Příspěvky uživatele - 82.223

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rez hrušňová - vím jak na ní, 3.5.2010
No rez hrušňovou neradno podceňovat.  Moji příbuzné rez natolik zdeciomovala listovou plochu, že se vůbec nevytvořily květní pupeny pro další rok. Při silném napadení jsou poškozené i plody! A nevypadají nijak vábně. Ošetřování se provádí těsně... celý příspěvek >
Postřik proti pilatce, 3.5.2010
Karate, Decis a další syntetické pyretroidy do ovocné zahrady nebo sadu nepatří, protože likvidují predátory škodlivého hmyzu, jako jsou např. draví roztoči. Snad lze tolerovat použití Talstaru na začátku vegetace.
Kdy postřik proti kadeřavosti?, 1.5.2010
Jelikož jsou broskve už odkvetlé, tak žádný postřik proti kadeřavosti už nepomůže. V létě odstraňte konce letorostů napadené kadeřavostí, či alespoň napadené listy. Na podzim pak při opadu listí ošetřete stromek měďnatým přípravkem a na jaře příštího... celý příspěvek >
Obaleč jablečný, 1.5.2010
Silně pochybuji, že jste v této době našla na stromku motýla obaleče jablečného. Myslím, že v této době ještě nelétá ani mol jeřábový. U mne- vých. Čechy, Královédvorsko, se má k rozkvětu z jabloní teprve Julie. Na obaleče je ještě čas zhruba měsíc... celý příspěvek >
Je toto moniliový úžeh?, 27.4.2010
Jen chci upozornit, že přípravek Horizon, podobně jako všechny azoly, aby dobře účinkoval, potřebuje teplotu alespoň 15°C. Pokud tomu tak není, je třeba využít kontaktních přípravků.
Odkvétající meruňka a studené noci, 22.4.2010
Meruňku Karolu mám v plném květu. Ráno V 5 hod bylo -2,6°C. Před chvílí jsem prohlížel květy a zdá se, ženejméně na polovině z nich jsou pestíky zmrzlé, hnědnou. Třešně jsou ve srovnání s merunkami rozhodně více odolné. Za 3O let co mám zahradu... celý příspěvek >
Zachránit povápněnou broskvoň, 21.4.2010
U broskvoně se vám může vyskytnou z důvodů nadbytku vápníku kalcioza (žloutenka). Pokud by se to stalo, potom opakovaně aplikujte tu zelenou skalici postřikem na list, pokud nemáte kvalitnější listové hnojivo s obsahem železa. Dobré by také bylo... celý příspěvek >
Letos neuroda, 18.4.2010
Dnes jsem dělal opravný řez broskvoně po letním zakrácení a napočítal jsem 12 poupat. Všechny ostatní květní pupeny jsou zmrzlé.Sousedova broskev dopadla ještě hůř- 2 zdravá popata. Navečer jsem stříhal známému na hořením konci vsi, a ten bude mít... celý příspěvek >
Výsadba jabloně, 18.4.2010
Do jam po starých jabloní nic nesázejte. Pokud nové stromky nemůžete dát na místo, kam by nezasahovaly kořeny těch starých, je třeba si s přípravou nových jam trochu pohrát. Nové jámy od původních pařezů udělat ve vzdálenosti alespoň 1m a použít na... celý příspěvek >
Ošetření kmene stromku po okusu zvěří, 17.4.2010
Poraněná místa zatřít stromovým balzámem, nebo štěpařským voskem.
Proč hrušeň nekvete?, 17.4.2010
No pravda je, že některé diferenciované pupeny na jaře nevykvetou. Dnes jsem dělal opravný řez u některých švestek po loňském letním řezu a už bylo vidět kolik takových pupenů je. Ale tomu zmlazení v polovině října také nemohu důvěřovat.
Opylení, 17.4.2010
Pokud rostou v okolí nějaké švestky, tak bych to opylení neřešil.
Arbofert - broskev, 17.4.2010
Na trhu je nové listové hnojivo pro broskvoně v malospotřebiteském balení (v kbelíčku) a jmenuje se, myslím, Hortilia broskvoň.  Jinak proti chloroze účinkují listová hnojiva s obsahem železa. Nejlevnější pak je postřik zelenou skalicí (i když... celý příspěvek >
Co vydrží dnes nakvétající meruňka - Hradecko, 17.4.2010
Měďnaté přípravky bych s ostetními kontakty raději nemíchal.
Arbofert - broskev, 15.4.2010
To podle toho, co tím hnojením sledujete a které živiny chcete stromku dodat.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika