč. Loni jsem v cílové rovince těžce prohrával s vosami, sršni a mouchami. Tak jsem se na ně letos narychtoval, neměly by šanci. Jenže letos vosy a sršni jako naschvál nikde, ale zato vystal nový nepřítel - botritida a její další plísňové kamarádky na dozrávajícíh hroznech. Od příštího roku na nějaké "bio" pěstování kašlu, začnu preventivně stříkat i hrozny, což jsem nikdy nedělal. Bez chemie nemám šanci, nepřátel je moc!

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika