Příspěvky uživatele - hugovotr

Braeburn, 3.3.2019
Dobrý den, napište více podrobností. Lokalita, kdy chcete jablka konzumovat, možnost uskladnění, zda nejste proti chemickému ošetřování...?
Kadeřavost - jaký postřik je nejúčinější?, 1.3.2019
Díky za upozornění, mám Thiramu zbytek z předchozích let. Skončí tedy v koši.
Kadeřavost - jaký postřik je nejúčinější?, 28.2.2019
Včera jsem vzal všechny stromy Championem v koncentraci 60g na 10l vody. Staré meruňky, více méně jen kmen a kosterní větve, Kuprikolem 70g na 10l vody, kvůli hrubé kůře, puklinám a dalším poškozením. Další postřik bude Sulkou, broskve možná ještě... celý příspěvek >
V říjnu vysazené stromy - kdy zastřihnout, 19.2.2019
Moje Karešova je od plotu přes 3 metry a přerůstá jej. Taky do výšky je to obr a může sousedům výrazně zastínit zahradu nebo posezení. Rozhodně bych na to bral zřetel. Teď se stromek lehce přesadí.
V říjnu vysazené stromy - kdy zastřihnout, 17.2.2019
Co je to za odrůdu třešně a na jaké podnoži? Neptám se kvůli řezu, ale kvůli vašim mezisousedským vztahům. Třešeň není broskev nebo švestka, aby se sadila necelé tři metry od plotu. 
Ryngle vhodné k pálení, 15.2.2019
To co napsal Rafael o Nancyské je pravda. Určitě skvělá volba, pokud se tedy nebojíte práce :) Sbírejte plody velikosti třešně z několika stromů. Doba dozrávání se nekryje s vašimi ostatními odrůdami švestek. Co se týká Tipaly, já osobně... celý příspěvek >
Ryngle vhodné k pálení, 13.2.2019
Mám na Kyjovsku dva stromy Althanovi a jeden strom Zelené. K tomu několik stromů švestek různých odrůd a několik durancií. Z těchto peckovin dělám dva kvasy. První z Althanové, která plodí hojně každý rok, + trochu ze skórých a předčasně opadaných... celý příspěvek >
Skladovateľnosť jabĺk - 2018/2019, 28.1.2019
Máme sklep dodatečně vybudovaný u domu, 140cm pod zemí, 80cm nad zemí. Zelená střecha a bok (10cm ext. polystryren, 30cm hlína, skalka...). Na jablka není ideální, vlhhost kolem 60%, ale skladujeme tam i zavařeniny, pálenky, víno, v létě... celý příspěvek >
Hardenportova, 28.12.2018
Generál LeClerc je chuťově špičková hruška. Koncentrovaná chuť s dostatečnou sladkostí a příjemnou kyselinkou. Rušivá je ale tužší, trpká slupka. Toť mé poznatky z první úrody.
Velikost korun a rozestupy, 28.12.2018
Pokud nemůžete sázet cik cak, můžete maximálně zkrátit rozestupy u méně vzrůstných odrůd. Těch na seznamu ale moc nemáte. Já mám ČK Williamsovy na semenáči do čtyř metrů od sebe, ale sad je v extrémně suché lokalitě. Další otázkou je jak odrůdy... celý příspěvek >
Harogem a Bergeron, 24.12.2018
Bergeron jsem letos po patnácti letech vyhodil. Pravidelně hojně plodil krásné meruňky. Pěkné na pohled, ale to bylo vše. Plody byly vždy suché bez šťávy bez výrazné meruňkové chuti a jen malá část unikla monilií. Možná kdyby zrála o týden dřív jak... celý příspěvek >
Zápach pálenky, 16.12.2018
Nezlobte se, ale ty rady jste si měl nechat pro sebe. Míchání kvasu samo o sobě určitě nezpůsobilo ten zápach. S tím zvýrazněním pachutí po naředění pálenky mám stejnou zkušenost. Ale jak chcete naředit pálenku na vyšší lihovatost bez použití čistého... celý příspěvek >
Kvas ze švestek, 4.12.2018
Může ještě pomalu kvasit, pokud to máte pod kvasnou zátkou nebo hermeticky uzavřeno, není kam spěchat. U slivovice platí čím později se pálí, tím je lepší. Samozřejmě kvas musí být v dobré kondici. Já se objednávám na nejzazší termín v pálenici,... celý příspěvek >
Jak vyrobit mandlovou "slivovici"?, 4.12.2018
Chcete z jablkovice vyrobit mandlový likér nebo ji ochutit tak, aby chutnala jako slivovice jádrovice?
Hrušeň Bohemica, 30.11.2018
Bohemika mi chuťově připomíná Dicolorku. Sladká, spíš fádní. Ale jak už tady zaznělo, děkujme za ní. Idared taky není žádný chuťový šampión, ale v dubnu jsem za něj rád.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika