Co vydrží dnes nakvétající meruňka - Hradecko



Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.223 (?)
15.4.2010 21:27

Moniliový úžeh peckovin je u nás ve východních Čechách dost rozšířený, nejvíce pak u meruněk a višní. Spousta lidí si myslí, že jim květy meruněk " sežehl" mráz, a přitom to byla houba.

Jak píše p. Martin, je třeba stříkat těsně před rozpukem, já bych doporučoval přípravek s úč. látkou prochloraz jako je např. Sporgon a při dokvétání přípravek s úč. látkou tebuconazole jako je např. Horizon. Já jsem dnes stříkal přípravkem Zamir, který je kombinací těchto dvou látek, ale není registráván do meruněk.

K ošetření je možné využít i přpravek Rovral, který se prodává v malospotřebitelském baleni.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 109.108 (?), 15.4.2010 11:02, zobrazeno: 6297x

Laik prosí! Dnes se otevírají některé kvítky Velkopavlovické.Vydrží a do jaké teploty nepomrznou květy?Co jinak hrozí 5ti leté meruňce?Prosím o odpověď.M.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 155.121 (?), 15.4.2010 12:29

Pokud se teprve začínají otevírat kvítky, tak je dost zavřených a ty mrazík přežijí. A třeba to nebude tak horké...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.44 (?), 15.4.2010 16:38

Meruňce škodí moniliová spála, přemokřená půda, klejotok, neodborný zásah sadaře a spousta dalšího. Je tady dost diskuzí na čerpání informací.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 109.108 (?), 15.4.2010 17:34

Pane Martine, informací je sice hodně, ale některé se různí.Moc tomu nerozumím, ale chtěla bych meruňku preventivně ošetřit.Když nakvétá, čím mám postříkat, kvůli monilioze.Ta hrozí při mokru?Vloni byl strom krásný se spoustou plodů a žádné větvičky neschly.Ještě jednou prosím o vysvětlení, nejsem žádný vědec co se týká stromů.Moc díky.Markéta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.44 (?), 15.4.2010 17:43

Pokud chcete ošetřit meruňku proti monilióze teď na jaře, tak těsně před rozvinutím květů a pak při opadu květních lístků postříkejte Baycorem, nebo Horizontem dle návodu. Deštivé počasí a teplota okolo 10°C monilióze přejí. 
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.223 (?), 15.4.2010 21:27

Moniliový úžeh peckovin je u nás ve východních Čechách dost rozšířený, nejvíce pak u meruněk a višní. Spousta lidí si myslí, že jim květy meruněk " sežehl" mráz, a přitom to byla houba.

Jak píše p. Martin, je třeba stříkat těsně před rozpukem, já bych doporučoval přípravek s úč. látkou prochloraz jako je např. Sporgon a při dokvétání přípravek s úč. látkou tebuconazole jako je např. Horizon. Já jsem dnes stříkal přípravkem Zamir, který je kombinací těchto dvou látek, ale není registráván do meruněk.

K ošetření je možné využít i přpravek Rovral, který se prodává v malospotřebitelském baleni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 116.7 (?), 16.4.2010 8:40

Hezký den všem! Ráda bych věděla, zda mohu namíchet dohromady Champion (proti mrazu) a Baycor nebo Rovral proti moniliovému úžehu, a zda mám snížit dávky přípravků? Děkuji, Helena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.223 (?), 17.4.2010 20:23

Měďnaté přípravky bych s ostetními kontakty raději nemíchal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika