Sázení okurek 2021



Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2807) - 6.138 (?)
26.5.2021 11:39

Zjistěte si teplotu půdy. Tohle jsem našel o jejich růstu a klíčení ve vztahu k půdní teplotě:

Pokud jde o minimální teplotu, pod + 10 ° C, kořenový systém přestane absorbovat živiny z půdy. Výsledkem je, že rostliny začínají hladovět a podléhat různým chorobám.Pokud nízká teplota (pod + 3... + 4 ° C) přetrvává po dobu tří dnů, rostlinné tkáně se začnou zhoršovat, v důsledku toho okurky umírají. Jsou-li semena zaseta do zmrzlé půdy, nebudou klíčit, dokud se nezahřeje dobře. Aktivní růst se zastaví při teplotách pod + 15 ° C.
Source

Nevím přesně v jaké oblasti pěstujete, ale u sebe bych je rozhodně ještě nevysazoval. Zvlášť pokud jsou odchovány teplem domova a nebyly otužovány. Chci vysévat okurky přímo do země, a tak stále čekám na příznivější teploty. I když jsou semínka inkrustovaná, jaký má smysl je dávat, když se třeba 2 týdny ani nehnou?

Milan HP

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 91.102 (?), 26.5.2021 10:27, zobrazeno: 693x

Dobrý den,

chci se zeptat, jestli jste již někdo sázeli ven okurky?

Již mám na okně sazenice délky 30cm a zarůstají do záclon. Když se dívám na dlouhodobou předpověď, tak stále nic moc. Už někdo sadil do záhonu a nebo letos budou okurky za cenu zlata?

H.P.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2807) - 6.138 (?), 26.5.2021 11:39

Zjistěte si teplotu půdy. Tohle jsem našel o jejich růstu a klíčení ve vztahu k půdní teplotě:

Pokud jde o minimální teplotu, pod + 10 ° C, kořenový systém přestane absorbovat živiny z půdy. Výsledkem je, že rostliny začínají hladovět a podléhat různým chorobám.Pokud nízká teplota (pod + 3... + 4 ° C) přetrvává po dobu tří dnů, rostlinné tkáně se začnou zhoršovat, v důsledku toho okurky umírají. Jsou-li semena zaseta do zmrzlé půdy, nebudou klíčit, dokud se nezahřeje dobře. Aktivní růst se zastaví při teplotách pod + 15 ° C.
Source

Nevím přesně v jaké oblasti pěstujete, ale u sebe bych je rozhodně ještě nevysazoval. Zvlášť pokud jsou odchovány teplem domova a nebyly otužovány. Chci vysévat okurky přímo do země, a tak stále čekám na příznivější teploty. I když jsou semínka inkrustovaná, jaký má smysl je dávat, když se třeba 2 týdny ani nehnou?

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 60.242 (?), 26.5.2021 13:43

Tak já budu vysévat okurky už zítra. Mám místo v jednom tunelu s NT 50g/m2. Semena mám naklíčená, teplotu půdy měřit nebudu. Nemám toho moc, zatím jen salátové Markýza a partenokarpickou čínskou odrůdu Bílá zmije, jejíž semena jsem dostal od Andrey z Běloruska.  Co budu dělat s těmi druhými také partenocarpickými semeny Okurka pokojová zatím nevím. Možná dám jednu třicetilitrovou nádobu na společnou lodžii nebo na balkon, případně ji nechám na zahradě- moc se mně líbí ten obrázek (styl pěstování). Jinak v plánu mám ještě pár rostlin nakladaček, jen tak na jídlo na zahradě. Rád si je utrhnu a chroustám. Je zajímavé, že rajčata vůbec na zahradě nejím, okurky ano.smiley

           Vladimír

Semena partenocarpických okurek
Semena partenocarpických okurek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika