Příspěvky uživatele - 174.134

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Ovlivňuje typ sekačky množství plevele v trávníku?, 22.6.2011
Sekám sekačkou, která má obě funkce, jak mulčování tak i sběr do koše. Protože vlastním větší zahradu, tak užitkovou část mulčuji a okrasný trávník sekám se sběrem do koše, tedy můžu porovnat oba způsoby sekání. Rozhodně jsem si nevšiml, že by sběr... celý příspěvek >
Vysoka hladina chloru v bazenu, 17.6.2011
Chlor by se z toho samozřejmě dal dostal, ale za cenu další chemie. Pak je možné z toho dostat chlor probublávání vzduchem, ale nejjednodušší je to opravdu nechat až koncentrace klesne postupem času sama od sebe.
Po aplikaci Sava voda zhnedla. Co s tim?, 17.6.2011
Hnědou barvu způsobuje jednoznačně obsah železitých iontů. Savo jako chlornan způsobilo oxidaci dvoumocného železa na třímocné. A protože ionty železité vypadávají ve formě nerozpustného kalu (hydroxid železitý) při výrazně nižší hodnotě pH než... celý příspěvek >
Živý plot jako větrolam, 16.6.2011
Tavoly mám doma také, jsou to opravdu krásné keře, ale jako větrolam nepoužitelné. Půl roku jsou prakticky bez listí a na jaře je nutné je pořádně ostříhat. Dporučoval bych použít nějaký jehličnan-túje, cypřiš...
Zníženie PH pomocou kyseliny, 13.6.2011
Doporučuji provést test v nějaké nádobě-např. kbelík. Upravit hodnotu pH na požadovanou v malém objemu a přepočíst spotřebu na bazén. Pokud jde o kyselinu, použil bych sírovou.
Hromada hlíny s drny - lze použít na skalku?, 7.6.2011
Já bych to nestříkal. Z drnů je perfektní kompost-otočit trávou dolů, prolít zředěným roztokem močoviny a do podzima máte kompost a bez postřiku. A nebo ještě použít nějaký biopreparát pro urychlení kompostování.
Oddělení vody od hrubších nečistot v jímce na zalévání, 6.6.2011
To bude trochu problém. Možná by pomohlo přizvednou sací potrubí, aby to nebralo tolik nečistot, ale tím se zase sníží akumulace v jímce. Co si nechat vyrobit sací koš o dostatečné ploše, který se tak rychle nezanese? Např. 200 mm trubku 500 délky,... celý příspěvek >
Mospilan - kolikrát použít za sezonu?, 2.6.2011
Můžu se zeptat, co je špatného na použití pyrethroidů na postřiky ovocných stromů? Organofosfáty jsou rozhodnější horší toxiny a jestli se nepletu mají taky delší ochrannou lhůtu. Osobně organofosfáty používám, protože jsou účinější a působí... celý příspěvek >
Stefanotis - Věncovec, 24.5.2011
Stephanotis mám doma již cca 6 let a pravidelně mi kvete. Zalévám ho jednou denně, ale mám ho na okně na jižní straně. Hnojím jednou týdně. Většinou mi přes zimu opadá část listů, takže na jaře zastřihám jednotlivé výhony. Letos jsem ho neostříhal,... celý příspěvek >
Jaký prostředek zlikviduje i půl metrový plevel?, 9.5.2011
Alternativou Roundopu je např. Dominátor-stejná účinná látka, ale nižší cena (1 l cca 270-300 Kč).
Dlhodobe odstranenie vsetkej vegetacie, 9.5.2011
S postřiky na bázi glykofosfátu mám osobní zkušenost a rozhodně není nutné mít strach, že by se nějak výrazně dostávaly do okolní půdy. Je potřeba dodržet některé zásady-stříkat za slunečného počasí bez silnějšího větru. Pokud zaprší už druhý den po... celý příspěvek >
Skleníky Tobiáš - zkušenosti, spokojenost?, 9.3.2011
Máme skleník od firmy tobiáš do loňského jara, žádná závada se neobjevila. Plechové díly při montáži vypadaly trochu fórově, ale po smontování je celá konstrukce pevná. Bydlím na Vysočině, kde jsou dost silné větry, skleník vydržel bez... celý příspěvek >
Zásilková zahradnictví, 2.3.2011
Máte někdo zkušenosti se zahradnictví Dobrkovský s.r.o.? (dříve se to jmenovalo se to zahradnictví EDEN), sídlí v Kobylnici. Mají zajímavé ceny za keře pro živé ploty.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika