Polokmen jablone Hana, jak bude velika?



Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.223 (?)
30.3.2010 19:01

Hana se dá dobře tvarovat. Nevím, co myslíte tím roztažením do sirky. Jak bude strom vysoký záleží na použité podnoži a způsobu řezu.

Já mám 8 letý stromek na podnoži J- TE-E a tvaruji jako volnější štíhlé vřeteno - výška je pak do 2,5 m.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 92.42 (?), 30.3.2010 18:47, zobrazeno: 13418x

Dobry den, zajima mne jak bude veliky polokmen jablone Hana? Da se tato odruda tvarovat (roztahnout do sirky)? Nechtel bych moc vysoky strom. Otec ho na chalupe vsadil mezi tresen a broskev asi 5 metru od tresne a 4metry od broskve.  Dekuji Marty

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.223 (?), 30.3.2010 19:01

Hana se dá dobře tvarovat. Nevím, co myslíte tím roztažením do sirky. Jak bude strom vysoký záleží na použité podnoži a způsobu řezu.

Já mám 8 letý stromek na podnoži J- TE-E a tvaruji jako volnější štíhlé vřeteno - výška je pak do 2,5 m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 92.42 (?), 30.3.2010 19:22

K tomu roztazeni do sirky bojim se aby strom nemel treba 6 ci vice metru jako ta tresen tak jsem myslel jestli se neda spis roztahnout. Pokud by mel jako ten Vas bylo by to super. Kdyby vyrostl max.  do 4 metru vysky bral bych to taky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
áda1 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 21.122 (?), 30.3.2010 21:41

To záleží na tom, na jaké podnoži je Vaše jabloň naroubovaná, pokud byste tuto informci sdělil byla by odpověď vcelku jednoduchá, je zde celá řada odborníků, která by Vám obratem sdělila, jak vysoké schůdky případně štafle nebo žebřík budete používat až strom vyroste.

           S pozdravem           J. Adam

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 92.42 (?), 31.3.2010 5:34

Tak ja se podivam ono to asi bude na tom papirku napsano a dam vedet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 152.77 (?), 31.3.2010 6:32

Tak uz jsem tam byl pro ten papirek. Je tam napsano jablon letni - Hana, generace - C2, podnož - J-TE-E. Prosim odpovezte mi budu rad. Predem dekuji. Marty

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 152.77 (?), 31.3.2010 12:13

Odpovim si sam je to jak psal pan Vinsalek bude to nizsi strom nasel jsem to na netu dle podnoze. Diky panu Adamovi. To jsem fakt rad :)  Diky vsem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
áda1 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 21.122 (?), 31.3.2010 20:43

Tak je to jasné a bát se nemusíte, tam nebudete potřebovat snad ani štafle a vše půjde ze země , pokud chcete zapěstovat štíhlé vřeteno tak trochu rad z praxe  , žádné velké stříhání(když stříhat tak polovina dubna) , větve vyvázat do roviny, pokud mají délku do 60 cm nebo kratší nestříhat, pokud více než 60 zakracuji na 60 cm a na pupen směrem dolů, pokud terminál nemá další výhony zakrátil bych terminál 30 - 35 cm nad  posledním rozvětvením na opačné očko, než bylo střiženo ve školce, očko u zakrácení nechat (z něho pokračuje terminál)  zastřihnout tak aby nezaschlo -  pod tím jedno očko až dvě vylomit(rostl by konkurenční výhon) , stromek na nezakracovaných výhonech nasadí květní pupeny, terminál půjde z očka pod zastřižením a pod terminálem stromek nasadí 3- 4 výhony , které další jaro stejným způsobem vyvazovat a opět zakrátit terminal atd. Za zhruba 4-5 let máte stromek zapěstován. Druhý až třetí rok uvidíte a ochutnáte první plody - pozor nenechávat v prvních 2 letech mnoho plodů , potřebujete zapěstovat stromek a ne ho vysilovat přeplozením.   Tolik jen velmi zjednodušeně, pozor však , JTE-E hůře kotví v půdě, stromek potřebuje oporu po celou dobu, potřebuje více zalévat, lépe hnojit.Pod stromkem lépe beztravnou zónu, mělce koření a tráva "žere živiny " Hana je rezistent proti strupovitosti, padlím trpí málo, přesto Vám doporučuji alepoň jeden postřik na jaře, Dr. Peleška doporučoval svého času dva postřiky, které šli namíchat a mě se osvědčily, takže se stříkalo najednou - na houby i živočišné škudce, ale nejsem si jist, zda jsou oba dosud na seznamu (myslím, že šlo o Torant a Clarinet)     . Tak hodně úspěchů a nebojte se toho    J. Adam

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika