Co vaše réva 2019?



Dzordzik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 63.74 (?)
21.8.2019 21:36

Dneska jsem to už nevydržel a sklidil první panenský střapec Nera. Vůbec to nebylo špatné :-) Zajímavé je, že na jedné hlavě jsou 2 střapce, jeden pěkně rozvolněný, druhý je ale brutálně hustý, že kuličky nejdou ani utrhnout z třapiny. Velikost střapců i bobulí obou střapců je cca stejná. Je to u této odrůdy normální?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
               
Dzordzik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 63.81 (?), 17.8.2019 22:50

Dobrá poznámka. Letos se mi na několika keřích projevil nedostatek hořčíku, proto jsem použil hnojivo na list a zdá se, že je to lepší, nebo se to aspoň nezhoršuje. Plánuju s tím pokračovat i nadále.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Dzordzik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 63.74 (?), 21.8.2019 21:36

Dneska jsem to už nevydržel a sklidil první panenský střapec Nera. Vůbec to nebylo špatné :-) Zajímavé je, že na jedné hlavě jsou 2 střapce, jeden pěkně rozvolněný, druhý je ale brutálně hustý, že kuličky nejdou ani utrhnout z třapiny. Velikost střapců i bobulí obou střapců je cca stejná. Je to u této odrůdy normální?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 20.52 (?), 22.8.2019 8:50

Nero má tendenciu sprchávať. Preto sa môže stať, že viac spŕchnuté strapce sú redšie, naopak tie nespŕchnuté budú poriadne husté.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 87.225 (?), 22.8.2019 19:24

Po loňské nádherné sklizni všeho letos opět neselhala Venus, která na rozdíl např od Kodrjanky má znovu nádhernou úrodu.A jen s jarním postřikem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bohous - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.66 (?), 30.8.2019 9:50

Ještě bych měl dotaz k naroubované Katalonii (diskuse koncem července). Narouboval jsem ji "černé do zelené" Roub narostl silně, donesl se zpožděním jeden hrozen, začíná být zralý a chutný. Některé bobulky ale ve vedrech v posledním týdnu praskly. Jsou ale výborné, zaschly a nehnijí.Nevíte, co to mohlo způsobit? Jsou na osluněné straně. Snad slunce, úpal? 

Prasklé bobulky Katalonie
Prasklé bobulky Katalonie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.220 (?), 30.8.2019 12:34

Bobule popraskaly protoze jsou napadeny a poskozeny padlim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 219.162 (?), 30.8.2019 13:51

Bílý povlak padlí je vidět na "větvičkách" hroznu. Efekt napadení padlím na bobule je pak takový, že slupka bobule se stane pevnou, ztratí pružnost. Při nalévání bobulí pak slupka tlakem praskne. Je to jako byste chtěl nafukovat nafukovací balónek, u kterého v jistém okamžiku ztratí stěny pružnost a ztvrdnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bohous - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.66 (?), 30.8.2019 22:29

Toho jsem se obával. Bílého povlaku jsem si všiml, ale při odkvětu jsem květenství ošetřil a k napadení muselo dojít v poslední době, bylo vlhko a teplo. Chce to pořád hlídat. Děkuji za info.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 14.9.2019 18:07

Takhle vypadá letošní pěstitelská koncovka na Balkáně. Na venkovském tržišti nesmí chybět kromě sezónní zeleniny a ovoce alespoň 10 druhů hroznů. Ne každý má svůj vinohrad a na demižón vína není třeba celý rok běhat s motykou a postřikovačem. Větší konzumenti samozřejmě nenakupují na trhu, ale levněji přímo u producentů.

Prodej hroznů SZ Bulharsko
Prodej hroznů SZ Bulharsko
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 249.145 (?), 14.9.2019 23:27

Tak minulý rok jsem měla na všech révách padlí- díky postřiku jsem však vše zachránila. Letos opět padlí a jelikož nejsem zastáncem chemie, rozhodla jsem se pro bio postřiky (2 různé) no a dopadlo to tak, že jsem nesklidila ani jednu bobuli. Keře byly sice obsypány hrozny, ale všechno popraskalo... Tak já nevím, jak na to padlí, aniž bych to nemusela stříkat několikrát chemií... A to jsem si dala záležet na výběru odrůd, vše od vinaře a rezistenti. Rodiče si koupili révu v supermarketu za pár korun, odrůda neznámá a bez jakkékoliv péče sklízí každý rok tolik, že se to nestíhá ani sníst.. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika