Příspěvky uživatele - 22.251

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Staré odrůdy jabloní - Slovácko, 24.1.2012
Vrátím se k přirovnání - mám staré i nové auto, staré je nevzhledné, ale prožil jsem s ním kus života, opravím si ho sám, nové je krásné, ale musím s ním do opravny a je to drahé. Není krása starých odrůd v tom, že s námi byly kus života, nejsou sice... celý příspěvek >
Legální znečištění zahrady, 22.1.2011
Všechny pozemky mimo vesnici jsou honební, podle zákona tam mají myslivci právo vstupu a výkonu myslivosti. Můžete požádat o vyjmutí, ale musí být pozemek oplocen. Oplocení sadu Vás může stát 300 tisíc a vandalové Vám ho stejně zničí.
Legální znečištění zahrady, 21.1.2011
Začal jsem diskusi, ne pro kritiku myslivců, ale protože mě překvapilo množství olova (všeobecně považovaného za jedovatý kov), které se za 20,30,40,ale i 100 let nashromáždí v půdě. Více méně v celé republice, Evropě i světě. Jen jsem potřeboval od... celý příspěvek >
Legální znečištění zahrady, 21.1.2011
Ovocný sad byl rodičů, nikdy jsme nad tím nepřemýšleli, lovení zvěře je běžné po celém světě a nikomu pár broků nevadilo. Ale v poslední době pořád nacházím plastové prázdné nábojnice. Sbíral jsem je a měl jsem plné kapsy. Tak jsem o tom začal... celý příspěvek >
Legální znečištění zahrady, 20.1.2011
Nechci řešit myslivce, ale znečištění pozemku 2-4 mm kousky olova. Hrubě spočteno to může být 80 000 - 150 000 ks olova v mém sadu, vzhledem k malé velikosti s obrovským povrchem.
Legální znečištění zahrady, 20.1.2011
Potřebuji poradit, máme ovocný sad na samotě, kde se běžně přes rok vyskytuje zvěř. Bažanti, zající a srnci. Každý rok zde myslivci konají společné hony, a během roku střílí lišky, kočky a další nevím co. Jen orientačně jsem spočítal, že průměrná... celý příspěvek >
Kde sehnat lípu?, 18.1.2011
Pokud jste z okolí Olomouce, můžete mít lípy od 10 cm do 3 m. Ale uvědomte si prosím, že se v dospělosti jedná o hodně velký strom.
Tabulka na správné změření kvasu, 28.12.2010
Kvas mi zrosolovatěl jen jednou, dělali jsme třešně a ty jsme pro rozkvašení zalily vařící vodou s cukrem. Moc jsme spěchali, a naše překvapení - po čase byl růžový rosol v bečce. Je to již 25 let. Ještě jedna poznámka - švestky se kvasí i pálí i v... celý příspěvek >
Jak vyrobit kvas na žitnou?, 24.12.2010
Co takhle vyrobit zelený slad? Postup se dá najít v odborných knížkách. Nebo koupit již hotový suchý slad? Před několika lety byla cena 800,- za 100 kg. Nechat sešrotovat a buď zakvasit s troškou cukru, nebo nechat proběhnout enzymatické pochody jak... celý příspěvek >
Zakalená slivovice, 18.12.2010
Mluvit o % ukončení je těžké, protože % na lihoměru na odtoku před měřidlem záleží na teplotě chlazení. Tam může docházet ke zkreslení.  Myslím a mám vyzkoušeno, že většina vůní a chutí jde až když teče 45% a méně. Někdy dokonce až při 35%.... celý příspěvek >
Altanova, 18.12.2010
Mám i jiné ryngle, ale Althanova se mi nejvíc kazí. Dobře zakvete, má hodně plodů, ale jdou na ní nejvíc včely a vosy. Sklidím 30 dobrých plodů z celého stromu. Ovoce je to dobré - příjemně sladce nakyslé. Na ostatní ryngle a švestky mi nejde... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika