Kumoi



hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 10.48 (?)
29.8.2019 19:03

S těmi klady souhlasím, přidal bych ještě odolnost suchu. Abychom jen nechválili, lze jí i něco vytknout:

- má velice křehké dřevo, bez opory se snadno láme. Často i při sklizni nebo sřihu, když jsem líný vytáhnou žebřík a větve si chci trochu přihnout. To se mi u jiných hrušní nestává.

- podtržené plody špatně dozrávají na bedýnce a pokud se nachá plně dozrát na stromě (do kvasu), většinu zlikviduje hmyz.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.100 (?), 29.8.2019 15:45
KUMOI - dnes obraté (viď fotky). Je to jedna z najkrajších a asi aj najkvalitnejších ázijských hrušiek. Strom mám ako štvrťkmeň, vysoký je asi 3,5 metra, zaberá menej než 2-metrový úsek v kúte záhrady. Úroda 3 debničiek je na takýto stromček slušná. Kumoi sa ľahko tvaruje, nerastie bujne a pravidelne a bohato rodí. Netrpí chorobami a nevyžaduje takmer žiadne postreky. Plody sú pekné, chuť je špecifická, iná než pri našich hruškách. Poznám ľudí, ktorí sa za ňou idú zblázniť, ja medzi nich nepatrím. IH










Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 10.48 (?), 29.8.2019 19:03

S těmi klady souhlasím, přidal bych ještě odolnost suchu. Abychom jen nechválili, lze jí i něco vytknout:

- má velice křehké dřevo, bez opory se snadno láme. Často i při sklizni nebo sřihu, když jsem líný vytáhnou žebřík a větve si chci trochu přihnout. To se mi u jiných hrušní nestává.

- podtržené plody špatně dozrávají na bedýnce a pokud se nachá plně dozrát na stromě (do kvasu), většinu zlikviduje hmyz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 26.100 (?), 29.8.2019 21:19

Můžete někdo srovnat kvalitu plodů Kumoi a Hosui?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika