Příspěvky uživatele - hugovotr

Určení jablka dle fota, 28.11.2018
Punčové? Určení odrůdy jabloně
Sezona výsadby ovocný stromků začala, 25.11.2018
Taky mě v Litenčicích zarazily na zemi naházené stromky, ale nejspíš tam dlouho nepobudou. Pro Melrose jsem tam jel na dvakrát, prostě ne vše mají vyoráno, i když mi do telefonu řekli, že si mohu přijet. Ještě k tomu Ostrohu, doporučuji nekupoval... celý příspěvek >
Sezona výsadby ovocný stromků začala, 23.11.2018
Ještě za obstojného počasí minulých vkendů jsem zasadil jabloně Desert, Melrose a Topas na MM106, Sirius na M7, Piros na P14. Ze švestek 2x osvědčenou Hagantu a jednu Annu Spath na Miru a 2x předražené špičáky Jofely na Wagenhaimově. Zbývá ještě... celý příspěvek >
Které jablko považujete nyní (v listopadu) za nejchutnější?, 16.11.2018
Jonagold, Admirála, Rozelu, Sirius a Topas nechávám ve sklepě do ledna. Teď je třeba pojíst hromadu Rubinol, Rubínů a Goldenů, které už dlouho nevydrží. Merkur zlikvidovaly děti už v září :)
Akane - perla podzimu, 26.10.2018
Na základě této diskuze jsem si chtěl Akane pořídit, Pan Kubáček ze Střílek ji má v nabídce, dokonce prodává i jablka. Po jejich ochutnání minulý týden jsem si nákup stromku rozmyslel. Jablka krásně voní, ale chuťově mě neoslovila. Vsadil jsem raději... celý příspěvek >
Lucasova, 26.10.2018
Chuťově nejlepší hrušku, jakou jsem kdy jedl, mi letos v panenské úrodě poskytl Generál Leclerk. Jsem zvědavý, až zaplodí Děkanka. Lucasova je chuťově skvělá, ale málo kdy jsem se u ní dočkal pěkných, zdravých plodů. Letos se s ní po dvaceti... celý příspěvek >
Sezona výsadby ovocný stromků začala, 23.10.2018
Desert na MM 106 mají v Litenčicích a u Kubáčka ve Střílkách.
Cukornatosť slivky, 3.10.2018
Bez šťávy, bez cukru - že by šárka? Stejně letos u mě dopadla Valjevka.
Durancie, 20.9.2018
Vyprdněte se na postřik dozrávajících plodů, i když je OL v řádu dnů. Máte krásné plody, pane Jiří. Moje Durancie jsou drobnější, dvě plodící mám od Peška, jednu mladou z Kyjova nebo Ostrohu. Zavlažujete? Doporučuji pěstovat s terminálem, ke... celý příspěvek >
Pocta Rubinole, 20.9.2018
Vydatné deště začátkem září.
Letní hruška na pálení, 18.9.2018
Jenže to by jste měl v době zakládání kvasu jen část úrody z jednoho stromu, což by jistě nestačilo na většinou v palenicích požadovaných minimálně 100litrů kvasu. Já jsem s rozfázováním dozrávání nejenom hrušní taky koketoval, ale i z výše popsaného... celý příspěvek >
Nashi, Hosui, Kumoi, 6.9.2018
Probírku na Hosui nedělám, plody jsou menší, ale to mi vůbec nevadí. Naopak, moc hrušek za den sníst nemůžu a pokud by jeden plod měl řekněme 250g, už bych si žádnou jinou dát nemohl. Teda samozřejmě mohl, ale... Včera jsem sklidil Williamsovu... celý příspěvek >
Nashi, Hosui, Kumoi, 4.9.2018
Mám zhruba deset mladších hrušní na semenáči a pokud bych letos nezaléval, moc z úrody bych neměl a nejspíš bych, hlavně o nejmladší stromky, přišel. Sad na kopci, větrná poloha, minimum srážek. Starší stromy zalévat zas tolik nepotřebují, ale mladší... celý příspěvek >
Nashi, Hosui, Kumoi, 4.9.2018
Oceňuji taky nenáročnost pěstování a odolnost suchu. Jako jedinou "hrušku" jsem ji nezaléval a plody nejsou brakovité a šťavnatostí všechny předčí.
Nashi, Hosui, Kumoi, 3.9.2018
Mám devitiletou Hosui na semenáči. Plodí každoročně spolehlivě. Stejně spolehlivě plody likvidují mravenci, vosy, berušky a další. Jen zlomek úrody dozraje na stromě bez úhony. Ale i tak jde o skvělé, šťavnaté ovoce originální chuti.
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika