Příspěvky uživatele - Dzordzik

Sazenice révy 2016, 2.11.2019
Nezlob se na mě, ale obhajovat nejdražší firmu na trhu, která navíc lže o tom co prodává mi nepříjde ok a navíc je tak nekriticky hodnotit a svádět ty, co se ohradí proti tomu co za svopje peníze dostali za neschopné hotentoty je vyložně tragické,... celý příspěvek >
Hmyz a stolní odrůdy, 23.9.2019
Je tady na to přímo samostatné vlákno, tady.
Hmyz a stolní odrůdy, 23.9.2019
Vosy a hmyz neřeší, jestli jde o odrůdu takovou nebo makovou, ale o to jestli je dostupná a jestli jim \"voní, reso chutná\". Pokud ano, udělají vosy všechno proto, aby se k bobulím dostaly. Jde také o to jestli v okolí nemají jiný, snadněji dostupný... celý příspěvek >
Vinná réva v prvním roce (2019), 19.9.2019
Mě se ovědčilo použít plastové chráničky na osocné stromky, omotak kolem kmínku a vyplnit od země až po výšku předpokládaného střihu na tažeň nahusto senem, nikdy nic do jara nezmrzlo a na jaře stačí chráničku i s trávou odstranit. Rychlejší a stejně... celý příspěvek >
Zkřivený nůž, 13.9.2019
A my ostantí nechápeme co nechápete. Tazatel se podivuje jak to že ohnul nůž, když na jiné sekačce mu vydržel 13 let. Logicky je to tím, že se šetřilo na materiálu nože. osobně bych to neviděl na značku, jako spíš nevhodně vybraný model stroje pro... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 12.9.2019
To zní velmi dobře. zeptám se, bylo b možné u tebe pár kuliček ochutnat? Tahle odrůda mě začíná zajímat... Jak se s tebou spojit?
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 12.9.2019
Udělal jsi. Zeptám se ještě, jak je na tom u tebe tato odrůda s násadou květů v letech kdy nenamrzla? Musí se snižovat násada, nebo sama od sebe dobře reguluje násadu květů? Jak se opyluje? Nesprchává? Jak s odolností proti mrazu v zimě a na jaře?... celý příspěvek >
Vedení révy, RH nebo na víc pater?, 10.9.2019
Nikdo neporadí?
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 10.9.2019
Je fajn si přečíst zkušenosti z pěstování, tím spíš z mojí oblasti, ale přiznám se, že pokud se neprokáže v několika letech po sobě nějaká převratná vlastnost, mám na mysli odolnost chorobám výrazně vyšší než je běžné, velikost nebo chuť bobulí, nebo... celý příspěvek >
Vedení révy, RH nebo na víc pater?, 8.9.2019
Rád bych se u domu, kde mám na délce cca 6m zasazené 4 hlavy révy, dobral co největších hroznů a bobulí a měl co největší pokoj od plísní (tj. preferuju vzdušné keře). Odrůdy jsou 3x Nero a 1x Talisman. Je pro optimální velikost hroznů a bobulí lepší... celý příspěvek >
Ide to aj (ne)chemicky, 28.8.2019
Takto napsáno to už vyznívá úplně jinak než když napíšete že nějaký odrůda je překonaná. Zeptám se, nemáte u sebe vysazenu odrůsu Everest a jak se vám pozdává z hlediska chuti a odolnosti? A jak z hlediska odolnosti proti Peronospoře a jiným plísním... celý příspěvek >
Ide to aj (ne)chemicky, 27.8.2019
V pořádku, souhlasím. Proč jsem o to psal je to, že tady ledaskdo uvádí málem každým rokem x novinek, podle popisu naprosto skvělých a špičkových, ze kterých se po x letech vyklubou odrůdy náchylné na kde co, kde nesedí popis oproti realitě, navíc... celý příspěvek >
Ide to aj (ne)chemicky, 26.8.2019
Aladdin nese stejné geny odolnosti jako např. Galahad a degustační hodnocení je 8,7 vs 8.9. Čím je tedy tato odrůda překonaná? Příjde mi, že se to s "novinkami" víc než přehání. To že je něco nové, ještě neznamená, že to automaticky musí být lepší.... celý příspěvek >
Ide to aj (ne)chemicky, 23.8.2019
Domnívám se, že ve vašich podmínkách pro úspěch jsou klíčové především tyto 2 okolnosti, malo srážek v 5/6 měsíci a především žádný (nebo malý) zdroj infekce v okolí. To např. u mě letos absolutně nehrozilo, 50m ode mě větší vinice a především... celý příspěvek >
Ide to aj (ne)chemicky, 22.8.2019
V extrémních letech, jako je tento, to ani s tím Nerem dost dobře nejde. Bojím se že to je všechno o kombinaci odrůdy, počasí a polohy, zda to půjde či ne a odrůda je jenom jedním z parametrů, které do toho vstupují.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika