Rajčata 2021



Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2807) - 6.138 (?)
28.5.2021 22:40

Alexi, díky za díky. Mrkněte na vlákno Rajčatový hokus pokus, tam jsem to popsal do detailů. Ale pro orientaci: tam "nahoře" je v 570 mnm. Krásné, k jihu obrácené místo, nevyměnil bych. Ale letos možná na rok jo. Zima, hlavně v noci, vítr, bouřky s kroupami, prostě buď vyhasíná Peklo, nebo si Sv. Petr vzal dlouhou dovolenou.

Milan HP

P.S. Podmínky pro pěstování doma v bytě: a) tolerantní manželka b) širší parapety na oknech. Ta první podmínka je naprosto bez možnosti obejití (tedy u ženatých), to druhé lze nahradit. No a pak drzé čelo a zabejčilost.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  46,  47,  48,  49,  50  >   
                     
host - 19.212 (?), 26.5.2021 11:58

Krásný výsledek, nemusíte být vůbec skromný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1812) - 168.103 (?), 26.5.2021 12:17

moc pěkné! yes Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2807) - 6.138 (?), 26.5.2021 12:35

Alexi, sundavám klobouček, je to paráda. Paradoxně Vám nejvíc závidím ten salát: v porovnání s mým je násobně větší. Možná už jste to tady psal, ale sklerotik jako já si to nepamatuje. Jak vysoko a v jaké oblasti pěstujete?

A ti blázni, co pěstují přes zimu, se rozhodně nesmějí, ti obdivují. Fakt krásná práce.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.180 (?), 26.5.2021 20:55

Milane díky Vám i ostatním za komplimenty. Takových pěstitelů jako já jsou u nás tisíce, jen se nezúčastňují zdejší diskuze a to je škoda. Asi jsem to nepsal, jsem asi 3,5km vzdušnou čarou od Vladimírovy zahrady na pravém břehu Brněnské Přehrady ve výšce asi 235m/m. Je to částečně zámrazová kotlina.Např. dnes u nás bylo ve 4h.ráno jen 2,5stupňů. Jinak Milane já to pěstování mám tak trochu jako doplněk mých ostatních koníčků, kterých je víc. Ale taky bych se nejen já ale i ostatní rádi dozvěděli, kde přesně Vy máte ten "horní" pozemek? Asi jste to psal, ale už si to nepamatuji. A v zimě bych ta rajčata taky rád pěstoval, kdybych měl na to podmínky jako máte Vy.      Alex

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2807) - 6.138 (?), 28.5.2021 22:40

Alexi, díky za díky. Mrkněte na vlákno Rajčatový hokus pokus, tam jsem to popsal do detailů. Ale pro orientaci: tam "nahoře" je v 570 mnm. Krásné, k jihu obrácené místo, nevyměnil bych. Ale letos možná na rok jo. Zima, hlavně v noci, vítr, bouřky s kroupami, prostě buď vyhasíná Peklo, nebo si Sv. Petr vzal dlouhou dovolenou.

Milan HP

P.S. Podmínky pro pěstování doma v bytě: a) tolerantní manželka b) širší parapety na oknech. Ta první podmínka je naprosto bez možnosti obejití (tedy u ženatých), to druhé lze nahradit. No a pak drzé čelo a zabejčilost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (746) - 140.198 (?), 28.5.2021 13:52

Pán Alex, máte krásnu záhradu, radosť pozerať. 

   Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2807) - 6.138 (?), 25.5.2021 21:02

Flipe, já taky čekám s výsevem okurek - a budu čekat klidně do konce června. Už se letos ani nepokouším je předpěstovat doma. Loni jsem je předpěstoval, přesadil do studené hlíny, druhý den! byly v Pánu. Do jedné. A i pak jsem je musel vysévat třikrát. Sice bych rád měl okurku už teď či v červnu, ale jediné řešení je, že bych je vypěstoval až do plodu doma. A to už nemám kde, a navíc mi doma trpí na choroby.

Letos je úplně jiný rok počasově. Někteří tvrdí, že tohle je "normální". Rozhodně si myslím, že trpělivost, i když se zaťatými zuby a spoustou práce navíc, se vyplatí. Ale to pořád předpokládám, že nějaké skutečné jaro i léto přijdou. Není úplně vyloučené, že ne.sad

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
obo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 99.186 (?), 26.5.2021 16:30

Táta vždy říkával, že okurky se mohou vysévat nejpozději na Antonína 13. června. Použil jsem to jen jednou na nakladačky a v pohodě jsem sklidil dostatečně velkou úrodu. Se salátovkami by mohl být problém s plísní, pokud nestříkáte, jako já. Pro moji potřebu nikdy nebudu stříkat. V každém případě je to letos žalostné podívání na salátovky ve skleníku a tak po 10 dnech přisévám přímo na místo již skoro měsíc. Nyní to snad vyjde. Zkušenosti mi říkají, že je lepší přiset semena, než čekat na vzchopení se nachlazených nažloutlých okurek. A to jsem chtěl letos vyzkoušet 3 odrůdy nehybridů, kvůli semenům.

Dobře vypadá celer bulvový, ale mám ho ještě nahrnkovaný ve skleníku. Z čeho jsem letos v šoku? Česnek! Vážení pěstitelé. Já česnek nikdy nezaléval a dokonce jsem dobrých 10 let česnek nepěstoval z důvodu plísně a zdecimování úrody. Před 3 lety jsem dostal česnek od zahrádkáře z Horního Maršova, poslední obec před Pecí pod Sněžkou a že prý ten česnek tam pěstuje dobrých 30 let na stejném místě a bez plísně. Údajně vysadí a nasype 2cm vrstvu popela ze dřeva (možná i funkce sulky?). Tak jsem ho dal a pár rostlinek vždy sice vyhodím (nesypu popel), ale jinak docela dobrý. Letos deštivé a chladné počasí (dnes ráno 3,5 st) a zase prší a česnek? Vypadá neuvěřitelně krásně. Zdravý, silný, vysoký, brčál září, tak snad vydrží do sklizně a asi budu překvapen. Hezký den.

Normální předrevoluční počasí to úplně není. Vždy to přirovnávám k šeříku u nás. Před pár lety dokonce začal kvést na konci dubna. Za totáče většinou začal kvést 17.května a letos začal kvést 24. května. Jelikož má být zima do konce května, tak je počasí opožděné o hodně. Začínám cítit hnilobu a to není dobré. V malé době ledové 18 století prý údajně hnila úroda na poli a byl hlad. V dnešní době je to jinak, ale nějaký dočasný regionální problém by možná mohl být. Zvláště stačí nějaká lehká panika a je to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kvark - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 246.218 (?), 26.5.2021 20:09

No ja prave resim, kdy se da jeste vysadit venku, abych neco sklidil. O melouny a okurky jsem prisel, ale kdyz udelam dalsi predpestovani, tak solidni sazenice muzu mit za 3 tydny(mam ´vybaveny pestebni stan), coz uz bude snad fakt teplo. Ale stacim neco sklidit? Co rajcata ma je smysl vysazovat v cervnu primo na zahon?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6530) - 9.142 (?), 26.5.2021 21:57

Možná v Břeclavi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  46,  47,  48,  49,  50  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika