Příspěvky uživatele - Dzordzik

Špendlíky, 2.7.2019
Marmelád jsem už pár snědl, včetně z třešní, višní, rybízu, angreštů, letos snad bude i z moruší, rád experimentuju. Ale s tím že ze špendlíků je jenom fádně sladký a bez chuti rozhodně nesouhlasím. To že je ze švestek výraznější, to je jasné. U nás... celý příspěvek >
Proti okusu zveri - ochrana revy v lete, 12.6.2019
Jj, tohle znám moc dobře, 7 let zasazeno a nebyl jsem s to vypěstovat ani tažeď, protože bylo všechno permanentně ožrané. Pachové spreje nezabíraly, soused vinař doporučil plot. Já zkusil kari sítě a je to levné a funkční řešení. Není to samozřejmě... celý příspěvek >
Co vaše réva 2019?, 5.6.2019 Obsahuje fotku
Ahoj, 2-3 dny zpět na listech nic nebylo, ale dneska jsem narazil na to, že na 3 listech jediného z 13 keřů jsem našel hnědnutí listů s tím, že v místě hnědnutí se list stává průsvitnějším a na tomtéž listu jsem narazil na zelené pupínky. Tuší někdo... celý příspěvek >
Broskev žloutne, 4.6.2019
Chci se zeptat, dneska jsem si všiml na mladé broskvi i nekratince že jí pomalu začínají žloutnout listy. Listy ale nevypadají tak jako na fotce tazatele nade mnou. Jsou jednolitě sytě žluté, z obou stran a žilnatina je stejně žlutá jako plocha... celý příspěvek >
Černé tečky na ještě zelených plodech, 27.5.2019
U mě je letos úspěšnost pilatky téměř 100%. Z 10 půdků napadeno 10. Skvělé. Na špendlíku to je jenom o málo méně.
Proti okusu zveri - ochrana revy v lete, 25.5.2019
Nefotil jsem to. Není na tom moc co fotit. Prostě 2 plotny kari sítě zapřené proti sobě do tvaru A s vrcholem nad středem keře. V tuto dobu v minulých letech jsem už byl totálně ožraný od vysoké a keře strádaly a nerostly. Letos zatím beze škod. Klep... celý příspěvek >
Proti okusu zveri - ochrana revy v lete, 25.5.2019
Letorosty mají už místy 30cm a zatím žádný okus. Mezitím dosazeno dalších 5 hlav a opět rovnou zasíťovány. Zatím spokojenost. uvidíme jak to bude dál až letorosty přerostou výšku kari sítě a vršky budou nad ní, nechráněné. V každém případě se mi už... celý příspěvek >
Špendlíky, 25.5.2019
Naprosto entuším proč pořád někdo řeší výtěžnost. COpak potřebuju mít desítky nebo stovky litrů pálenky? Na co proboha? Mám málo kvasu? Přisadím o strom navíc. V čem je problém? Daleko důležitější je chuť a jemnost než jstli vypálím 10 nebo 13... celý příspěvek >
Špendlíky, 25.5.2019
Proč řešit přes Holovousy, když pravé špendlíky rostou na Moravě a navíc se dají běžně koupit jako mladé stromky připravené pro nasazení? Já mám na zahradě špendlík starý asi 10 let a letos jsem sadil nový. Jinak nesouhlasím s tím že špendlík nemá... celý příspěvek >
Černé tečky na ještě zelených plodech, 25.5.2019
Ahoj, snad nezakládám duplicitní téma, hledal jsem ale nenašel, tak to zadám znovu. Mám na mladých trnkách a na špendlíku, na mladých, ještě pár mm plodech černé tečky. Cca na 50% všech plodů. Na listech jsem si nevšiml žáného škodce ani projevů... celý příspěvek >
Sazenice révy 2016, 15.5.2019
To že má někdo největší nabídku neznamená autoamticky že je nejlepší. Mnohem důležitější je pravidivě informovat o tom co prodávám, osobní přístup, kvalita sazenic, cena/kvalita. Nějak nemám pocit že ve všem jako prodejce excelují aby je šlo hodnotit... celý příspěvek >
Sazenice révy 2016, 15.5.2019
Souhlasím. Byl jsem si pro pár sazenic osobně a všechny pěkně rostlé, prohlídka viničky, popovídání, dobrá rada. Za tohle si rád zajedu a klidně bych i připlatil. Raději budu za upřímnou radu a korektní info, než za nalákání a pak zklamání. Takže za... celý příspěvek >
Úroda meruněk 2019, 15.5.2019
Ahoj, s tím tvrzením že bez chemie to nejde nemůžu souhlasit. Mám na zahradě 3 stromky meruněk, co to je za odrůdy netuším, protože tam všechny už byly když jsem zahradu koupil. Jedna má odhadem 15-20 let, druhá tak 10 a třetí rok, nově zasazená.... celý příspěvek >
Zasychání a zkroucení na koncích nových vyrašených výhonů, 9.5.2019
Ahoj, kde na Kroměřížsku? U nás, ve Zdounkách, bylo nejmíň plus 2. Kde mrzlo? Nic jsem nezakrýval a všechny sazenice jsou OK. Dneska ještě parádně zapršelo, většina bešek plných vody, tak už jenom to sluníčko...
Degustační ocenění odrůd révy vinné, 27.4.2019
V popisu mnoha odrůd jsem se dočet výsledek z degustačního ocenění ale už ne kde a kdy bylo provedeno a i přes snahu jsem nedokázal najít nějaké tabulky s hodnocením abych si porovnal jaké měla ta nejlepší odrůda a v porovnání s čím a ve kterém roce.... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika