Příspěvky uživatele - hugovotr

Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, mery, pilatky, obaleči... na jádrovinách 2019, 31.8.2019
Tento rok jsem na jabloních použil 6 kusů lapačů, upravená PET láhev s feromonovou vábničkou, vevnitř natřená lepem na kmeny. Nepodařilo se mi identifikovat ani jednu větší vlnu. Obaleči v lapačích přibývaly, ale postupně pomalu. Nevím kde byl... celý příspěvek >
Letní hruška na pálení, 31.8.2019 Obsahuje fotku
Na naroubovaném stromě (Williams 20let) zas tak malé najsou, pro porovnání na fotce s Williamsovou zelenou a červenou. Na novém stromku budou nejspíš drobnější. Velikostí i vzhledem mi připomíná GenerálaLC.
Kumoi, 29.8.2019
S těmi klady souhlasím, přidal bych ještě odolnost suchu. Abychom jen nechválili, lze jí i něco vytknout: - má velice křehké dřevo, bez opory se snadno láme. Často i při sklizni nebo sřihu, když jsem líný vytáhnou žebřík a větve si chci trochu... celý příspěvek >
Letní hruška na pálení, 29.8.2019
Pro mou potřebu jsem s ní spokojen. Mám ji do kvasu s jinými hruškami, kam štávu dodá Williamsova, které mám více stromů, Kumoi, Clappova a časem i Muškatelka šedá a Krvavka, jestli se dožijí v té Sahaře plodnosti a budou se alespoň trochu překrývat... celý příspěvek >
Letní hruška na pálení, 28.8.2019
Dnes jsem ochutnal první předčasně zralé plody Walsche Schnapsbirne, kterou jsem po ostříhání nově sázeného stromku narouboval i do koruny Williamsovy.  Velikost menší, kolem 120g. Dužnina suchá, hrubší. Chuť sladká, výrazně aromatická, více... celý příspěvek >
Myrobalány? Je možné kvasit je společně?, 16.8.2019
Myslím, že shánět moštoměr nebo refraktometr, pokud ho nemáte, nemá moc smysl. Bez přidání cukru bude výtěžnost nízká. Chuťově je pálenka z mirobalánů nevalná, ale většině lidí co znám, chutná více než ze sebelepších jablek. Tak to prostě je.... celý příspěvek >
Hraboši v bramborách a na paprice atd, 23.7.2019
Funguje SwissCat a jed, třeba Norat. Ale je to marný boj, z vedlejších pozemků přijdou další...
Velkopavlovická, 22.7.2019
Kyjovsko, většina VP sklizena. V průměru zhruba 80kg na strom, stáří 20let, velmi suchá lokalita. Kvalita výborná, ale jako i jiné roky na některých stromech příliš malé plody. Cukernatost přes 20Brix.
Třešně - do kterého třešňového týdne nečerviví?, 12.7.2019
Já doporučuji Karešovu. Plody vynikající, červivost žádná nebo minimální. Tuším 2TT.
Opad plodů Admirálu, 28.6.2019
Stejný problém na roubovaném stromku - 3roky od naroubování. Stromky na M26 bez propadu.
Z ceho udelat visnovku, 20.6.2019
Kilo cukru je moc, dejte půlku, dosladit se dá vždy.
Štíhlé vřeteno - zakracovat nebo ne?, 17.6.2019
Opravdu šikovné pomůcky. Můžete prozradit název/výrobce?
Mšice na švestkách a rynglích postřik, 9.6.2019
Na mšice opravdu stačí Oleokol, Biool nebo jiné olejové postřiky. Integro není jistě zdraví prospěšné. Primárně na obaleče používám feromonové lapače a šetrnější přípravky Lepinox a Spintor, ale při více postřicích je třeba přípravky střídat. Taky... celý příspěvek >
Obaleč švestkový 2019, 9.6.2019
U mě obaleč švestkový léta už pár týdnů. Před deseti dny jsem dal Lepinox, včera navečer Integro. Pilatka mi ale zničila většinu úrody, takže letos bude krom špendlíků jen na ochutnání.
Mšice na švestkách a rynglích postřik, 9.6.2019
Třešně i višně dozrávají. Dobrou chuť.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika