Co vaše réva? (2014)



   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?) 
22.8.2014 16:59

Po deštích začaly skrz pytlíky prosvítat hnijící popraskané bobule, a tak jsem jeden střapec sklidil. To co jsem ochutnal mne dokázalo pozitivně naladit - bezsemenná Afrodita, v době okolo kvetení 2x ošetřena giberellinem. Sice několik květů poničila plíseň, ale čtyřcentimetrové protáhlé sladké bobule mi daly zapomenout. Tak si představuji stolní révu.


Poškozené bobule musely pryč
Poškozené bobule musely pryč

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Petik - (29) - 34.163 (?), 22.8.2014 20:24
Určitě zajímavé, ale nic pro mě, já hnojím slepičákama. Mirku, máte nějakou sklizeň, která pochází během roku z chemicky neošetřeného keře a ani jste na něj nepoužil stimulátory květenství (nebo co to je)?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 22.8.2014 20:47

Ano, mám. Je to Kodrjanka kterou zlikvidovalo padlí, užitek nulový.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 24.8.2014 8:36

Jetě jeden názorný snímek. Petře, který střapec byste dal na stůl? Je to stejná odrůda a ten levý je jen špatně ošetřený.  A tak je to skoro se vším. Pokud bych nepoužil chemii tak mohu zahradu vybetonovat a natřít na zeleno, bohužel.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petik - (29) - 34.163 (?), 24.8.2014 19:31
Ta napravo, samozřemě krásný hrozen. Spíš teď vnímám fakt, že vy co pěstujete révu co do tepla optimálních podmínkách a vyroste všechno, tak za jediné podmínky - aplikace ochranných prostředků. Zatímco my z velmi okrajových oblastí sice prakticky neznáme nutnost ošetřování během roku, ale zase počítáme každý teplý den do konce léta, aby vše stihlo uzrát s rozumnou cukernatostí. Narovinu, obdivuji Mirku Vaše odrůdy, o kterých se mi tu bez skleníku už tak může jen zdát. Jen by mě udělalo radost, kdyby se u Vás podařilo vypěstovat zdravý hrozen, a nemusí jít o tak luxusně velké bobulky. U mě je rozhodnutí jasné, než chemii, to radši zůstanu u rybízu (a letos ho bylo!).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 24.8.2014 21:20

Ani ten rybíz by v tomhle počasí nebyl normální, to bych musel pěstovat nějaké bago, ale to není k jídlu. Pěstuji jen stolní odrůdy a jsem zatížený na velké bobule. Jedna jedinná věc, která letos nepotřebovala ošetření, byl angrešt a petržel, jinak samozřejmě plevel a tráva. Neošetřoval jsem jahody, maliny a ostružiny, ovšem mšice, breberky v ostružině a fleky na jahodníky si to o to žádaly. Nejsem nějakým extra zastáncem chemie, ale ve svém případě vím co dělám, protože to pěstuji pro sebe. Další možností je úrodu nemít a nakoupit neznámého původu, co je pak lepší? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.218 (?), 30.8.2014 13:19

Ač je do sklizně Hibernalu ještě daleko, ty ptačí potvory už ho začaly ochutnávat a protože ho nemám zas až tolik, abych si je mohl dovolit krmit, přikryl jsem ho kompletně sítěmi.

Sítě na Hibernalu
Sítě na Hibernalu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 23.8.2014 8:51

Vyrábím stále nové a nové pytlíky, bo vosáci a spol. začínají nálety. Naštěstí to není tak hrozné jako vloni, jen pytlíky musím dělat stále větší a větší, aby se tam střapce vlezly cheeky. Boj ještě neskončil, snad se mi bohatou úrodu podaří ubránit. Dozrává Vostorg muskatnyj, sklidil jsem první nádherný střapec neznámé mi odrůdy, začínají sládnou "bulhaři" a "taliáni". Degradován je At-6-3-sk, nevím příčinu scvrkávání bobulí.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
cpeter - (6) - 107.190 (?), 18.8.2014 20:13

Pridam aj ja  - lokalita Chorvatsky Grob pri Bratislave, pri dome.

Vsetky sadene maj 2012, rodia takto druhym rokom.

Nero sme uz zjedli, tak nemam co fotit :-)

Vostorg je zrely, tam je uz polovica fuc obrate ako postupne dozrievaju strapce od polovice jula, ostatne su este tvrde, no najma na Talem som hrdy - obrovske strapce a bobule

Vostorg
Vostorg
Vostorg detail
Vostorg detail
Talizman
Talizman
Talem
Talem
Talem detail
Talem detail
Talizman detail
Talizman detail
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
mig - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 57.69 (?), 18.8.2014 9:26

Rulandské modré (okr. Louny). Snad to dozraje :-)

2013 - hlídání po výsadbě, třetí je vzadu na úrovní černého :-)
2013 - hlídání po výsadbě, třetí je vzadu na úrovní černého :-)
2014 - konec dubna
2014 - konec dubna
2014 - červenec
2014 - červenec
2014 - půlka srpna
2014 - půlka srpna
2014 - půlka srpna
2014 - půlka srpna
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika