Příspěvky uživatele - hugovotr

Mšice na švestkách a rynglích postřik, 4.6.2019
S úspěchem používám Biool. Tvrdou chemii nedoporučuji, zahubí i užitečný hmyz, mšice budou do týdne zpět, berušky se tak rychle nevrátí. Někdo doporučuje i Sulku v nízké koncentraci.
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, mery, pilatky, obaleči... na jádrovinách 2019, 30.5.2019
Letos mám na jabloních 8 feromonových lapačů z PET lahví a zatím je výskyt obalečů v počtu jednotek kusů. Zato na slivoních je to více já pět kusů za den. Zítra nebo o víkendu stříknu Lepinoxem.
Bodruška Hrušková, 26.5.2019
Těm potvorám chutnají hlavně mladé stromky. Člověk se snaží stromek pěkně vytvarovat a bodruška je proti.
Špendlíky, 25.5.2019
Před lety jsem zasadil tři stromy špendlíků na pálenku a marmeládu, na kterou jsem četl superlativa. Pálenka je dobrá, ale marmeláda mě zklamala. Je to i suchem, ale je tam cítit hořčinka. Meruňková je mnohem lepší. Beru je jako zpestření, je to... celý příspěvek >
Špendlíky, 25.5.2019
Špendlíky zrají koncem července, zelená koncem srpna. Takže je problém založit společný kvas. V době dozrávání zdravých plodů zelené je špendlíkový kvas již zralý na pálení. Jedině předčasně zralé, červivé. Pokud nemám špendlíků dost na jednodruhový... celý příspěvek >
Černé tečky na ještě zelených plodech, 25.5.2019
Přesně tak. Letos jsem postřik vynechal, jednak jsem se inspiroval probírkou pilatkou tady na fóru a jednak kolem velikonoc jsem neměl čas. Probrala to opravdu pořádně, na některých stromech nezůstalo nic, na některých pár plodů na které už si brousí... celý příspěvek >
Hubení hrabošů v sadě, 24.5.2019
Dobrý večer, premnožili se mi v sadě hraboši a jsem nucen použít jed. Na metru čtverečním je několik děr. Past Swiss Cat funguje, ale potřeboval bych jich alespoň deset a nemám možnost je denně kontrolovat. Ze zoufalství jsem použil s úspěchem... celý příspěvek >
Střídavá úroda u některých peckovin, 20.4.2019
Dobrý den, u Zelené ryngle, Špendlíku, Tipaly a částečně i Durancie pozoruji už několik let střídavou plodnost. Loni byla úroda veliká, letos je na nich pár květů. Je to odrudová vlastnost nebo jen reakce na preplození v kombinaci se suchem?
Štíhlé vřeteno - zakracovat nebo ne?, 27.3.2019
Děkuji za vysvětlení. Často ale zaznívá názor, že se nemají řezat jednoleté výhony. Solidní přírůstky jsou díky hnojení a umělé zálivce.
Štíhlé vřeteno - zakracovat nebo ne?, 23.3.2019
Děkuji za odpověď. Můžete být prosím konkrétní ohledně těch chyb. Horní patro ještě není vyvázáno. Sad je ve velmi suché lokalitě.
Lucasova, 22.3.2019
Desert jsem zasadil jinam, po Lucasově bude Williams.
Štíhlé vřeteno - zakracovat nebo ne?, 21.3.2019 Obsahuje fotku
Dobrý večer, pěstuji jabloně a hrušně jako vřetena. Tento konkrétní strom (Fantasia na M26) jsem ponechal bez zakráceníkosterních větví, pouze větve vyvazuji do vodorovné polohy. Předpokládám, že vodorovné větve obrostou plodonosným obrostem a jejich... celý příspěvek >
Lucasova, 21.3.2019 Obsahuje fotku
Po dvaceti letech trápení ustoupila Lucasova další legendě, která narozdíl od ní u mě spolehlivě dává krásné zdravé plody. Nedala se lehce, po třech hodinách a třech propocených tričkách byla venku... 
Mandloň - opylení broskví, 15.3.2019
U mě broskve mandloně neopylují.
Velikost meruňky, 4.3.2019
Pro vzrůst je určující podnož, odrůda a podmínky. Švestka a hlavně meruňka na mirobalánu malý strom nebude. Na zelené ryngli nejspíš neseženete.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika