Příspěvky uživatele - 22.251

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Roubování, 5.4.2013
Dobrý den, většina z Vás autorů výše uvedených příspěvků jste staří praktici, různě vyučení a vyškolení mistři a znalci různých oborů. Ale já asi reprezentuji tu druhou část, nevyučených zahradníků, neznalých postupů broušení, dokonce neznalých... celý příspěvek >
Výsadba třešně do kompostu, 3.4.2013
Zvětralá spraš je velmi úrodná, ale pokud vezmete materiál z větší hloubky je sterilní/neúrodná. Podobná jílovici. Např. při kopání studny vidíte jak se mění materiál při postupu do hloubky. A u Vás došlo k obnažení materiálu z větší hloubky. Ze... celý příspěvek >
(Báječná) Bláhova oranžová reneta, 2.4.2013
Dobrý den, mám prosbu, je pár bláznů v naší zemi (já také) kteří si roubují staré odrůdy. Než pokácíte, vezměte rouby, nabídněte je a pak s dobrým pocitem, že jste zachoval odrůdu, můžete kácet. Již několikrát jsem přišel pozdě a starý ovocný strom... celý příspěvek >
Výsadba třešně do kompostu, 2.4.2013
Čistá jílovice nebývá nikdy na povrchu ani těsně pod povrchem. Bývá více či méně přeměněná a smíchaná. Spíše se jedná o spraš, která je podobná. Mám hodně třešní planých i roubovaných na semenáči a ty krásně rostou ve spraši i částečné jílovici.... celý příspěvek >
Jedovatosť - Agát biely, 18.3.2013
Stejně tak v hustém smrkovém nebo dubovém lese nic jiného neroste. Po uvolnění korun (prosvětlení) bude akátový les plný náletu. Z důvodu vyššího množství dusíku tam bude i černý bez a kopřivy. Velmi dobře tam rostou ořešáky, javory, třešně,... celý příspěvek >
Jedovatosť - Agát biely, 16.3.2013
Mám lesík akátu smíšený s třešňou planou a po probírce se mi v něm objevily semenáče ořechu, jeřabiny, myrobalánu, černého bezu,  javoru. Asi to nebude tak jedovaté, jak se uvádí. Kořeny starých akátů jdou hodně dolů a do šířky. Nový mladý... celý příspěvek >
Co pěstovat na zahradě pro krmení drůbeže, 11.2.2013
Dobrý den, také uvažujeme o chovu, máme velkou zahradu a několik velkoobjemových kontejnerů na kompost. Ten je plnej žížal a sviněk. Mohu při postupném rozhazování kompostu 2-3x týdně kolem stromů nechat slepicím tuto masitou stravu sežrat? Co když... celý příspěvek >
Symbivit, 5.2.2013
Symbivit a potažmo mykorhiza jsou pro stromy i zeleninu užitečné. Platí pravidlo - čím horší podmínky jako je sucho a málo živin, tím větší rozdíl bude oproti skupině bez mykorhizy. V dobrých podmínkách - úrodná, vyhnojená, vlhká půda se... celý příspěvek >
Špendlíky, 20.1.2013
Dělám každoročně několik beček špendlíků (místní název pro různé druhy/barvy myrobalánů). V jedné bečce se mi po vykvašení pravidelně objevuje bílý povlak spíš plísně. Tato bečka resp. její obsah je vždy nejaromatičtější.  Může být bílý povlak... celý příspěvek >
Popel na zahradu?, 15.1.2013
Dobrý den, píšete o škodlivosti těžkých kovů v popelu. Já se zajímal o škodlivost olověných broků které mi myslivci každý rok nadělí na louce. Jde ročně o přibližně 350 gr. Byl jsem na ČIŽP a tam mi vysvětlili, že se nejedná o nic nebezpečného, broky... celý příspěvek >
Ochrana proti okusu zvěří, 5.11.2012
Moje zkušenost je - drátěné králičí pletivo je dobré v zimě proti okusu, ale srnci ho při vytloukání parůžků zachytí a zvednou a pak zničí stromek, pokud je stromek menší a vrcholový pupen těsně přerůstá pletivo srnčí ho okusuje do 120-130 cm.... celý příspěvek >
Postavení na orné půdě, 23.10.2012
Měl jsem pole 5000m2 a v jedné parcele. Nejdřív se změnou na zahradu nechtěli souhlasit, ale nemohli svůj nesouhlas ničím doložit. Bylo to na kraji obce v územním plánu na zastavění, a tam není stanovena max velikost. A to že to jde dokazují... celý příspěvek >
Postavení na orné půdě, 21.10.2012
Řešil jsem podobný problém, chtěl jsem postavit zděný hospodářský objekt na poli na kraji vesnice, ale nešlo to. Pole jsem změnil na zahradu a hospodářský objekt přejmenoval na zahradnický objekt. A už stavím. V tomto státě je nutný správný... celý příspěvek >
Magdalenka, 14.10.2012
Dobrý den, pokud jste na střední Moravě naroubuji za roub pro mě. Podnože koupíme. Případně vypěstuji z plané hrušky (mám zdroj) za 3 roky.
Vytvořme společnou nazorovou degustaci starých odrud, 8.2.2012
U nás v okolí Olomouce je věk zkracování (postupně se kácí vše vysoké, od alejí až po ovocné stromy v zahradách) a modernizování (vysazování nových ovocných odrůd jako tuje, zeravy atd). Jen můj soukromý pocit. Tak jsem z okolí ze starých stromů... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika