Příspěvky uživatele - 82.223

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Co vydrží dnes nakvétající meruňka - Hradecko, 15.4.2010
Moniliový úžeh peckovin je u nás ve východních Čechách dost rozšířený, nejvíce pak u meruněk a višní. Spousta lidí si myslí, že jim květy meruněk " sežehl" mráz, a přitom to byla houba. Jak píše p. Martin, je třeba stříkat těsně před... celý příspěvek >
Rez na hrušni, 14.4.2010
Rez hrušńová je dvoubytná houba, která přežívá na některých druzích jalovců a na jaře v období kvetení se její spóry šířící se vzduchem dostávají na hrušně, kde pokračují ve vývoji. K životnímu cyklu této houby jsou tedy nutné dva hostitelé: jalovec... celý příspěvek >
Fenix, Petra (p. Kumšta), 8.4.2010
V Holovousích jsem si byl osobně, za rouby jedné odrůdy jsem zaplatil 36 kč. Sempra Litoměřce si účtuje za 1 roub s myslím asi 3O očky 30 kč, balné 2O kč a poštovné činí 15O kč. Poslali je jako vždy pefektně zabalené.
Strupovitost a padlí, kdy a čím, 8.4.2010
Pro ty, co nemají žádné zkušenosti s ošetřováním proti strupovitosti. Nejvěštší infekkční tlak bývá obvykle od fáze myšího ouška do období po odkvětu. U velmi citlivých odrůd je to potom ještě trochu složitější, o tom se mi nechce... celý příspěvek >
Co s tímto mladým stromkem?, 7.4.2010
Souhlasím s panem Stanislavem i s p. Vysloužilem, že lze ještě z tohoto stromku zapěstovat rozumnou korunku, protože se mi zdá být stromek poměrně mladý a zřejmě na podnoži M9. Otázka je, jestli má tazatelka nějaké zkušenosti s řezem jabloní,... celý příspěvek >
Lze na jaře zasadit švestky?, 31.3.2010
V známých zahradnictvích, kde Vám prodají pouze uznanou sadbu.
Pilatka svestkova, 31.3.2010
Ošetřování proti pilatce na začátku květu je naprosto zbytečné. Pilatky kladou vajíčka do kališní části květů skutečně až při dokvétání. Systemické přípravky na bázi neonikotinidů jako je např. Calypso škůdce bezpečně ničí, včetně vylíhlých larev.... celý příspěvek >
Fenix, Petra (p. Kumšta), 31.3.2010
Rouby některých odrůd pana Kumšty nabízejí v Holovousích. Ale, jestli mají výše uvedená novošlechtění, to nevím. Já s nimi zkušenost nemám.
Šedý povlak na větvičkách, 31.3.2010
Zolone můžete také použít, protože má i ovicidní účinky, ale ne tak dobré jako Oleoekol. Ten obsahuje také organofosát + olej, který zlepšuje přilnutí a navíc olejový film ty vajíčka či zárodky z nich udusí. Na padlí na začátku rašení účinkují levné... celý příspěvek >
Polokmen jablone Hana, jak bude velika?, 30.3.2010
Hana se dá dobře tvarovat. Nevím, co myslíte tím roztažením do sirky. Jak bude strom vysoký záleží na použité podnoži a způsobu řezu. Já mám 8 letý stromek na podnoži J- TE-E a tvaruji jako volnější štíhlé vřeteno - výška je pak do 2,5 m.
Šedý povlak na větvičkách, 30.3.2010
Na začátku rašení pupenů dobře ošetřete Oleoekolem. Koupíte ho v zahrádkářských potřebách. Znovu jsem si prohlédl fotografii. Opravdu to nevypadá na bílou vatu. Je to na konci letorostů a je to pozůstatek loňského padlí. To zlikvidujete odstřižením... celý příspěvek >
Šedý povlak na větvičkách, 29.3.2010
Ten vatový povlak by mohla být mšice vlnatka krvavá, ale to byste musela být z teplejší oblasti. Protože u nás v zimě se vyskytly dva dny s teplotami pod -20° a ty mrazy by měly vlnatku zničit. Pokud byste ty vosková vlákna rozmáčkla, vznikne... celý příspěvek >
Bohemia Gold - jak ostříhat, 28.3.2010
U Rubínů a jemu podobných odrůd se mi osvědcilo mimo vy vazování výhonů také provádět letní řez. Tím myslím zaštipování letošních výhonů od poloviny června, později jejich zahoužvení až do konce července. Tím se podpoří tvorba květních pupenů a omezí... celý příspěvek >
Poradí někdo, kde se dají sehnat kvalitní rouby?, 26.3.2010
Rouby se dají koupit také v Holovousích. Já jsem si tam byl sice osobně, ale lze je také objednat k zaslání.
Letní ranná jabloň, 24.3.2010
Red Melba je sice chuťově vemi dobrá, ale také velmi trpí strupovitostí. Navíc je výrazně pozdnější než např. Julie, která většinou nepotřebuje ochranu fungicidy. A je i pozdnější než např. zmiňovaná rezistentní Hana. Na podzim se s red Melbou... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika