Příspěvky uživatele - hugovotr

Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, pilatka, obaleči... v jádrovinách, 23.5.2020
Letos u mě dost řádí pilatka jablečná. U některých stromů odhaduji více jak 50% napadených plodů. Ošetřuji až proti obaleči, pilatku jsem nikdy neřešil.
Mladé broskvoně - fleky na letorostech, 18.4.2020
Stříkal jsem koncem února Kuprkolem, v půlce března Sulkou. 
Mladé broskvoně - fleky na letorostech, 17.4.2020 Obsahuje fotku
Dobrý večer, na mladých broskvoních se mi objevují skvrny v místech pupenů nebo zasychají konečky, následně klejotok. Mám problém poslední roky zapěstovat nové stromky. Na vině je jistě i sucho, ale co způsobuje ty skvrny? Na fotkách Krasava... celý příspěvek >
Jadroviny 2019, 26.11.2019
Čtyři Topazy na MM106 budou pro vlastní spotřebu určitě stačit. Jsou i jiné odrůdy, které stojí za nasazení.
Jadroviny 2019, 25.11.2019
Já bych řekl, že spíše než hniloba je problém v trvanlivosti. Prostě třeba Rubinoly a Goldeny už vadnou, hruška Dicolor dříve akorát zralá před Vaánoci je již hniličkovatá atd. Teplý podzim = teplý sklep.
Opatření v sadu proti suchu, 10.11.2019 Obsahuje fotku
Bohužel hydrogel je poměrně drahý s životností 5let. Vychází 0.5kg na stromek, což je kolem 200Kč. Má někdo zkušenost s bentonitem? Cenově to vychází 10kg za 100Kč. Studna na kopci a bez elektřiny nepřipadá v úvahu. Dnes zasazeny Gala a Lucy,... celý příspěvek >
Topaz nepřekonaný, 9.11.2019
Pět desetiletých stromků na M26, loni jsem zasadil jeden na MM106. Velikostí plodů menší, ale jinak je to klasa. Konzumovatelný hned po sběru až do dubna. Krásou plodů si u mě nezadá s Rubinolou. Pravda, ne každý ocení v prvních měsících po... celý příspěvek >
Lze udělat vysokokmen ze čtvrtkmenu?, 9.11.2019
Pod zapestovanou korunkou nebudou žádné pupeny,.ale ono to někde vyraší.
Jabloň Lucy, 9.11.2019
U mě v sadě jsem nad pěstováním jabloní na slabších podnožích zlomil hůl. Na MM106 nebyla Lucy k sehnání, takže bude na M25. Nevadí mi menší velikost plodů, rozhodující je chuť.
Zahradnictví Spomyšl, 6.11.2019
Letos jsem u nich poprvé objednal. Blahovu renetu a Beforest, obé na MM106. Tyto odrůdy a zvláště na této podnoži jinde nenabízí. Stromky přišly pěkně zabalené, kořeny slušné. Za mě spokojenost. Jen doufám, že odrůdy souhlasí ;)
Jabloň Lucy, 5.11.2019
Po zkušenostech jsem Lucy objednal na prodejstromku.cz už v půlce října. Deklarovali dostupnost 10.11., přišly už dnes. Jedná se o špičáky z Fytosu na M25, výška včetně kořenů zhruba 150cm, zkraceno dle balíku - konce rukou zalomeny při... celý příspěvek >
Výsadba hrušně, 1.11.2019
Doporučuje se jako zásobní hnojení na dno jámy smíchat 300g síranu draselného, 300g superfosfátu, podle typu půdy případně i 1-2kg dolomitického vápence s původní zeminou. Otázkou je, kdy kdouloňová podnož proroste k těm 60cm. Pro zasypání kořenů... celý příspěvek >
Fuji - červené mutace, 31.10.2019
Z čeho usuzujete, že je Fuji určena primárně pro pěstování jako štíhlé vřeteno? Vysadil jsem dva špičáky Fuji na MM106 na teplém, slunném, ale nechráněném a suchém stanovišti na Kyjovsku. Ještě nejsem pevně rozhodnutý, co z nich zapěstuji.
Podzimní hrušeň, 30.10.2019
Hardyho roste bujně, na kdouloň jak dělaná. Sklizena začátkem října a již zkonzumovaná. Já ovoce nepodtrhávám, sklízím v plné zralosti. A v tomto stavu by Hardyho déle jak do listopadu nevydržela.
Podpník weiwa, 29.10.2019
Zasaďte a vyzkoušejte. Ohledně podnoží je tu hlad po informacích. Každopádně můžete zavolat do školky, kde jste ji koupil, alespoň něco by o tom měli vědět.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika