Příspěvky uživatele - 174.134

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Sekačka na zahradu - Al-ko Silver 46 BR-A Comfort?, 15.8.2012
Stejnou sekačkou seču cca 1200 m2 zahrady a z velké části mulčuji. Tedy na uvedenou plochu musí stačit. Rozdílné hodnoty výkonu zavisí na otáčkách, dříve bylo zvykem uvádět výkon při maximálních otáčkách motoru. Libor
Jak začít s hnojením neudržovaného trávníku, 14.8.2012
Můžete použít nějaké trávnikové hnojivo, já používám obyčejný Cererit. Na jaře přihnojit ledkem nebo močovinou. Druhá možnost je trávník přemulčovat, já osobně mulčuji trávník na užitkové části zahrady a roste jako čert. Na mech jsou různé... celý příspěvek >
Vodnate pupinky na rukou, 22.6.2012
To vypadá na alergii. Mě to dělají rajčata, okurky ale i vysoká tráva. Libor
Je to K.O?, 22.6.2012
Mám zkušenost, pokud se postižený porost do hodiny omyje vodou (někdedokonce psali 2 hodiny), tak by to mělo být v pohodě. Postřik potřebuje taky nějaký čas, aby se dostal dovnitř rostliny. Libor
Jilovity svah pod lesem na sever, 20.6.2012
Já jsem použil keře Rosa Rugosa. Jsou nenáročné na údržbu a kořenovými oddenky zpevní svah. Navíc od začátku léta do podzima kvetou a nevypadá to špatně. libor
Najlepsie hnojivo na travnik (sportovy), 15.6.2012
Používám obyčejný cererit, na jaře jako startovací hnojivo pak močovinu. Před zimou jsem přidal síran draselný se superfosfátem. Libor
Koroze hran skleníkových profilů, 31.5.2012
Výrobce má v podstatě pravdu. U katodické ochrany (což je např. zinkování) to funguje tak, že nejprve zkoroduje celá plocha zinkové vrstvy a následně probíhá koroze železa. Zinkový povlak totiž funguje jako obětovaná anoda. Drobné narušení zinkového... celý příspěvek >
A co ostatní neznačkové křovinořezy?, 31.5.2012
MTD 790 vlastním, sekal jsem s tím cca 1200 m, než jsem pozemek vyčistil a koupil jsem si sekačku. Na přerostlou trávu to moc výkonu nemá. Mám problém s odvíjením struny, poloautomat moc nefunguje a musím strunu vytahovat ručně. Je háklivý na směs... celý příspěvek >
Jabloň po zasazení neroste, 22.5.2012
Mám takový problém s jabloní-Průsvitné letní (zákrsek). Stromek zasazený minulý rok na podzim, vůbec nenarostly listy, pupeny suché. Přitom po řezu větve vypadaly živé.Zajímavé je, že rostou výhony na podnoži pod roubem (samozřejmě je... celý příspěvek >
Pozdní jarní mrazy, 18.5.2012
Vysočina, Ledeč nad Sázavou,530 m nm-ve dvou metrach cca 1,5°C, přízemní mráz odhaduji tak -2°C, protože tráva byly omrzlá jen místy a částečně. Takže co šlo, jsme postříkali vodou, teď na to praží slunce, tak se uvidí. Stromy budou asi dobré, ale... celý příspěvek >
Odplevelení pod stromky, 17.5.2012
Právě, že jsem si diskuse prošel a jednoznačný názor jsem nezískal. Ale máte pravdu jistota je jistota, udělám to jako loni, trávník přemulčuji a do koše to budu sbírat až při dalším sekání. Stejně jsem chtěl vyzkoušet, co udělá pohnojení... celý příspěvek >
Odplevelení pod stromky, 17.5.2012
Je možné použít k zamulčování kolem ovocných stromů trávu, která byla cca před týdnem ošetřena postřikem na dvouděložné plevele? Normálně takovou trávu kompostuji, ale nechce se mi ji kompostovat s herbicidem... Libor
Pozdní jarní mrazy, 10.5.2012
Chci se zeptat, co udělat v případě mrazů z brambory-mám je čerstvě narašené... Stačí v případě mrazů polít vodou? Libor
Tester PH a chloru, 9.5.2012
Bohužel spolehlivý pH metr není levný-použitelné pH metry jsou tak od 2000 Kč výše.Doporučuji použít pH papírky-existujídocela přesná pH papírky s přesnějším rozdělením pro určitý rozsah pH. Na testování obsahu chloru existují kolorimetrické sady... celý příspěvek >
Proti pampeliškám, 23.4.2012
Souhlasím. Na zahradě mám dva typy travních porostů-cca 200 m2 pěstěného opečovávaného trávníku a užitkovou zahradu s ovocnými stromy-cca 1000 m2. Užitkovou část pouze seču (obvykle mulčuji), pěstěný trávník hnojím a 1xročně stříknu směsí... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika