Příspěvky uživatele - 6.138

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 7.6.2021
Míro, i já začínám být skeptický. Ale to není důležité. Určitě v tom hraje roli, kolik té biomasy je. Ale čím dál to vidím tak, že je důležíté, kde to skladuješ. Kompost je jasný favorit, ale moje námitka je, že tam je ten proces už rozběhnutý. Takže... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 6.6.2021
Vladimíre, mně nejde o získání kvalitního kompostu, já potřebuji to teplo. Co zbyde, můžu potom klidně i vyhodit (ale neudělám to). A ano, vzpomněl jsem si i na kvašené zelí - letos jsem ho dělal poprvé ve sklenicích. Tam jsou, pokud se pamatuju, dvě... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 6.6.2021
Dneska jsem opět kontroloval obě hromady. Stále stejný rozdíl: jedna hřeje, druhá je studená. Co se masy, přístupu vzduchu a stlačenosti týká, byly na tom obě přibližně stejně. Má moč nic nezměnila, tož jsem přidal další. Potřebuji rozumět těm... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 6.6.2021
6.6.21 Dnes jen o tom, proč selhalo mé „vytápění“ pomocí fermentace biomasy. Náhodné zjištění, ale nejspíš obecně platné. Před 4 dny manželka posekala trávu a vytvořila dvě přibližně stejně velké hromady: jednu na slunci a druhou úplně ve stínu. V té... celý příspěvek >
Černání listů rajčat?, 5.6.2021
Lído, to, co navrhujete určitě pomůže, ale s příčinou problému to nepohne. Jen zmírní její důsledky či šíření. A možnosti větrání foliovníků - tedy těch komerčně prodávaných - jsou často nedostatečné. Alternaria má ráda vlhko a teplo a čím tepleji,... celý příspěvek >
Dezinfekce půdy ozonizovanou vodou, 5.6.2021
Jalapeno, děláte to dobře. To není o tom vytečkovaném slově. To je o tom, že hledáte cesty. A to je správný směr. Jasně, někdy se vydáme slepou ulicí a někdy ještě hůř: ta ulice je škodlivá. Zrovna dnes jsem pochopil jeden ze svých, naštěstí ne... celý příspěvek >
Černání listů rajčat?, 5.6.2021
Jalapeno, pokud jste použil jedlou sodu jako preventivní postřik, má možná Vladimír pravdu. Postřik se dostal do půdy a sodík v jedlé sodě jako reaktivnější prvek pak brání správnému přijímání draslíku. Ovšem ten sodík z půdy nedostanete a přidání... celý příspěvek >
Černání listů rajčat?, 5.6.2021
Peroxid v téhle koncentraci, ba dokonce ani vyšší (3%) nezabere. Je to jen velmi krátkodobé oxidační činidlo. Po něm se alternaria ani neohlédne. Milan HP
Černání listů rajčat?, 5.6.2021 Obsahuje fotku
S dost vysokou pravděpodobností je to alternariová skvrnitost - early blight. Pro porovnání připojuji snímek v rozvinutějším stádiu. Je vidět nějaká postižení na stoncích? Porovnejte sám. Chemický zásah neumím poradit, nepoužívám postřiky, ale... celý příspěvek >
Nastiple rajče, 4.6.2021
Asi nepotřebujete třetí souhlasný názor, ale potvrdím, co Vladimír a Walter říkají. Srovnat do přirozené polohy a zajistit, aby spojení bylo znehybněno. Je to podobné jako když si člověk zláme ruku. Za sebe ještě dodám, že v některých případech zlom... celý příspěvek >
Jak pěstovat rajčata na více výhonů?, 4.6.2021
Něco podobného zkouším u tyčkových rajčat pěstovaných za oknem. Vyvazuji je do spirály na několik bambusových tyček. Pokud jsou ještě mladé, celkem se to dá při opatrném, možná velmi opatrném zacházení. Ale později už se velmi často nalomí. Pokud to... celý příspěvek >
Jak pěstovat rajčata na více výhonů?, 3.6.2021
Pane Rudolfe, souhlasím s Vladimírem: co nejníže (už z toho důvodu, že na nich bude víc vijanů), ale i když pěstuju rajčata na víc výhonů z jiných důvodů a venku, myslím, že je dobré vzít v potaz i vitalitu jednotlivých výhonů. Proudění vzduchu se dá... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II, 2.6.2021 Obsahuje fotku
2.6.21 Včera jsem dovysadil i zbývající sazenice rajčat. Nejpozdější výsadba, kterou pamatuji, a to včetně mého mládí. Celkem jich tam mám 45, i se dvěma Mongolskými Karliky, které vzešly z testu semínek, které jsem odebral z vlastního plodu.... celý příspěvek >
Jupí, rajčata asi chytli plíseň, 2.6.2021
"Early blight" je alternariová skvrnitost rajčete, nikoliv bramborová plíseň. Není moc překvapivé, že se letos objevuje, protože to chladné jaro oslabilo odolnost a vitalitu rostlin. Při správném ošetření zdaleka nenadělá tolik škod jako bramboračka.... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 2.6.2021
Zdenku, sehnal jsem je, ale bloudily po světě tak dlouho, že přišly už když jsem měl vyseto a jiný plán. Nechávám to na příští rok. Takže nemůžu podat žádnou referenci, ale na americkém fóru si je velmi chválili. Jestli si je můžete nechat přivézt,... celý příspěvek >
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika