Příspěvky uživatele - hugovotr

Podpnik m25, 29.10.2019
Čas pokročil, nemáte někdo už více zkušeností nebo informací o vzrůstu M25 oproti MM106?
Sázení stromků v suchých lokalitách, 28.10.2019
Invaze hrabošů je v posledních letech velká, letos extrémní. Na metru čtverečním je i pět děr. V podvečer doslova běhají pod nohama. Komplikuje to i zalévání stromků, většina vody se ztrácí v norách. Pletivo spojím u kmínku pořádně. Je jasné, že čím... celý příspěvek >
Podzimní hrušeň, 26.10.2019
Celé patro nemusí být ze stejné odrůdy a roubovat můžete větve, ne jenom terminál. Jen mě zajímá, jak to přesně chcete udělat. Necháte hrušni narůst první patro, které další jaro komplet přeroubujete? To odeberete stromku téměř veškerou listovou... celý příspěvek >
Sázení stromků v suchých lokalitách, 26.10.2019 Obsahuje fotku
Klima se mění, i když sedačkoví chytrolíni a populisti říkají něco jiného. A je třeba tomu přizpůsobit i sadaření. Přispějte tady prosím svými nápady, jak sadit stromky v suchých oblastech. Já mám sad v suché oblasti na Kyjovsku, na kopci, kde... celý příspěvek >
Jakou odrůdu jste vysadili nebo naroubovali?, 26.10.2019
Tak jako každý podzim i letos jsem propadl sadařskému šílenství. Rozhodl jsem se s těžkým srdcem postupně zrušit jabloňovou stěnu a nahradit ji vřeteny. V první vlně zruším 2x GD (zůstanou tři:), 2x Melodie, 2x Ontario, 2x Rubín. Jednak stromy už... celý příspěvek >
Podzimní hrušeň, 26.10.2019
Koupíte Eriku na kdouli, na ni chcete postupně roubovat další odrůdy a horní patro chcete Eriku... Můžete nám popsat, jakým způsobem chcete stromek přeroubovávat? Já myslel, že první patro bude Erika, druhé třeba Hardyho a třetí Clappova.
Jabloň, která snáší přísušek a lze ji zakoupit letos (170 m. n. m, 25.10.2019
Nevím, proč nechcete špičák. Zapěstovat korunku určitě zvládnete. U mě v extrémně suchém sadu se celkem daří i jabloním na MM106, bez závlahy.
Podnož hrušně - kdoule, 24.10.2019
Mně žádná hrušeň na kdouli nerostla, živořily a zdechly. Vyjímkou je Hardyho, která se v extrémním prostředí mého sadu drží, ikdyž jen s malými přírůstky. Ani na semenáčích mi hrušně v posledních letech moc nerostou. První dva/tři roky po výsadbě to... celý příspěvek >
Destilát z Duranzie, 20.10.2019
Slivovice z Durancií není jemnější, je v ní výrazná chuť a vůně jader, což nemusí každému vyhovovat. Slivovice že švestek je jemnější, pro někoho však málo výrazná. Já dělám mix peckovin. Loni byla lépe hodnocena směs Althanky a Zelené ryngle se... celý příspěvek >
Fuji, 6.10.2019
Uvádí se, že chuť je bez kyselinek. Je opravdu jen sladká?
Hrušky, páliť alebo počkať?, 2.10.2019
Zbytkový cukr v rozjetém kvasu je třeba měřit cukroměrem ne refraktometrem. Tvorbu kysličníku jako známku kvašení lze ověřit třeba svíčkou nad kvasem, samozřejmě pod tím igelitem;) Clappovy hrušky musely být zralé dříve jak Williamsovy. Rozdíl je... celý příspěvek >
Zelená ringlota, 30.9.2019
Může to být Zelená, ve zralosti mají některé plody červený nádech nebo tečky. Při přeplození dozrává dlouho, loni jsem ji taky sklízel až v druhé půlce září. Letos pauzíruje.
Novamac, 4.9.2019
Novamac opět sklizen už koncem srpna, déle se na stromě neudrží. I letos potvrzuje své chuťové kvality, vynikající jablko. Bohužel ho mám jen na M26, v mých podmínkách skoro nepřirůstá, stejně jako jiné odrůdy na této podnoži.
Výtěžnost a cena, 2.9.2019
Já měl rekordní výtěžnost zhruba 15litrů 51% ze 100l kvasu včetně pecek při přidání 3.5kg cukru. Takže jak vidíte, může být u neznámeho kvasu výtěžnost potažmo cena v hodně širokém rozmezí.
Letní hruška na pálení, 2.9.2019
Ano, s tou fotkou máte pravdu, ale nebyl to záměr. Nemám potřebu dělat této odrůdě reklamu. I když by mohla být větší, jsem s ní spokojený. Kupoval jsem ji do kvasu k jiným letním hrušním jako silně aromatickou a to naplnila. Nepotřebuji plnič... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika