Příspěvky uživatele - 6.138

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kořenový systém rajčete a dalších rostlin, 29.5.2021
Moment, trochu vám nerozumím. Svítivost zdroje se udává v lumenech, intenzita osvětlení v určitém místě v luxech. Jestliže mám tedy zdroje řekněme 10 000 lm (svítivost se sčítá), vzdálenost (čtverec vzdálenosti), směrové ztráty a osvětlená plocha... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 28.5.2021
Kvarku, vysazovat nebo vysévat? Tedy rajčata na záhon v červnu. Předpokládám, že vysazovat sazenice vypěstované na rychlovku ve stanu. Za 3 týdny vypěstujete (i bez stanu, což je lepší možnost) sazenice na pikýrování. Takže máte na mysli... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 28.5.2021
Alexi, díky za díky. Mrkněte na vlákno Rajčatový hokus pokus, tam jsem to popsal do detailů. Ale pro orientaci: tam "nahoře" je v 570 mnm. Krásné, k jihu obrácené místo, nevyměnil bych. Ale letos možná na rok jo. Zima, hlavně v noci, vítr, bouřky s... celý příspěvek >
Kdy přihnojovat rajčata / papriky, 28.5.2021
Pépé, nemůžu si odpustit reagovat na to, co jste napsal. Sarkazmus, zpochybňování, to prostě nejsou užitečné rady. A já vím, že máte zkušenosti i znalosti, abyste konstruktivně poradil a myslím, že dobře. Proč se nepodělíte? Ano, je v tom riziko,... celý příspěvek >
Kdy přihnojovat rajčata / papriky, 28.5.2021
Ano, přehnojení je přesně to, čeho je potřeba se vyvarovat. Obzvlášť pokud hnojíme do zásoby. Což dělám. Takže jsem letos přešel na systém pohnojení celého záhonu Cereritem podle návodu (vybral jsem střed doporučené dávky, tedy 30g na m2) před... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 28.5.2021
Vladimíre, ty pranostiky mají něco do sebe, jenže já nedávám rajčata do stodoly. Ten přehled teplot by se měl nechat přejmenovat, tipnu tak na "říjen". Čtyřka v noci, za to bych se, být květnem, červenal až za ušima. Máš hezká rajčata, mnohem... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 26.5.2021
26.5.21 Tak jsem poněkud slevil, vysadil jsem jen 3 další rajčata. Bez „topení“, za to ale rovnou pod tunel. Tak budu moci porovnávat. Ale hned mi je také v úterý přejela krátká bouřka i s kroupami. A to jsem tam byl a mohl je přikrýt, jenže přišla... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 26.5.2021
Alexi, sundavám klobouček, je to paráda. Paradoxně Vám nejvíc závidím ten salát: v porovnání s mým je násobně větší. Možná už jste to tady psal, ale sklerotik jako já si to nepamatuje. Jak vysoko a v jaké oblasti pěstujete? A ti blázni, co... celý příspěvek >
Sázení okurek 2021, 26.5.2021
Zjistěte si teplotu půdy. Tohle jsem našel o jejich růstu a klíčení ve vztahu k půdní teplotě: Pokud jde o minimální teplotu, pod + 10 ° C, kořenový systém přestane absorbovat živiny z půdy. Výsledkem je, že rostliny začínají hladovět a podléhat... celý příspěvek >
Ochrana rajčat před zimou, 26.5.2021
Vladimíre, vůbec neuvažuju, že bych položil netkanku přímo na rostliny. Nejen kvůli zmrznutí, ale také kvůli přehřátí a větru, který netkankou vehementně cloumá a tak by mi rostliny polámal. Vždycky vytvářím tunelovou konstrukci.  Co se... celý příspěvek >
Proč nesmí košťáloviny 3 roky na stejný záhon?, 26.5.2021
Kdekoliv a kdykoliv jsem si přečetl o pěstování košťálovin, dozvěděl jsem se, že je potřeba vynechat je na témže pozemku na nejméně 3 roky. Zvláštní je, že nikde jsem nenašel podrobnější vysvětlení. Nehledal jsem ale nijak vytrvale. Dovedu si... celý příspěvek >
Předpěstování košťálovin, 25.5.2021
Waltře, přesně moje řeč. Saláty vyseté pod dočasný tunel na konci března jsem teprve dneska pikýroval. Kedlubny (ve volné půdě) snad ani ze strachu nevystrkují růžky ani po téměř 3 týdnech. Růžičkové i klasické kapusty (volná půda) tak nějak... celý příspěvek >
Molice vlaštovičníková na brukvovitých, 25.5.2021
Vysadil jsem zelí (Murdoc) z domova, tedy zaručeně bez molic, přikryl bílou netkankou 19g, dal dovnitř žlutá "lepítka". Musel jsem vyztužit "rohy" způsobené ne úplně ideální konstrukcí tunelu na netkance (došly mi oblouky). Netkanku jsem ale jen... celý příspěvek >
Ochrana rajčat před zimou, 25.5.2021
To se právě snažím zjistit: tedy co je to "pořádná tepelná netkanka". Vyrábí se ještě něco nad bílou 50? Tam zas bych se bát nedostatku světla, případně by se musela na noc nandat a ráno sundat. Pak by ale nemusela být bílá. Milan HP
Ochrana rajčat před zimou, 25.5.2021
Ochrana rajčat před nízkými teplotami má dva základní aspekty, dost od sebe odlišné. Ten první, o kterém se hodně píše a na kterém jsou postaveny i základní moudra o pěstování či spíš výsadbě rajčat ven, je jak ochránit zelenou část rostliny před... celý příspěvek >
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika