Co vaše réva 2019?



Dzordzik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 63.85 (?)
27.7.2019 9:10

Před 2 dny se mi na 2 leté hlavě Nera na listech objevilo toto. Co to je a jaký postřik na to použít? Měl jsem za to že perenospora a použil jsem na to fungicid, proto ty bílomodé nitky, den poté pršelo, tak je to zbytek ze spláchnutých kapek. Poradí někdo prosím? Začalo to od nejstarších listů nad zónou hroznů.



Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 181.25 (?), 3.6.2019 13:53

U mě letorosty necelej metr- sever Čech, 300m.n.m. Příští týden začnou kvést.  Na některých listech jsou drobné černé tečky- nevíte, co by to mohlo být? Jinak bez problémů. Tento týden ještě provedu postřik Kumulus preventivně. Mám odrůdy Vanessa, Venus. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dzordzik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 63.76 (?), 5.6.2019 20:44

Ahoj, 2-3 dny zpět na listech nic nebylo, ale dneska jsem narazil na to, že na 3 listech jediného z 13 keřů jsem našel hnědnutí listů s tím, že v místě hnědnutí se list stává průsvitnějším a na tomtéž listu jsem narazil na zelené pupínky. Tuší někdo o co jde a co na to použít za postřik?

?
?
?
?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Horehron - (7) - 254.219 (?), 6.6.2019 19:34

Vedel by mi niekto prosím poradiť, konce listov na viniči mi černejú, čím to može byť spôsobené? je to nejaká choroba? Ďakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dzordzik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 63.85 (?), 27.7.2019 9:10

Před 2 dny se mi na 2 leté hlavě Nera na listech objevilo toto. Co to je a jaký postřik na to použít? Měl jsem za to že perenospora a použil jsem na to fungicid, proto ty bílomodé nitky, den poté pršelo, tak je to zbytek ze spláchnutých kapek. Poradí někdo prosím? Začalo to od nejstarších listů nad zónou hroznů.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 124.50 (?), 8.7.2019 10:39

Zdravím,

moje první rostlina révy, mám jí čtvrtý rok a letos poprvé pořádně zarodí (snad), je to jižní čechy asi 510mnm.

Letos při jarním střihu jsem si udělal šest řízků a ty už jsou vedle v zemi a daří se jim celkem dobře.

PS ani nevím jestli je dobře ostříhaná, ale rodí :-) a kdyby tady byl nějaký odborník a poznal podle fota odrůdu, vůbec bych se nezlobil.

Vínu zdar

červenec 2019
červenec 2019
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 20.52 (?), 8.7.2019 11:10

Podľa tejto fotky je v podstate nemožné určiť odrodu. Čo Vám ale poradím, aby Ste odstrihli strapce v červených kruhoch. Neprinesú peknú úrodu, sú riedke e neforemné, zbytočne odčerpávajú živiny. Doprajte si radšej menšiu, ale kvalitnejšiu úrodu.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 124.50 (?), 8.7.2019 11:24

Odstřihnu, děkuji za radu.Už jsem odstřihl docela dost střapců, na tyto jsem taky koukal, ale zatím nechal... ale odstřihnu je :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HonzaH. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 128.42 (?), 8.7.2019 22:58

Měl bych pár připomínek:

1. réva je liána, letorosty by měly směřovat kolmo vzhůru, nikoliv viset z tažně na všechny strany. Je třeba pro letorosty vytvořit dostatečnou oporu, např. drátěnku..

2. kdo Vám poradil zakrátit letorosty? Vždyť vy je máte ustřižené snad za 4. listem. Je potřeba 10-12 listů na letorost..

3. místo akracování letorostu je třeba vylámat zálistky v okolí hroznů..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 124.50 (?), 9.7.2019 7:44

Děkuji za připomínky, každá rada drahá.

Tato rostlina byl víceméně pokus jestli vůbec tam u mě celkem vysoko půjde (dostal jsem ji od ségry).No a teď se na ní trochu učím, a jak jsem psal, je to "máma" dalších šesti co jsem nařízkoval na jaře a už rostou kousek vedle.

Takže ještě jednou díky a budu se snažit to dělat tak jak se má, třeba i na burčák tak za tři roky bude :-)

Jen, opravdu by mi někdo nepomohl určit odrůdu? Klidně vyfotím co bude třeba (detail listu atp.)..

Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 177.207 (?), 19.7.2019 9:29

mlady vinic, prva uroda, Eszter, Denal, Arkadia

Eszter
Eszter
Eszter
Eszter
Denal
Denal
Denal
Denal
Arkadia
Arkadia
Arkadia
Arkadia
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika