Příspěvky uživatele - Dzordzik

Co vaše réva 2019?, 21.8.2019
Dneska jsem to už nevydržel a sklidil první panenský střapec Nera. Vůbec to nebylo špatné :-) Zajímavé je, že na jedné hlavě jsou 2 střapce, jeden pěkně rozvolněný, druhý je ale brutálně hustý, že kuličky nejdou ani utrhnout z třapiny. Velikost... celý příspěvek >
Co vaše réva 2019?, 17.8.2019
Dobrá poznámka. Letos se mi na několika keřích projevil nedostatek hořčíku, proto jsem použil hnojivo na list a zdá se, že je to lepší, nebo se to aspoň nezhoršuje. Plánuju s tím pokračovat i nadále.
Co vaše réva 2019?, 17.8.2019
Ahoj, někdy bysme se mohli navštívit a pokecat a vyměnit zkušenosti. Já teprve začínám, roky mám na zahradě Nero a Krystal do začátku, ale roky mi to ožíraly srnky, tak z toho nic nebylo. To, co jinému vyroste za rok až dva, já pěstoval 6 let. Až... celý příspěvek >
Co vaše réva 2019?, 14.8.2019
Přesto že poslední postřik proti Peronospoře proběhl u mě před týdnem a půl, dneska jsem si všiml malého napadení (na malé ploše a na 1, max 2 listech ze všech) na 2 letých sazenicích těchto odrůd: Galahad, Garold, Geliodor, Bažena, další, stejně... celý příspěvek >
Co vaše réva 2019?, 7.8.2019
Rozumím, takže je to tak jak jsem psal. \"Ztratím\" rok, ale o to silnější sazenice bude ve třetím roce a o to bude asi odolnější i proti mrazům. Květy v 2. roce odstraňovat, to je jasné. Děkuju za odpověď. Jinak včera jsem byl kontrolovat... celý příspěvek >
Co vaše réva 2019?, 7.8.2019
Takže pokud to chápu správně, doporučujete na jaro 2. roku nezačít už rovnou řezat a ohýbat tažeň a na něm pěstovat letorosty, ale velké většiny prutu se zbavit a nechat z koncových oček narůst znovu letorost/y. Předpokládám, že to říkáte proto,... celý příspěvek >
Co vaše réva 2019?, 7.8.2019
Mám přesně stejný problém, to červenání se domnívám, že je nedostatek hořčíku u modré odrůdy. Co jsou ale ty tmavé šedohnědé skvrny nevím.
Co vaše réva 2019?, 7.8.2019
A pokud by dobře vyzrálo dejme tomu v délce 2m, tak už rovnou střihnout kmínek i s tažněm, ohnout a pěstovat letorosty z něj rostoucí, nebo i tak střihnout nad drátem?
Předělání studny na rezervoár dešťové vody, 6.8.2019
Jediné rozumné co mě napadá je dovnitř studny spustit válcovou nádrž a vodu nasměřovat do ní. Tím se voda dešťová oddělí od podzemní, ale musí se vyřešit co s vodou když se nádrž naplní. Tak jako tak mi to příjde celé zbytečně překombinované. Pokud... celý příspěvek >
Choroba bobul, odroda Aladdin, 27.7.2019
Mohl bys poslat větší detail bobulí? Tohle mi z dálky připadá spíš jako peronospora než černá hniloba.
Co vaše réva 2019?, 27.7.2019
Tak jsem hledal a bádal až jsem narazil na to že takto se projevuje u modrých odrůd révy nedostatek hořčíku. Doporučuje se jej doplnit letos na list a v příštím roce do půdy.
Co vaše réva 2019?, 27.7.2019 Obsahuje fotku
Takto dopadla hlava Nera u otce na zahradě. V minulých letech to pěstoval málem jako stromek, tak jsem to na jaře ostříhal jak jsem si troufl a snažím se z toho zapěstovat hlavu s tažni jak to má být. Na jaře bude další hloubkové řezání. Co je to za... celý příspěvek >
Odrůda Talisman, 27.7.2019
Já je sadil někdy na začátku června, na to že rostou vlastně 2 měsíce, tak je to fakt masakr. OK, udělám to stejně.
Co vaše réva 2019?, 27.7.2019 Obsahuje fotku
Před 2 dny se mi na 2 leté hlavě Nera na listech objevilo toto. Co to je a jaký postřik na to použít? Měl jsem za to že perenospora a použil jsem na to fungicid, proto ty bílomodé nitky, den poté pršelo, tak je to zbytek ze spláchnutých kapek. Poradí... celý příspěvek >
Odrůda Talisman, 26.7.2019
Letos jsem zasadil u domu dvě jednoleté kontejnerované sazenice Talismanu, jedna byla pravokořenná od Bred_ika a druhá na podnoži K5BB. Obě už mají výhon v délce necelé 4 metry a listy větší jak obě moje ruce. Rostou jako střelené obě dvě a myslím,... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika