Tester PH a chloru



host - 174.134 (?)
9.5.2012 12:54

Bohužel spolehlivý pH metr není levný-použitelné pH metry jsou tak od 2000 Kč výše.Doporučuji použít pH papírky-existujídocela přesná pH papírky s přesnějším rozdělením pro určitý rozsah pH.

Na testování obsahu chloru existují kolorimetrické sady např. od firmy Merck.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 78.36 (?), 2.4.2012 16:36, zobrazeno: 18521x

Dobrý den, máte někdo zkušenosti s tímto testerem? Funguje to dobře, nebo jsou to vyhozené peníze?  Díky.

Tester
Tester
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 199.218 (?), 1.5.2012 7:37

Tak to by mne taky opravdu zajímalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 247.250 (?), 6.5.2012 17:13

Vloni jsem si koupila podobný (možná je to ten samý, stál kolem 300,- Kč), vůbec neměřil, takže jsem ho vrátila a znovu přešla na papírky. Nevím, možná má někdo jiné zkušenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 121.128 (?), 9.5.2012 10:12

Před prvním použitím je nutné tester zkalibrovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 75.250 (?), 9.5.2012 10:57

Niekde som videl recenzie (skuste pohladat, asi heureka, alebo najnakup) a vacsina uzivatelov bola nespokojna. POdla navodu to nevedeli skalibrovat, zaver je taky, ze by si to uz nekupili.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 174.134 (?), 9.5.2012 12:54

Bohužel spolehlivý pH metr není levný-použitelné pH metry jsou tak od 2000 Kč výše.Doporučuji použít pH papírky-existujídocela přesná pH papírky s přesnějším rozdělením pro určitý rozsah pH.

Na testování obsahu chloru existují kolorimetrické sady např. od firmy Merck.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 185.129 (?), 1.9.2013 14:22

Mám zkušenost, letos jsem si koupil dva tyto digitální testery... a již jsem je vrátil.

A znovu jsem si koupil kapkový tester.  Oba testery si měřily co uznaly za "vhodné".  Tedy chlor cca mailinko nad ideální hodnotu, a to stále, i když už v bazénu žádný nebyl, tedy voda mi chytla řasy,. A Ph taky pořád velmi podobně, i když jsem třeba zvyšoval Ph, tester to vůbec nezaznamenal. Navíc tester nelze vůbec zkalibrovat...

Jelikož jsem zkusil ještě jeden, sděluji na 100%, ten tester na obrázku je jen na ozdobu, prakticky nemá význam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.129 (?), 1.9.2013 14:27

Ještě opravuji, jelikož tester na obrázku v diskuzi vypadá stejně, ale při bližším pohledu na stupnici vidím, že tento lze zřejmě kalibrovat.  Moc bych tomu ale taky nevěřil..

Ten co jsem koupil neměl možnost kalibrace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.207 (?), 20.9.2013 18:25

Mohu se zeptat co jste uvedl jako důvod reklamace - nebo to bylo do 14 dnů? Já tenhle tester totiž mám, kalibrovala jsem ho dle návodu - a je fakt k ničemu - jak píší "orientační měřák" :(Psala jsem do obchodu a (Tipa) nijak neodpověděli. Obávám se, že se k reklamci postaví že jsem to blbě zkalibrogala a pošlou zpět a bude mě to stát ještě peníze v poštovném. Je to fakt k ničemu, válí se v šuplíku a měřím kapkama nebo tabletama. Za těch 500 jsem mohla mít kapky na pár let :(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.129 (?), 4.10.2013 18:13

chodím na fórum zahrada jen někdy, proto ta prodleva v odpovědi, nicméně jsem se přepočítal, že jsem reklamoval, kupoval jsem ho v TV products a již jasně zjištuji, že oni nechtějí vydat peníze a spoléhají, že se nebudu vyřešení domáhat u soudu, ještě udělám jeden pokus a velmi brzy sdělím jak to dopadlo.

Jinak pokud se přihlásí další vlastnícíci tohoto nefunkčního zařízení, navrhuju případně podat tzv. hromadnou žalobu. Zjistím o tom podrobnosti, myslím, že by se to dalo aplikovat. Principielně to šetří čas a prostředky, Tedy hlaste se, kdo případně má toto zařízení, díky.

Principielně jim totiž nechci ty peníze nechat, musí si být jasně všdomi, že to nefunguje a stejně to vesele prodávají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika